Facebook Twitter E-mail
20. dubna 2015

Stan Lee připravuje superhrdinský seriál pro Brity

Už bylo na čase. V USA se totiž pěkně rozjeli a komiksové či superhrdinské seriály tam chrlí jak Baťa cvičky. Však jen letos se jich můžeme na pořádnou fůru těšit a to nás ještě čekají upfronts, kde si určitě nějaká stanice z velké pětky nějakou tu komiksovou novinku určitě objedná.

Ale zpátky na ostrovy. Jak už je tady dobrým zvykem, tak platí, že pokud něco dělají, tak to dělají pořádně. A proto za nápadem na seriál stojí komiksová legenda Stan Lee a produkovat bude producent populárního Downton Abbey.

A co tedy díky jejich spojení vznikne? Desetidílné superhrdinské drama pro stanici Sky1 s plánovanou premiérou v roce 2016.

V seriálu budeme sledovat osudy londýnského detektiva z oddělení vražd Harryho Claytona. Ten díky záhadné ženě získá schopnost kontrolovat svoje štěstí. Na první pohled se zdá, že to pro Harryho bude znamenat obrat k lepšímu. Přeci jen ho opustila manželka i s jejich dítětem a kromě toho musí neustále čelit výhrůžkám od šéfa podsvětí, kterému dluží peníze. Jenže štěstěna si také vybírá svou daň…

V hlavní roli uvidíme Jamese Nesbitta (Jekyll), ale někomu budou známá i další jména v obsazení – Eve Best (Nurse Jackie), Sienna Guillory (Luther), Amara Karan (Ambassadors), Darren Boyd (Fortitude), Omid Djalili, Jing Lusi a Kenneth Tsang.

Pro třiadevadesáti­letého Stana Lee to je první „výlet“ se svou tvorbou za moře. Ve svém prohlášení pro tisk uvedl, že ho štěstí vždy fascinovalo a on sám je šťastný muž, když může pracovat na takovýchto kreativních projektech.

Za zmínku stojí, že práva na světovou distribuci vlastní NBC Universal, takže to by pro nás mohlo znamenat, že seriál dřív nebo později koupí i někdo do Česka.


Co na to říkáte? Jak by se vám líbilo ovládat štěstí?

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Pajky
před 135 týdny
Nesbitt je super herec a zní to zajímavě, takže si to určitě nenechám ujít :)
LadyJ
před 135 týdny
Ne že by mi superhrdinské seriály vadily, sama se na některé dívám, ale...
vmvladko
před 135 týdny
Keby radšej natočili Excalibur od Marvelu.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY