Facebook Twitter E-mail
16. dubna 2015

Jak dlouho s námi ještě bude Doctor Who?

Jen před pár dny jsme vám přinesli informace o nové sérii seriálu Doctor Who (Pán času) a dnes je doplníme tím, jak to se seriálem vypadá do budoucnosti.

Hlavní showrunner Steven Moffat totiž nepotřebuje cestovat časem, aby fanouškům mohl prozradit, že seriál s námi zůstane minimálně dalších pět let. Podle Radio Times prozradil Moffat v rozhovoru pro Doctor Who Magazine, že BBC plánuje prodloužit show do roku 2020.

„Myslel jsem, že to potrvá deset let,“ řekl Moffat o obnovení verzi Doctora Who, která byla oživena v roce 2005, „Nemyslel jsem si, že po deseti letech půjdu jednat s BBC Worldwide a budou se mnou mluvit o plánu na příštích pět let! Takže se budu vysílat minimálně 15 let, ale může to klidně zvládnou i 26!“

Moffat, který stojí také za hitem BBC Sherlock ale jedním dechem dodává: „To však neznamená, že to bude jednoduché. Není snadné najít nové lidi, není snadné najít toho správného Doctora. Mohlo by být nebezpečné myslet si, že je to jednoduché. Není nic jednoduchého na tom tvořit Doctora Who.“

Zdůraznil také, že ratingy seriálu „jsou v podstatě stejné. Ve skutečnosti jsou mezinárodně větší. Která show tohle zvládne? Mělo by to klesat, ale Doctor Who je stabilní. To je něco mimořádného.“ Seriál je pro BBC America solidním hráčem. Loňská osmá série získávala v průměru 2,3 miliónu diváků.

Někteří fanoušci samozřejmě mohou namítnout, že Doctor Who nemusí dalších pět let pokračovat, ale velmi silným argumentem je i vyjádření Bena Stephensona, ředitele BBC dramat: „Vzhledem k tomu, že je to tak úžasný formát, který můžete neustále oživovat a přestavovat, pak tak dlouho, dokud to lidi bude zajímat, může pokračovat. Nevidím důvod, proč by nemohl zvládnout dalších 50 let.“

Původní seriál odstartoval v roce 1963 a obnovená verze slaví v letošním roce 10. výročí. Devátá série se momentálně natáčí ve Welšském Cardiffu a ve vysílání by se měla objevit na konci roku.


Jak dlouho myslíte, že s námi Doctor ještě vydrží? Věříte Moffatovi? A myslíte, že vydrží minimálně do roku 2020? Nebo s námi bude ještě déle?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Klik
před 135 týdny
Kľudne aj dlhšie, milujem Doctora aj Sherlocka a neviem prečo všetci tak...
The Doctor from The TARDIS
před 129 týdny
Ještě aspoň dalších 50 let!!! Ať dosáhne stáří 100 let a přece jen se budou...
IcePrincess
před 129 týdny
Všechno má jednou skončit a nic se nemá přehánět, a Moffy přehání dost. A...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY