12. 4. 2015

Game of Thrones: Kde byly postavy na konci čtvrté série?

Game of Thrones: Kde byly postavy na konci čtvrté série?

Jeden z nejsledovanějších seriálů současnosti se vrací se svou pátou sérii zhruba po deseti měsíční přestávce. Nemůžete si vzpomenout, kde přesně se nacházely jednotlivé postavy Game of Thrones (Hra o trůny) a nechce se vám znovu dívat na minulou sérii? Připravili jsme pro vás přehled toho, kdo zrovna kde bojoval, kdo měl svatbu či kdo zrovna zavraždil svého otce po desetiletích psychického týrání. Následující článek bude samozřejmě obsahovat spoilery.

Tyrion Lannister

Kde jsme ho opustili: Po obvinění z vraždy svého synovce Joffreyho je Tyrion konečně na svobodě. Bohužel tato svoboda přišla se svou cenou. Na cestě ke dveřím zjistil, že jeho nenáviděný otec a bývalá milenka mají poměr. Takže je přirozeně oba zabil a pak naskočil na loď do Essosu v patách s Varysem, který mu z vězení pomohl.

Co čekat: Tyrion je na svobodě a konečně se zbavil okovů rodiny. Nyní může dokázat, že jeho morální kompas funguje a to, jaký je ve svém jádru ve skutečnosti.

Cersei a Jaime Lannister

Kde jsme je opustili: Po kontroverzní scéně znásilnění se dvojčata nemohla dohodnout na tom, zda Tyrion skutečně zabil Joffreye nebo ne. Jaime si myslel, že je nevinný a Cersei to ve skutečnosti nezajímalo, ale chtěla ho shledat vinným tak jako tak. V závěru se smířili a rozhodli se přiznat a být prvním incestním šlechtickým párem.

Co čekat: Kdo ví, jak to bude s incestem teď, když je Tywin po smrti. Zajímavé bude sledovat jak se mezi nimi vyostří situace, když se skoro rozdělili při vraždě, kterou Tyrion nespáchal a teď se musí vyrovnat s jednou, kterou má rozhodně na svědomí.

Arya Stark

Kde jsme ji opustili: Po třech letech, co byla vláčena divočinou, nejprve Noční hlídkou, poté Gendrym, aby následovalo Bratrstvo bez praporců a také Ohař. Arya se rozhodla nechat umírajícího Ohaře napospas a pohrdnout nabídkou Brienne z Tarthu. Místo toho vylovila stříbrnou minci od Jaqena H'ghara a použila ji jako jednosměrnou jízdenku do Braavosu.

Co čekat: Arya vypadá, že je na cestě ke kariéře dětského zabijáka a drby mluví o tom, že potká v Braavosu známou tvář (s důrazem na tvář). Je to první krok k tomu, aby se stala obávaným hráčem nebo si máme dělat starosti o její duševní zdraví? A co takhle obojí?

Sansa Stark a Littlefinger (Malíček)

Kde jsme je opustili: Malíček nám v závěru ukázal, jak fungují Měsíční dveře. Došlo na mistrovské maskování vraždy Lysy Arryn a Sansa si získala nový respekt u Malíčka. Stejně tak si pořídila zbrusu nový vzhled na novou „cestu“.

Co čekat: Sansa rozhodně začne dělat vlny, otázkou je, bude Malíček po jejím boku nebo proti ní?

Bran Stark

Kde jsme ho opustili: S pomocí Hodora, Meery a Jojena konečně dosáhl magického stromu, který se mu zjevoval ve snech. Tam objevil tříokou vránu, ze které se vyklubal velmi starý muž se slibem, že naučí Brana „létat“.

Co čekat: Nic! Tato příběhová linka bude z páté série vypuštěna a vrátí se až v šesté. Nejspíš zajímavější než kdy předtím.

Daenerys Targaryen

Kde jsme ji opustili: Meereen, Meereen, Meereen! (Prosím, nezůstávej v téhle zemi). Celou čtvrtou sérii se Daenerys snažila bojovat se svými proti-otrockými ideály a kulturními zvyklostmi v Slavers Bay a potom drak vyzkoušel jak chutná lidské maso.

Co čekat: Je těžké být vládcem v neznámé zemi a jak historie prokázala, tak obrovská vojenská síla je nic proti pořádné vzpouře. Jinými slovy, určitě můžeme očekávat další bitvy během této sezóny. Ale pokud nelže plakát k nové řadě, tak se Matka dočká nového návštěvníka.

Jon Snow

Kde jsme ho opustili: Jeho vztah s Ygritte jak vystřižený z Romea a Julie došel svému předvídatelnému a tragickému konci v bitvě o Castle Black, ale aspoň, že Noční hlídka vyhrála. Jon, který nemá pro co žít, se rozhodl souhlasit se sebevraždou misí s cílem zavraždit Mance Raydera, ale nakonec toho zabíjení byl ušetřen, když se objevila armáda Stannise Baratheona.

Co čekat: Jak každý ví, tak Noční hlídka nehraje roli v bitvách o Říši, ale nechá je po záchraně Stannis být bez protislužby? Kdyby to nestačilo tak na severu od Zdi čeká armáda Divokých a Jon musí najít své místo než dorazí „Modroocí“.

Stannis Baratheon, Davos a Melisandre

Kde jsme je opustili: Stannis se konečně probral k akci a to nejen díky půjčce od Železné banky Braavosu, ale také díky několika inspirativním a povzbudivým řečem kamaráda Davose. Jeho příjezd na poslední chvíli otočil vývoj bitvy, ale ani tohle vítězství nestačilo k úsměvu.

Co čekat: Stannis možná zachránit říši, ale ještě před sebou má dlouho cestu než si zaslouží Trůn. Nyní uvízl na Zdi, tisíce kilometrů a celou Boltonovu armádu mezi ním a Královo přístavištěm. Nyní když mu Noční hlídka dluží, může využít Jona ve svůj prospěch. Ale podle závěru to vypadalo, že i Melisandre má pro Jona vlastní plány.

Bolton Boys: Roose, Ramsay a Theon

Kde jsme je opustili: Jaký má smysl přeměnit válečného vězně do mentálně zjizvené schránky sebe sama, když nepomůže s válkou? Ramsey používá Theona, aby sever očistil od zbytku Ironbornů. Za dobrou práci dostal Ramsey od Roose nejlepší dar: Legitimitu.

Co čekat: Naposledy jsme viděli, že Boltonové míří k pozůstatkům Zimohradu, ale budou potřebovat víc než hrad, aby sever udrželi.

Margaery a Loras Tyrell

Kde jsme je opustili: Díky machinacím babičky byla Margaery ušetřena svatební noci s králem Joffreyem a nyní je zasnoubená za krále Tommena, kterého zajímají víc zvířata než zbraně. Mezitím Loras strávil předcházející sérii uvězněn v zasnoubení s Cersei

Co čekat: Margaery se zatím daří získávat si Tommenovu přízeň, ale vsadíme se, že Cersei nedovolí svému nejmladšímu odejít bez boje. Když je Tywin ze hry, tak se nejspíš Loras vyvlíkne z rýsující se svatby.

Ellaria Sand (Ellaria Písek)

Kde jsme ji opustili: Naposledy jsme ji viděli oněmět hrůzou poté, co Hora rozmáčknul hlavu Oberynovi.

Co čekat: Ellaria má namířeno zpátky do Dorne, kde je zbytek Martellovic rodu. Bude chtít mír a usmíření s Lannisterovými nebo pomstu? Ať tak či onak, Martellovi mají zajímavou věc. Myrcellu, dceru Cersei.

The Mountain (Hora)

Kde jsme ho opustili: Hlavu Oberyna sice rozmáčknul jako pomeranč, a přesto byl otráven a zůstává v komatu s tak vysokou horečkou, že už to má nejspíš také spočítané.

Co čekat: Qyburn a schopnosti Nekromanta by mohly z Gregora udělat novou hrůzostrašnou bojovou mašinu.

Nebaví vás číst? Zkuste radši video, které vám řekne vše podstatné:


Už se těšíte, až vypukne nová série? Přišel vám tento přehled užitečný?

Kliknutím aktivuješ úžasnost! 
Pajky

Pajky

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu