Facebook Twitter E-mail
12. dubna 2015

Pátá řada Game of Thrones konečně začíná!

Nejúspěšnější seriál z produkce HBO se vrací na obrazovky. Premiérová pátá série slibuje další epické příběhy z mýtického Západozemí o pokrytectví a zradě, lásce a cti, dobývání a triumfech.

Nejsledovanější seriál v historii HBO a celosvětový televizní fenomén Game of Thrones (Hra o trůny), na motivy bestsellerové fantasy ságy George R. R. Martina, zůstává i nadále vlajkovou lodí této prémiové kabelové televize. Vypráví epický příběh, jenž se odehrává v mýtické říši Západozemí, kde léta a zimy trvají celé roky a touha po moci je věčná. V letošním roce dospěje řada strhujících dějových linií ke svému neodvratnému a tradičně krvavému konci. V důsledku šokujících úmrtí důležitých postav ze čtvrté sezóny (SPOILER Joffrey, Tywin, Oberyn) provází začátek nové řady mocenské vakuum, které se chystají zaplnit postavy nejen ze Západozemí.

Na Černém hradě se John Sníh (Kit Harington) pokusí vyhovět požadavkům Noční hlídky a zároveň příkazům od Stannise Baratheona (Stephen Dillane), který se považuje za jediného právoplatného krále Západozemí. Do dění na Zdi promluví i rudá kněžka Melisandra z Ašaje (Carice van Houten). Cersei Lannister (Lena Headey) se mezitím ze všech sil bude snažit udržet v rukou otěže moci v Králově přístavišti, kde je po smrti svého otce Tywina obklopena především rodem Tyrellů a také sílící náboženskou sektou, vedenou tajemným Nejvyšším vrabčákem. Jaime Lannister (Nikolaj Coster-Waldau) své sestře a milence Cersei příliš nepomůže, vydá se totiž na tajnou misi.

Zatímco Arya Stark (Maisie Williams) bude hledat za Úzkým mořem nový smysl života, Tyrion Lannister (Peter Dinklage) najde na útěku před spravedlností za otcovraždu nový cíl. Nebezpečí v dobytém Meereenu narůstá a Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) brzy dojde, že udržet v moci město i své postavení si vyžádá kruté oběti. V této řadě se tak dočkáme těch nejvýbušnějších scén, navíc reálná hrozba blížící se zimy bude zlověstnější než kdy dřív.

Novými členy hereckého obsazení této řady jsou Jonathan Pryce v roli Nejvyššího vrabčáka, Alexander Siddig (24 hodin) v roli Dorana Martella, Deobia Oparei jako Areo Hotah, Keisha Castle-Hughes, Rosabell Laurenti Sellers a Jessica Henwick jako Oberynovy dcery zvané Píseční hadi, Nell Tiger Free v roli Myrcelly Baratheon a Toby Sebastian jako Trystane Martell. Do dějů páté série zasáhnou dle oficiálního obsazení překvapivě také Rory McCann (Ohař) nebo Tom Wlaschiha (Jaqen H’ghar). Naopak Isaac Hempstead-Wright v roli Brana Starka a Kristian Nairn (Hodor) se v 5. řadě neobjeví, ovšem zahrají si dle ujištění HBO opět v 6. sezóně.

Další dobrou zprávou, především pro diváky, kteří nemají předplacenenou službu HBO, je, že v rámci uvedení seriálu Hra o trůny budou moci v pondělí kanály HBO a HBO HD sledovat všichni. Podle ujištění HBO významní čeští i slovenští operátoři zpřístupní v pondělí 13. dubna kanál HBO všem. UPC nabízí dokonce čtyři pondělky zdarma. Atraktivní program začne už v 17.35 pohádkovým filmem Kráska a zvíře a skončí ve 22.00 po odvysílání úvodní epizody čtvrté řady seriálu Veep. Premiéře první části desetidílné série Hra o trůny 5. bude předcházet dokument o natáčení a poté HBO nabídne ještě jeden bonus, premiérový díl druhé série Silicon Valley.

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
Kastor Pollux
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nic nenapsal. Buď první a napiš, co si myslíš!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY