Facebook Twitter E-mail
18. dubna 2015

ČT připravuje: Já, Mattoni a Rudyho má každý rád

Určitě se mezi vámi najdou i takoví, kteří na české obrazovky stále nezanevřeli a věří, že stále dokáží přinášet kvalitní tvorbu. Tentokrát se podíváme pod pokličku toho, co v dohledné době připravuje Česká televize. Jedná se o historické drama, remake amerického sitcomu a druhou řadu oblíbeného kriminálního seriálu.

Já, Matonni. Takto zní název první ze dvou připravovaných novinek. Toto životopisné historické drama se bude točit okolo zakladatele všem jistě známé karlovarské minerálky, Heinrichovi von Mattonim, kterého ztvární hned tři herci, a sice Jáchym Novotný, David Švehlík a Alois Švehlík. Natáčí se již od loňského roku a kamery se vydaly do Prahy, Plzně a do Karlových Varů. Na obrazovkách budeme moci spatřit různé české zámky, například Konopiště a Buchlovice. David Švehlík prozradil, že samotný seriál vychází z autobiografie, která je částečně fiktivní a částečně se opírá a dohledatelné historické momenty. Tuto třináctidílnou legendu o prodavači vody, jak seriál nazval jeho režisér Marek Najbrt, budeme moci spatřit na podzim roku 2016.

O další novince jsme vás již informovali na konci loňského října, ale opakování je přece matka moudrosti, takže si ji ještě jednou připomeneme. Půjde o remake amerického Everybody Loves Raymond a získal název Rudyho má každý rád. Tento sitcom v hlavní roli se Sašou Rašilovem se bude točit okolo Rudyho a jeho rozsáhlé rodiny, která mu nikdy nedá pokoj a neustále po něm něco chce. Samotné postavy oproti předloze z 90. let nepřinesou nic nového, čeští tvůrci se chtějí držet amerického originálu, ale mají v plánu sitcom počeštit, aby měli diváci pocit, že jim ta rodinka není tak úplně cizí. Dvanáct epizod, které jsou v plánu, uvidíme již letos na podzim.

Minulý měsíc začalo natáčení druhé řady divácky oblíbené kriminálky Případy 1. oddělení. Obnovení přišlo už před rokem a zdá se, že si na další případy pražské mordparty ještě nějakou chvíli počkáme. Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Filip Blažek a zbytek kriminálního týmu se hodlá vrátit až na začátku příštího roku.


Těšíte se na některou z dvojice novinek? Budete dále sledovat osudy pražské mordparty?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
lukascoolarik
Vášnivý fanoušek seriálů, překladatel titulků, nadšenec do světa IT a občasný autor bleskovek. Na seriály si najde čas, i když ho nemá.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

lukascoolarik
před 231 týdny
Čekal bych spíš něco slabšího ve stylu Marty a Věry; dívat se na to dá, ale...
KissyLock
před 231 týdny
Jen tak mimochodem, natáčelo se i v Kroměříži a to celý týden......
sarhod79
před 231 týdny
už se těším na první oddělení a česká předělávka Raymonda může být blbost nebo...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY