Facebook Twitter E-mail
15. dubna 2015

Únik neúnik, Game of Thrones má na kontě další rekord

Stále více a více diváků hraje Hru o trůny. Hit od HBO se vrátil na televizní obrazovky v neděli večer a nejen že vyhrál noc, ale dokonce si na své konto připsal další rekord.

První epizodu páté série sledovalo v neděli večer téměř 8 milionů diváků (7,99). To je obrovský nárůst oproti premiéře čtvrté řady, konkrétně o 1,4 milionu lidí víc! Oproti dosud nejsledovanějšímu dílu (finále 4. řady) jde o zlepšení o 800 tisíc lidí. Rating ve skupině 18–49 let se vyšplhal na 4.2. Pro srovnání: V neděli večer na druhém místě ze všech kabelovek skončil Silicon Valley (taktéž HBO), který měl rating 1.3 a 2,13 milionu diváků.

Ratingy seriálu jsou na vzestupu od samotné premiéry v roce 2011. Loni v létě se Game of Thrones stal nejsledovanějším seriálem v historii HBO, když týdně sledovanost vzrostla na 19,1 milionu.

Jak je tedy zřejmé, únik epizod na internetu seriál v žádném případně nepoznamenal. Stanice si tak může gratulovat, dokázala si udržet sledovanost a k tomu se jí navíc dostalo díky úniku reklamy zadarmo.

Druhá epizoda páté série se na HBO bude vysílat tuto neděli, čeští diváci ji budou moct zhlédnout na HBO GO s titulky.


Překvapil vás nárůst sledovanosti Game of Thrones? Nebo jste ho čekali i přes to, že první epizody se objevily na internetu o den dříve?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Mescalamba
před 170 týdny
Sem rád, že tomu tak je.. ..osobně sem si počkal na včerejšek a lepší obraz...
Kastor Pollux
před 170 týdny
já na nic nečekal a všechny díly jsem zhltnul hned v neděli, protože...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY