Facebook Twitter E-mail
26. července 2015

Herci z Game of Thrones, kteří se objevili v Doctor Who

Populární Game of Thrones a všemi milovaný Doctor Who jsou dva, dovolím si říci veleúspěšné seriály, které toho mají (alespoň co se týče hereckého obsazení) společného více, než si myslíte. I když Doctor Who (Pán času) je na světě podstatně déle než Game of Thrones (Hra o trůny), obě tyto universa se vesele zvětšují a nabývají nových dimenzí a tak by nemělo být překvapení, že se střetnou.

Dnes vám přinášíme přehled herců, kteří se objevili v obou úspěšných show. Začneme těmi známějšími, přejdeme k těm méně a zatouláme se i do spinoffů jako je Torchwood, nebo Sarah Jane Adventures, které jsou přeci jen součástí universa Doctora Who. Pro pořádek jsou první (nebo vlevo – chcete-li) vždy fotografie z Game of Thrones (dále jen GoT) a ty z Doctor Who (dále jen DW) jsou jako druhé (vpravo).

Nakonec se podíváme na dva herce, kteří už se v GoT objevili a kteří se teprve chystají na roli v DW.

Zapoměli jsme na někoho? Víte ještě o dalších hercích, kteří se objevili v obou seriálech? Dejte nám vědět v komentářích!

Harry Lloyd si střihl dva velmi nepříjemné chlapíky. Viserys Targaryen a Baines z Rodiny krve (3×08, 3×09).

Skotský herec Iain Glen v současnosti hraje Sera Joraha Mormonta. V DW si zahrál otce Octaviana, který měl za úkol dohlížet na dočasně propuštěnou River Song (5×04, 5×05).

Protřelá Lady Olenna Tyrell (babička Margaery) a paní Gillyflowerová, bezcitná dáma, chystající apokalypsu. To jsou postavy ztvárněné Dianou Rigg.

Tobias Menzies v roli ženicha na Rudé svatbě – Edmurea Tullyho a poručíka Stepashina sloužícího na sovětské ponorce, která vylovila marťanského Ledového válečníka (7×08).

Liam Cunningham stále hraje Davose Seawortha v GoT. V DW jsme ho mohli vidět jako Zhukova, kapitána sovětské ponorky, na které sloužil i Stepashin (Tobias Menzies).

Thomas Brodie-Sangster jako Jojen Reed, chlapec s vizemi a Tim Latimer, jeden ze studentů na soukromé chlapecké škole, kde desátý Doktor učil coby John Smith (3×08, 3×09).

Gendry, bastard krále Roberta Baratheona a voják v nekonečné, týden trvající válce jménem Cline (4×06) jsou postavy hrané Joem Dempsiem.

Robert Pugh ve dvou zcela odlišných rolích. Craster, spojenec Noční hlídky a jeden z divokých lidí s harémem žen a dcer (2×01,02,03) a starostlivý otec Tony Mack (5×08, 5×09).

Ian Hanmore má tu smůlu (nebo štěstí?) že jeho zjev není ideální pro kladné postavy. V GoT se tedy objevil v druhé sérii jako Pyat Pree, čaroděj odhodlaný zajmout Matku draků i s drobotinou (to se mu hóóódně vyplatilo) a v DW otec Angelo, fanatik, se kterým se Doktor střetl na statku Torchwood.

Věčný opilec Ser Dontos Hollard (2×01, 2×04) a obyvatel viktoriánského Londýna, kterým se proháněl tyranosaurus (8×01) v podání Tonyho Waye.

Bratr Noční hlídky Alliser Thorne a Maldak v původních sériích Doktora, to je Owen Teale.

A znovu Owen Teale, tentokráte v Torchwoodu jako Ewan Sherman (1×06).

Ellaria Sand, milenka Oberyna Martella a Suzie Costello z Torchwoodu (1×01, 1×08) jsou ženy, které ztvárnila Indira Varma.

Herec s děsivým kukučem Burn Gorman v roli bratra Noční hlídky bez morálních zábran Karla Tannera a sukničkář Owen Harper z Torchwoodu.

Mace z rodu Tyrell a vesničan z epizody o robotech sherwoodských (8×03), to je Roger Ashton-Griffiths.

Bratr Noční hlídky Edd Tollett a voják, který s Doktorem zkoumá vnitřní hlubiny Daleka (8×02), neboli Ben Crompton.

Jory Cassel z první série GoT a kapitán Reynolds z epizody odehrávající se na statku Torchwood, ve které kromě Rose a Doktora figurovala i královna Victorie (2×02). Tyto postavy ztvárnil Jamie Sives.

Finn Jones coby Loras Tyrell a Santiago Jones z The Sarah Jane Adventures.

Julian Glover s odstupem pěkných pár let. Velmistr Pycelle a Scaroth (původní série DW – City of Death).

Lucian Msamati jako pirát k pronajmutí Salladhor Saan a Guido, zoufalý otec snažící se zachránit svou dceru v Benátkách (5×06).

Mark Gatiss v roli Tycho Nestorise, zástupce Železné banky Braavosu a profesora Richarda Lazaruse, toužícího po mládí.

Mark Gatiss ještě dvakrát. Hrdinný pilot jejího Veličenstva Danny Boy (5×03, 6×07) a humanoid Gantok, který pracoval pro Ticho (6×13).

David Bradley coby Walder Frey (hostitel Rudé svatby) a překupník Solomon z epizody Dinosauři na vesmírné lodi (7×02).

David Bradley si také zahrál historicky prvního Doktora (kterého původně ztvárnil William Hartnell) ve filmu An Adventure in Space and Time, který vznikl u příležitosti výročí 50 let vysílání. Poznáte, kdo je kdo? :)

Kněz Pána světla Thoros z Myru je postava, kterou si ve třetí sérii zahrál Paul Kaye. Ten se objeví i v nejnovější sezóně DW.

Maisie Williams sice stále hraje Aryu Stark, ale to jí nezabrání, aby se objevila v nadcházející sérii Doctora Who.

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Dadulinka
před 155 týdny
Malé zato bezvýznamné? ;)
Allien.9
před 155 týdny
Ale od srdce. ;-)
Anut
před 155 týdny
nedávno jsem si pustila neseriálovou The Last Legion (s Colinem Firthem), a...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY