Facebook Twitter E-mail
23. dubna 2015

Zemřel Bedřich Šetena, český hlas pana Burnse

Dne 3. dubna 2015 přišla česká dabingová scéna o velmi ceněného dabéra, Bedřicha Šetenu. Při zmínce tohoto jména se mnohým fanouškům jistě vybaví postava Montgomeryho Burnse ze Simpsonových. Pan Šetena zemřel ve věku 75 let.

Bedřich Šetena se narodil 19. dubna 1939 a za dobu svého působení v dabingu se podílel na nespočtu filmů a také seriálů, a to už od svého mládí. Mezi jednu z jeho prvních prací patří postsynchronní práce na českém filmu Cesta do pravěku z roku 1955, což byl ovšem pouhý začátek mnohých postav, které za ty desítky let nadaboval.

Kromě pana Burnse svůj hlas propůjčil například Kevinu Garveymu staršímu v Pozůstalých či Evženu Krabsovi ve Spongebobovi v kalhotách. Ve filmovém světě má na svědomí Spocka ve Star Treku nebo například Balouna v kresleném filmu Hledá se Nemo. Mezi jeho poslední práce patřil Donald v oceňovaném sci-fi snímku Interstellar.


Odpočívejte v pokoji, pane Šeteno.

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
lukascoolarik
Vášnivý fanoušek seriálů, překladatel titulků, nadšenec do světa IT a občasný autor bleskovek. Na seriály si najde čas, i když ho nemá.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

maxf1@seznam.cz
před 134 týdny
Jeho "Znamenitě" a "Vypusťte psy" bude chybět...
Butcher
před 134 týdny
hmmm. :D
Jacob88
před 134 týdny
Jeho hlas mi bude opravdu chybět. Přispěl hodně kvalitě českého dabingu.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY