Facebook Twitter E-mail
21. dubna 2015

Revenge: Madeleine Stowe komentuje explozivní zvrat seriálu

Článek obsahuje spoilery k poslednímu odvysílanému dílu. Pokud jste ho ještě neviděli a nechcete se připravit o překvapení, přečtěte si článek později.

Nedělní epizoda seriálu Revenge (Pomsta) s sebou přinesla další ze šokujících momentů, kterými se scenáristé vždy rádi vytasí. Královna Hamptons Victoria Grayson (Madeleine Stowe) se rozhodla vzít svůj osud do vlastních rukou a předčasně ukončila svůj život, když vyhodila do povětří celou rezidenci Graysonových. Na druhou stranu se však není čemu divit. Za poslední roky byla postupně připravena o vše, co jí bylo v životě drahé, a tohle byla jediná věc, kterou ještě mohla ovlivnit.

Na internetu se objevila spousta spekulací, které naznačují, že Victoria svou smrt pouze předstírá, aby se mohla pomstít Emily (Emily VanCamp). Pro příznivce těchto teorií však máme špatné zprávy: Victoria je skutečně mrtvá. Madeleine Stowe, představitelka seriálové Victorie, v následujícím rozhovoru prozradila, co celé události předcházelo a také se podělila o své sympatie, které k Victorii chová.

Musím se přiznat, že jsem byl překvapený, jak to nakonec dopadlo. Jaká byla vaše reakce, když jste se dozvěděla, co se stane?
Věc se má takhle: Děj je pro mě důležitý a v určitých okamžicích jsem cítila, že Victoria dojela na konečnou. Poprvé to bylo na konci první série, ale to se nezamlouvalo nikomu. (smích) Pak to bylo na konci třetí série a já měla skutečně pocit, že tím její příběh končí. Tenkrát jsem se scenáristy, Sunilem a výkonnými producenty z ABC vedla dlouhý rozhovor, kdy jsem se jich zeptala, jestli mají pádný důvod proto, aby se vrátila. Mně to přišlo jako skvělý konec. Diváka by to jistým způsobem uspokojilo; Emily se dočkala své pomsty, zbavila se svého nepřítele a Conrad byl mrtvý. Jenže oni měli pocit, že ještě mají co říct a to bylo jejich právo. Já tuto sérii začínala s pocitem, že už je čas její příběh ukončit a tohle je výsledek.

Takže jsme Victorii Grayson viděli naposled?
Uvidíte ji ještě ve flashbacích, které vysvětlí její rozhodnutí. Někteří lidé mají pocit, že Victoriin příběh ještě není úplně ukončen, takže pokud se nic nezměnilo, dočkají se intenzivních odhalení, která jsme natočili. Pochopíte ji o něco více.

Podle mě je jednou z nejvíce komplikovaných postav, které se teď v seriálech objevují.
(smích) Nevím, jestli ve všech seriálech, ale v tom našem určitě. Má za sebou velmi komplikovanou minulost, kterou jsme neměli možnost prozkoumat tak často. Seriál se soustředí hlavně na holčičku, která vyrostla a touží po pomstě, a na bolest, kterou jí má postava způsobila. Takže s Victorií třeba nebudete soucítit, ale v nadcházejících epizodách pochopíte, co ji k tomu vedlo. Také zjistíte, proč měla sklony k sebevraždě. Když v první sérii nastoupila do toho letadla, byl to vlastně jeden z jejích sebevražedných projevů, protože si byla vědoma toho, že existuje šance, že letadlo vybouchne.

Zapomeňte na Emily. To vypadá, že vy jste Victoriina největší hrozba, když jste ji chtěla tolikrát zabít.
To jsem chtěla. Tento příběh se mohl odehrávat jen po určitou dobu, pokud by se tedy neudělal nějaký zásadní krok – a co by to tak mohlo být? Že David Clarke byl vlastně ten špatný? To by asi neudělali.

Zřejmě jste ani nečekala, že budete mít možnost převést vztah Victorie a Davida i do přítomnosti. Jaký byl pro vás tento rok s Jamesem Tupperem?
Práci s Jamesem zbožňuju. Je to romantik a přišlo mi zajímavé, že věřil, že jeho postava Victorii skutečně miluje. Já si vždycky říkala, že tomu tak není. V jejich vztahu se emoce střídaly. Podle mě měla ABC přesnou představu o tom, jaký chtějí vytvořit seriál a to se jim povedlo, znají své publikum moc dobře. Kdyby se od toho odklonili, nebylo by to ono. Kdyby z Davida udělali záporáka, narušilo by to celou rovnováhu.

ABC zatím oficiálně nepotvrdila, že se jedná o poslední sérii. Ať tak či onak, budou diváci s finále spokojeni? Jaký má konec?
Těžko říct. To nemůžu odhadnout, dokud neuvidím finální produkt. Spousta fanoušků ukončení nalezne. Můžu vám ale říct, že Amanda se Victorie nikdy nezbaví. Ty dvě spolu skončí navždy.

Finále se jmenuje „Dva hroby“, po tomhle je ten název ještě zlověstnější.
Je v tom ale i něco idylického. Záleží, z jakého úhlu pohledu se na seriál díváte. Já mám třeba ráda Victorii. Líbila se mi už ve scénáři a podle mě o ní různé věci spoustu vypovídají. Rozhodla se, že zradí Davida, aby ochránila svého syna, a to je čin, kterému moc lidí nevěnuje pozornost. Je to záporná postava a všichni soucítí s Amandou Clarke a nedokáží od toho upustit a podívat se na to i z druhé strany. Já ji chápu a rozumím, proč v Amandě vidí nepřítele až za hrob. Je ochotná zemřít a stáhnout Amandu s sebou.

Když se ohlédnete na čas strávený v Hamptons, máte nějakou oblíbenou vzpomínku nebo dějovou linku?
Několik. Líbil se mi děj a vývoj v první sérii. Začínala jako velmi rozporuplná žena. Neměla radost z toho, co provedla Davidovi, celé ji to pronásledovalo. Ale byla také velmi ochranářská, co se týkalo jejího okolí. Líbilo se mi, že se snažila očistit od své minulosti a stáhnout přitom Conrada dolů. Když pak ve finále nastupovala do toho letadla, přišlo mi to úchvatné. Victoria udělala také pár věcí, se kterými jsem jako Madeleine nesouhlasila, ale ději to neskutečně pomohlo – třeba když se zbláznila a zabila Aidena. To seriál dotlačilo k samotnému zenitu.

Ještě poslední věc. Když už tedy necháváme Victorii nadobro odpočívat v pokoji, co by mělo stát na jejím náhrobním kameni?
Myslím, že by se nechtěla za nic ospravedlňovat. „Žádné odpovědi neexistují.“ Toť vše. Nebo možná: „Proč se ptát proč?“ Já se ji často snažím hodně ospravedlňovat, ale Victoria tuhle potřebu nikdy neměla.


Co říkáte na šokující události? Mrzí vás smrt Victorie? Jaký si představujete konec celého seriálu?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

La.Volpe
před 134 týdny
Také díky za rozhovor. Jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo. Kdyby smrt jen...
reallyreallychildish
před 134 týdny
Přesně tak, už těch falešných smrtí a oživování postav bylo dost.
justynajohnson
před 134 týdny
Alespon že nevstane z mrtvých to už by bylo moc,ale škoda takové...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY