Facebook Twitter E-mail
27. dubna 2015

Doctor Who: Modrá budka na stříbrném plátně?

Živá diskuse na téma rozšíření universa Doctora Who o nový film se rozhořela poté, co na veřejnost unikly e-maily, které si mezi sebou vyměnili televizní režisér BBC Danny Cohen a vedoucí pracovníci společnosti Sony. Cohen v těchto e-mailech psal, že BBC by měla o případný film obrovský zájem. Okamžitá reakce spolutvůrce Stevena Moffata byla, že to se v žádném případě nestane.

Nyní trochu zmírnil. Prý by byl z případného filmu šťastný, ale je nesmírně důležité, aby si celosvětově populární televizní série zachovala svou integritu. Při rozhovoru pro Radio Times řekl:

„Nemůžete natočit film, který by poškodil seriál… To je asi tak všechno, co bych k tomu řekl. Byl bych velmi šťastný, pokud by vznikl film, nebo divadelní hra, cokoli chcete, ale samotná televizní série je velmi důležitá a nesmí přijít k úhoně. To ví každý.“

Další reakce od něj zazněla nyní, když je vyhlídka na natáčení reálnější, než kdy dřív.

„Pokud někdo dokáže vymyslet, jak by to mohlo správně fungovat, nic proti tomu nemám, ale zatím se nikdo konkrétně nevyjádřil k tomu, jak by to skutečně fungovalo. Ve skutečnosti to ještě není tak daleko, ale také to není moje práce. Nemůžu se ani zapojit, ani to zastavit.“

Ale i když mnoho bylo řečeno, Moffat si stále myslí, že vyhlídka na film je více než nepravděpodobná, vzhledem k otázce financování a malému obchodnímu zájmu ze strany BBC.

„Jsem si jistý, že by to přineslo peníze, ale to není oč tu běží, ne? My jsme Britové, jsme BBC. Jsme tu pro umění.“


Co říkáte na myšlenku nového filmu o Doktorovi? Myslíte, že by to seriálu pomohlo, nebo spíše uškodilo?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

James_Terrano
před 133 týdny
Já proti filmu nic nemám, ale nesmí to být hovadina, která by byla úplně mimo...
The Doctor from The TARDIS
před 133 týdny
Pokud se tam setkají Capaldi a Smith (možná by se k nim mohl přidat...
Kolikokoli
před 133 týdny
Určitě jsem pro. Doctora by hrál Johnny Depp a jeho společnici Megan Fox....

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY