8. 5. 2015

Novinka pod lupou: Grace and Frankie

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Grace and Frankie
Žánr: komedie
Stanice: Netflix
Premiéra: 8. 5. 2015
Vysílání: pátek v noci
Předskokan: -
Konkurence: –

Kdo?

Tvůrce: Howard J. Morris, Marta Kaufman
Herci: Jane Fonda, Lily Tomlin, Martin Sheen, Sam Waterston, June Diane Raphael, Ethan Embry, Brooklyn Decker, Baron Vaughn, Geoff Stults, Joe Morton, Barry Bostwick, Ernie Hudson

O čem to je?

Grace a Frankie jsou odjakživa zapřísáhlé nepřítelkyně. Jejich životy jsou ale obráceny vzhůru nohama, když jim jejich manželé při společné večeři oznámí, že jsou do sebe zamilovaní a chtějí se vzít. Obě dámy, kterým je již přes 70 let, musí začít život odznova, a to ve velmi rušném 21. století. Člověk by řekl, že dámy budou chudinky, ovšem pravdou je, že oba manžele z jejich rozhodnutí nemůžeme vinit. Grace je sarkastická, sebestředná a vtíravá. Robert z ryzího srdce věří, že když ji opustí, bude Grace šťastnější. Frankie je trošku méně nepříjemná a její manžel Sol ji miluje, jen ne tím potřebný způsobem. Frankie je hodně uvolněná a vždy dobře naladěná, i když po překvapivé novince ji začne sžírat hořkost.

Grace and Frankie je o dvou ženách, které se stanou přítelkyněmi, i když se nemají rádi. Snaží se společně dostat přes ten velký šok, a součástí procesu je zuřivost. Jejich reakce a poznámky k manželům („Ať jsi navždy nešťastný. Tvoje nová životní kapitola stejně nebude nějak extra dlouhá.“ Bylo by lepší, kdybys prostě umřel.") z nich téměř ihned udělají postavy, které si jen tak neoblíbíte. Nicméně tento nedostatek více než nahrazují Robert a Sol, kteří tvoří nejzajímavější část celého seriálu.

Podobné seriály

Transparent
Happily Divorced
Hot in Cleveland
The Soul Man
The Golden Girls
Legit
Getting On

Trailer


Plánujete dát šanci Grace and Frankie? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
erikbencik

erikbencik

Milujem HOT IN CLEVELAND a TRANSPARENT som zhltol na jeden krát, takže keď to bude niečo medzi tým tak som...
před 249 týdny
kutikk

kutikk

I like it :)
před 249 týdny
Další články k tématu