Facebook Twitter E-mail
13. května 2015

Criminal Minds: Prokleté místo? Střídání stráží pokračuje

Článek obsahuje spoilery k finálovému dílu. Pokud jste ho ještě neviděli, přečtěte si článek později.

Když před deseti lety odstartoval seriál Criminal Minds, byla jednou ze speciálních agentek Elle Greenway (Lola Glaudini). Ta však tým po roce a půl opustila a vzápětí ji nahradila Emily Prentiss (Paget Brewster), nová členka týmu. Emily na konci sedmé řady přijala pracovní nabídku v zahraničí a i ona po letech z týmu odešla. V osmé a deváté řadě její místo převzala agentka Alex Blake (Jeanne Tripplehorn), kterou po jejím odchodu v současné sérii zastoupila agentka Kate Callahan (Jennifer Love Hewitt). Ta však ve finále podala výpověď, aby se mohla věnovat svému budoucímu dítěti.

Jak to bude dál? Mohou se diváci těšit na novou tvář, která volnou pozici převezme? Co vedlo Hewitt k tomu, aby seriál po jedné sérii opustila? Všechny tyto otázky zodpověděla v následujícím rozhovoru showrunnerka seriálu, Erica Messer.

Co nám můžete prozradit o rozhodnutí Jennifer, že už se nechce vrátit?
O jejím těhotenství jsem se dozvěděla až na konci kalendářního roku, což bylo ještě docela brzy, ale finále už jsme měli naplánované. Takže jsme se vrátili a její postavě napsali určité zakončení. Věděli jsme, že se epizoda bude věnovat Kate, její rodině a únosu její dcery Meg. Tohle v plánu bylo, ale její odchod nikoli. Sešli se tedy všichni scenáristé a probrali jsme všechny možnosti, jak to udělat.
Měli jsme příležitost napsat úplnou pravdu. Čeká další dítě. V seriálu sice dvě děti neporodila, ale má je. Má Meg, kterou vychovává odmalička, a pak čeká dítě, které jsme vepsali do scénáře. Měli jsme příležitost psát spíše pravdu. Jennifer chtěla, aby svému druhému dítěti mohla nabídnout tolik, kolik nabídla své první dceři, takže potřebovala volno, aby mohla být mámou na plný úvazek. Termín má v červenci, kdy začneme natáčení jedenácté řady, takže z časového hlediska nebylo možné, aby zvládla obojí. Tak jsme to tak napsali a tak i desátá série končí. Je to poněkud hořkosladké; život je plný rozhodnutí a ty vás definují. Rozhodne se, že tým na nějaký čas opustí. Je to milé a skutečné, jednak proto, že se to stalo i za kamerou, ale i proto, že tak to v životě chodí.

Necháváte si dveře otevřené, aby se mohla vrátit v případné dvanácté sérii?
Jo, nechali jsme to otevřené. Hotch jí řekl, že u nich má vždy své místo a tak to z celého srdce myslím i já. Byla to skvělá série a moc jsme si to s ní užili. Na našem seriálu je skvělé, že si necháváme dveře otevřené. Zřídkakdy někoho zabijeme. Rozhodně se naše cesty mohou opět zkřížit. Všichni by byli pro. Nikdo však neumí předpovídat budoucnost, takže nevíme, co bude za dva roky – nebo i za rok. Ale rozhodně bychom se tomu nebránili.

Mluvila jste s Jennifer o tom, že by se v příští sérii na skok zastavila, nebo jdete dál a přemýšlíte o nových postavách, které představíte?
Jdeme dál a přemýšlíme o nových nápadech a postavách, které by si po deseti letech pohrály s naší mytologií. Skutečně chci respektovat její přání, aby mohla být doma a soustředila se na své dvě děti. Já to zažila, je to spousta práce. Ani jsem to s ní neprobírala. Ale protože máme dveře otevřené, když narazíme na nějaký velký případ a budeme Kate potřebovat, tak bych to ráda udělala.

Co od nové postavy pro následující sérii čekáte?
Tohle je na dlouhou diskuzi a spoustu přemýšlení. K tomu jsme ještě nedošli. Všichni se se scenáristy po pauze sejdeme 1. června, kdy začneme pracovat na jedenácté sérii. Dveře máme otevřené a občas by mohlo být zajímavé přivést zpátky někoho, kdo by se v těch dveřích objevil a řekl: „Hele, nechcete mě na chvíli zpátky?“ Což by bylo skvělé, protože mě baví, když se do seriálů lidé vrací zpátky. Musíme se všichni sejít a probrat, co jsme někde viděli a co potřebujeme. Přijde mi, že nám v týmu nic nechybí. Sešli se tam skvělí lidé. Naše základní jádro, které všichni znají a milují už roky, všechno zvládá, takže cokoliv navíc už je jako bonus. Tohle by mohla být úžasná příležitost pro nějakou hostující hvězdu a možná to tam trochu zamotat.

A.J. Cook a Jennifer Love Hewitt jsou obě těhotné i ve skutečnosti. Jejich postavy činí velmi odlišná rozhodnutí, když se J.J. nikam nechystá. Budete se tím příští sérii nějak zabývat?
Určitě. Kdybych něco takového napsala, všichni by si mysleli, že už to přeháním. „Obě ženy těhotné? To jako fakt?“ Ale stalo se to doopravdy. Jednoho dne jsem se dozvěděla, že je Love těhotná a chce být mámou na plný úvazek, a na druhý den přišla A.J. s tím, že je také těhotná. Je to pro ně úžasné. Rozlišuji svou pozici jako kolegyně od kamarádky, takže jako kamarádka za ně mám obrovskou radost. Obě čekají své druhé potomky a obě činí jako pracující mámy jiná rozhodnutí. To se mi také líbí. Líbí se mi, že dvě silné ženy se mohou rozhodnout, co budou dělat dál, je to skvělé. Je mi ctí se o to podělit s ostatními pomocí příběhů, které se tím inspirovaly.

Jak podle vás tahle další změna ovlivní tým?
Je to součástí práce. Po deseti letech je to více realistické, když jde někdo někam jinam nebo je převelen nebo něco podobného. Je velmi vzácné, když je někdo v FBI u stejné jednotky tolik let. Velmi často lidé mění města. Ale i mimo kameru je to pro nás vzácné. Začneme naší jedenáctou sérii, to je nevšední. Všichni na sebe koukáme a nemůžeme uvěřit, že jsme se udrželi tak dlouho. Nemyslím jen práci na stejném seriálu, ale i pro stejnou společnost. Je to skvělé. Z tvůrčího hlediska se budeme snažit, abychom se neomrzeli a abychom vše udrželi v realistické podobě.

Několik herců musí podepsat nové smlouvy pro případnou jedenáctou sérii. Máme se bát nějakých dalších odchodů?
Já bych se nebála. Opravdu ne. Celá léta máme velmi silnou skupinu lidí. Myslím, že v jedenácté sérii v tom budeme pokračovat.


Jak se vám líbilo finále? Mrzí vás odchod Jennifer Love Hewitt? Chtěli byste, aby se vrátil někdo z předchozích herců nebo byste radši někoho nového?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Butcher
před 131 týdny
Stale cekam na dabing 10. serie abych se na ni mohl podivat, jelikoz...
Syrestesia
před 131 týdny
Já bych byla nejraději, kdyby nikoho nového nenabírali a počkali, jak se to...
Morrigan
před 128 týdny
Podle mě by se nějaká nová postava hodila. Vždycky to seriál trochu oživí, je...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY