Facebook Twitter E-mail
10. května 2015

Revenge: Jak na seriál vzpomíná Emily VanCamp?

Před pár dny bylo oznámeno rozhodnutí o ukončení dramatického seriálu Revenge (Pomsta). Diváci se tak 10. května po čtyřech sériích rozloučí se svými oblíbenými (i neoblíbenými) postavami. V centru dění stála mladá žena, která se rozhodla, že udělá vše proto, aby pomstila smrt svého otce. Její cesta je nyní u konce a ve vzduchu stále visí otázka, zda se tohoto konce vůbec dožije.

Onou ženou je samozřejmě hlavní hrdinka Emily Thorne, znovuzrozená Amanda Clarke. Její představitelka Emily VanCamp poskytla po zrušení seriálu následující rozhovor, ve kterém vzpomíná na uplynulá léta a prozrazuje plány do budoucna. Rozhovor s její seriálovou sokyní Victorií byl zveřejněn minulý měsíc.

Jaké bylo natáčení vaší poslední scény? Věděla jste, že bude poslední z celého seriálu?
Moje poslední scéna byla s Gabrielem (Nolan) a Nickem (Jack) a ti jsou jedni z mých nejbližších, opravdu nejbližších přátel. V té chvíli jsme to nevěděli jistě, což je škoda, protože by bylo hezké vědět, že jsme ty postavy hráli úplně naposledy – jsou pro nás výjimečné. Ale zároveň je dobré, že jsme to nevěděli, protože by to bylo neúnosné.

Co se vám honilo hlavou, když jste se dozvěděla, že se bude jednat o finále celého seriálu?
Během celé série se o tom živě diskutovalo, protože jsme věděli, že v určitém bodě se Emily musí dočkat své pomsty. Otázkou bylo spíše to, jak dlouho tenhle příběh můžeme natahovat, abychom nezneuctili fanoušky a neudělali seriál nudným. Podle mě jsme seriál po čtyřech sériích skvěle zakončili a měli jsme pocit, že bychom v případě obnovení museli představit něco úplně jiného. Jsem docela ráda, že nám ABC umožnila seriál zakončit, aniž bychom se ocitli v nějakém limbu. Tohle je mnohem lepší zakončení.

Takže čtyři série vám přišly dostačující?
Čtyři roky jsou pro televizní seriál skvělý čas. Čtyřka je mé šťastné číslo: čtyři série Everwoodu, Brothers & Sisters i Revenge. Za tu dobu vám to nestihne lézt krkem, ale zároveň stihnete postavy prozkoumat a vyvinout je během delší doby. Se čtyřkou jsem opravdu spokojená.

Co jste s ostatními herci dělali, když jste se to dozvěděli? Volala jste Gabrielovi a Nickovi?
No jasně, máme společné konverzace, neustále jsme si posílali fotky z prvních tří sérií. Gabriel nám poslal tak dvacet fotek. (smích) Procházeli jsme si různými emocemi, ale podle mě je to spíše hořkosladké.

Myslíte, že finále fanouškům nabídne určitý konec?
Ano. Řeknu vám to takhle: Myslím si, že budou spokojení. Stane se pár věcí, na které dlouho čekali. Co se týče všech intrik, myslím, že jsme vyčerpali všechny možnosti. Končíme v dobrém a je čas jít dál, i když je to tak smutné.

Během těch čtyř sérií se toho stalo hodně. Máte svou oblíbenou zápletku?
Jedna z těch zajímavých byla, když se vrátil otec Emily. Tolik let bojuje, aby pomstila jeho smrt a on se najednou ukáže. Takže vymezení jejich vztahu bylo ošemetné, ale zároveň mě to moc bavilo. James Tupper, který mého otce hraje, mě moc inspiroval, protože do seriálu vnesl novou energii a dopodrobna jsme mluvili o tom, co vztah našich postav znamená.

Co vaše oblíbená vzpomínka z natáčení?
Na pláži jsme zažili pár skvělých dní. Když jsme ještě natáčeli v naší původní sestavě, cítila jsem se vždycky opět jako malá holka. Jaké jsem měla štěstí, že jsem chodila pracovat a cítila se při tom tak skvěle. Do dnešního dne za to bývám vděčná, miluju každý den. Ale pamatuju si, že tu první sérii to bývalo nejlepší. Seriál byl přijat velmi dobře, byli jsme plní energie a já budu na některé dny z této série vzpomínat pravděpodobně už navždy. Zažívala jsem okamžiky, kdy jsem se musela štípnout, že se mi to nezdá.

Vzala jste si nějaké suvenýry?
Víte, co bych si vzala, když teď vím, že je konec? To vyryté nekonečno, co bylo na verandě. Nechci nic velkého, ale tohle mi přišlo pro seriál velmi symbolické, o tom to celé bylo.

Na čem budete pracovat teď?
Zrovna příští týden začínám natáčet film Captain America: Civil War. Nemůžu vám říct kde, kdy a jak – nechci si zadělat na problém! (smích) Ale hrozně se na to těším. Bude to zábava, bude to epické.

Když už jsme u epického, doufám, že i po čtyřech letech natáčení ještě ráda navštěvujete Hamptons.
Jo, že? Do dnešního dne jsem byla v Hamptons za život jen jednou, protože točíme v LA, což mi přijde vtipné. Takže ano, asi se budu na Hamptons vždy dívat z jiné perspektivy než všichni ostatní.

Úplně si vás představuju, jak tam přijedete a okamžitě jste ve střehu.
Já vím, mám pocit, že si tam prostě budu muset hlídat záda.


Mrzí vás konec Revenge? Souhlasíte s Emily, že už byl čas seriál ukončit? Na které seriálové momenty budete vzpomínat vy?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

La.Volpe
před 127 týdny
Souhlas. Já sem z toho znechucen celý týden. E: A na finále se ani...
reallyreallychildish
před 127 týdny
Teď jsem se teda podívala na předposlední díl - s tou Vicky už to snad...
Butcher
před 124 týdny
Emily Van Camp je uzasna!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY