8. 5. 2015

Stálice na ABC: 22 seriálů prodlouženo!

Jak u rušení na ABC nebyla žádná překvapení, tak v prodlužování se jich najde celá řada! Stanice během rozhodování nebrala ohledy pouze na ratingy, to je jisté. V příští sezóně se vrátí celkem 22 seriálů. Zelenou dostalo hned sedm letošních novinek!

Hodnocení na SerialZone.czGrey's Anatomy (Chirurgové)
Vrátí se s 12. sérií.

Žádné překvapení. Jedna ze stálic stanice, která i přes svůj pokročilý věk stále láká k obrazovkám vysoký počet diváků. Stanice letos slaví velký úspěch se svou propagací čtvrtečních večerů TGIT (Thank God It's Thursday). Letos se fanoušci musí vypořádávat se ztrátou hlavní postavy, když se Patrick Dempsey rozhodl ze seriálu odejít. Prozatím nebylo oznámeno, zda 12. série bude poslední.

Hodnocení na SerialZone.czScandal (Skandál)
Vrátí se s 5. sérií.

Seriál se letos přesunul z desáté večerní na devátou, což mu ubralo trošku mediální chvály i ratingů. Přesto Scandal dále patří do Top 10 seriálů s nejvyšším ratingem. Na rozdíl od Grey's Anatomy o Scandalu Shonda Rhimes prohlašuje, že ví přesně, kdy seriál skončí. Dle jejího vyjádření to „není seriál, který může běžet osm nebo deset sezón“.

Hodnocení na SerialZone.czHow to Get Away with Murder (Vražedná práva)
Vrátí se s 2. sérií.

Vědělo se to již od konce řady v únoru, kdy vyšlo promo zmiňující „vrátíme se na podzim“, až nyní ale stanice druhou řadu potvrdila. Jde o jednu z nejúspěšnějších letošních novinek, premiéra získala úctyhodných 14 milionů diváků a rating 3.8. Při připočtení čísel z DVR seriál zaznamenal rekord – nejvyšší DVR sledovanost v historii.

Hodnocení na SerialZone.czCastle (Castle na zabití)
Vrátí se s 8. sérií.

A nejen s osmou sérií, ale i se Stanou a Nathanem. Herečka sice prozatím smlouvu podepsanou nemá, ale podle zdrojů se to očekává v nejbližších dnech. Seriál nyní bude hledat nového showrunnera, protože David Amann své odstoupení myslel opravdu vážně. Zatím nebylo oznámeno, zda 8. série bude poslední.

Hodnocení na SerialZone.czOnce Upon a Time
Vrátí se s 5. sérií.

Opět sázka na jistotu. Pohádkové drama OUaT zůstává v neděli večer zárukou dobré zábavy, ačkoliv i letos pokračoval trend v mírném upadání ratingů i celkové sledovanosti. Nicméně stanici ABC vlastní společnost Disney, pro kterou je tento seriál klíčový.

Hodnocení na SerialZone.czAmerican Crime
Vrátí se s 2. sérií.

Pravděpodobně největší překvapení ze strany ABC. Drama o rasových vstazích na pozadí vraždy v maloměstě začalo slušně s ratingem 2.0, rychle ale spadlo k 1.0 a 3,7 milionům celkových diváků. Stanice pravděpodobně věří, že nový příběh ve druhé sérii může zvýšit zájem diváků.

Hodnocení na SerialZone.czNashville
Vrátí se se 4. sérií.

Nashville si může zpívat radostnou písničku. Prodloužení není příliš překvapivé, jelikož i přes nízké ratingy zde hraje roli především syndikace. Důležité plusové body pak seriál získává za originální hudbu, která je dostupná ke stažení (tzv. zdroj dalších výdělků), a také koncerty, které herci odehrávají. Právě nyní je herecké obsazení již na svém druhém turné po velkých amerických městech.

Hodnocení na SerialZone.czSecrets & Lies
Vrátí se s 2. sérií.

Novinka slaví stejné úspěchy, jako loni Resurrection. Během první řady se z ní stal spolehlivý doplněk nedělních večerů. O to více září úspěch seriálu v porovnání právě s Resurrection, který ve stejném časovém slotu v letošní sezóně vyhořel. Nicméně jedná se o antologii, prozatím není jasné, kdo (a zda vůbec někdo) z herců první řady se v příští sezóně vrátí.

Hodnocení na SerialZone.czAgents of S.H.I.E.L.D.
Vrátí se se 3. sérií.

Opět žádné překvapení. Ačkoliv ratingy letos zase mírně klesly, stále jde o jednoho z nejsilnějších dramatických hráčů stanice. Skvěle se doplňuje nejen s marvelovskými filmy, ale dokáže stát i samostatně. V té záplavě komiksových seriálů Agenti jasně vévodí, minimálně co do sledovanosti.

Hodnocení na SerialZone.czAgent Carter
Vrátí se s 2. sérií.

Větším překvapením je obnovení Agent Carter. Ačkoliv drama začalo s pozitivními recenzemi, sledovanost nebyla tak zářivá. Čísla přesto narůstala se zohledněním DVR sledovanosti. Carterová pokračuje, ale chystaný další spin-off Agentů s Adrianne Palicki v hlavní roli vybrán nebyl.

Hodnocení na SerialZone.czFresh Off the Boat
Vrátí se s 2. sérií.

V naší tipovačce jsme všichni byli pesimističtí, ale síla menšin v USA překvapila. Seriál si od začátku získal stabilní silné publikum, které novinku neopustilo ani po nepěkných tweetech ze strany Eddieho Huanga, podle jehož vzpomínek a zážitků seriál vzniká.

Hodnocení na SerialZone.czThe Goldbergs
Vrátí se se 3. sérií.

Loni to bylo jedno z překvapení sezóny, letos už si The Goldbergs na ABC získal titul stálice. Seriál v této sezóně změnil den vysílání, což mu prospělo, ratingy narostly o 33 procent v celkových divácích a o 23 procent u cílovky 18–49. Seriál navíc otevírá dveře dalším retro komediím, kam se řadí i Fresh Off the Boat.

Hodnocení na SerialZone.czGalavant
Vrátí se s 2. sérií.

Asi největší překvapení, ve které snad ani nikdo z nás nedoufal! Zpívejte si, přátelé, protože se dozvíme, jak to s Galavantem a jeho vyvolenou bylo dál. Ačkoliv byla první řada zkrácená, běžela po dvou dílech naráz a ratingy upadaly, stanice se rozhodla dát seriálu další šanci. Jistě také pomohlo, že seriál získával dobré recenze.

Hodnocení na SerialZone.czThe Middle (Průměrňákovi)
Vrátí se se 7. sérií.

Ačkoliv je The Middle stálicí mezi komediemi od ABC, jeho návrat nebyl zdaleka tak jistý jako u ostatních středečních půlhodinovek. Obnovení vyžadovalo nové smlouvy pro všechny herce. Než k podepsání došlo, Charlie McDermott získal hlavní roli v pilotu Suepr Clyde, který je přednostní, pokud bude vybrán pro seriál.

Hodnocení na SerialZone.czModern Family (Taková moderní rodinka)
Vrátí se se 7. sérií.

Nejsledovanější komedie stanice samozřejmě ve výčtu obnovených seriálů chybět nemůže. V letošní sezóně se však jako většina ostatních seriálů musel Modern Family potýkat s úpadkem sledovanosti, když týdenní rating klesl z 5.6 na 4.5. Jeden úspěch se mu přesto upřít nedá: Seriál se stal skvělým předskokanem pro novinku Black-ish, která se díky tomu ujala.

Hodnocení na SerialZone.czBlack-ish
Vrátí se s 2. sérií.

Jde o nejsledovanější komediální novinku sezóny. ABC zde spadl velký kámen ze srdce. Po letech neúspěchů konečně našla společníka k Modern Family, kterého si fanoušci oblíbili a sledují ho. Black-ish se v letošní sezóně stal důležitou součástí strategie stanice, která si dala za cíl nalákat do televize (a k televizi) menšiny.

Kromě zmíněných skriptových seriálů se obnovení dočkaly také realitky The Bachelor (20. série), Dancing with the Stars (21. série), Shark Tank (7. série), America's Funniest Home Videos (27. série) a Beyond the Tank (2. série).


Tak povídejte! Z čeho se radujete? Bez koho byste se již obešli? Kdo vás nejvíce překvapil, ať už příjemně, či nepříjemně?

Úderná hláška pro podporu sdílení. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře35zobraz všech 35 příspěvků
vla_kor

vla_kor

Přesně tak. Forever byl jeden z mých oblíbených seriálů sezóny. Alespoň zůstává Scandal,...
před 269 týdny
Mik

Mik

Castle, The Middle, Modern Family a The Goldbergs - super zpráva, přijít o tyhle perfektní kousky by...
před 269 týdny
A.R.G.U.S.

A.R.G.U.S.

U Agent Carter a Galavanta jsem se zrušením počítal, proto jde o skvělou zprávu. Jinak prodloužení...
před 269 týdny
Další články k tématu