29. 9. 2015

Novinka pod lupou: Quantico

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Další z novinek, které letos na podzim ABC představí, je thriller Quantico, v němž sledujeme skupinu nováčků u FBI, z nichž jeden se v budoucnu dopustí teroristického útoku o rozměrech 11. září.

Základní údaje

Název: Quantico
Žánr: drama / thriller
Stanice: ABC
Premiéra: 27. 9. 2015
Vysílání: neděle, 22:00
Předskokan: Blood and Oil
Konkurence: CSI: Cyber
Tipovačka: Tým SerialZone tipuje zrušení. Všechny ostatní týmy jsou pro prodloužení. Lid seriálu také věří se 70 % hlasů.
Sledovanost pilotu: 1.9 / 6,99 milionu diváků (dobrá)

Kdo?

Tvůrci: Joshua Safran
Herci: Priyanka Chopra, Jake McLaughlin, Aunjanue Ellis, Yasmine Al Massri, Johanna Braddy, Tate Ellington, Graham Rogers, Josh Hopkins, Rick Cosnett

O čem to je?

Rozlišná skupina lidí se ocitá v Quanticu, kde je umístěna akademie FBI. Tam se tito mladí nováčci zúčastní tvrdého výcviku, jehož závěrem má být přijetí do řad této výzvědné organizace. Nikdo by nepředpokládal, že jeden z nich se rozhodne zosnovat ten největší útok na Spojené státy od dob nechvalně známého 11. září. A hlavním podezřelým je Alex Parrishová, která odjakživa snila o tom, že bude svou zemi chránit, a nikdy by ji ani nenapadlo jít proti ní.

Podobné seriály

24
Crisis
Homeland
Sleeper Cell

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

ragelly

Kromě Scream Queens, do kterého jsem se zamilovala, je u mě Quantico zatím nejlepší letošní novinkou. Trošku jsem se bála, jestli se nezačnu u pilotu nudit, ale nestalo se tak. Mám ráda záhady, zvraty a akci, a přesně tohle mi seriál nabídne. Dalším velkým plusem je to, že postavy vypadají sympaticky, každá má něco do sebe, nikdo mě vyloženě neštve… i když je tedy pravda, že jsem si víc oblíbila všechny ostatní členy hlavní skupinky než samotnou hrdinku a toho tajného agenta převlečeného za nováčka, ale to nevadí. Při sledování jsem si navíc uvědomila, že všichni ti chlapi letos v pilotech jsou úplně stejné typy, ani ne tak povahou, jako spíš vzhledově – v Playerovi, Blindspotu i Quanticu se mi ta hlavní pánská trojka totálně bude motat :D

Pilot mi utekl jako voda, byl moc dobře koncipovaný. Střídání současnosti s minulostí je super, postupně odkrýváme nové informace v obou časových liniích, což se mi moc líbí. Tento způsob mi přijde jako dokonalé propojení epizodního dramatu se serializovaným dějem, v každé epizodě se dočkáme obou těchto částí, ani jedna nebude ochuzená, ale ani jedna nebude tak rozvleklá, abychom se u ní začali nudit. To dost oceňuju.

Bude určitě super sledovat vývoj a tipovat si, kdo je klaďas a kdo záporák, kdo stojí za konspirací proti hlavní hrdince a jak se nakonec prokáže její nevina, pokud tedy nevinná je. Jen doufám, že sledovanost bude natolik vysoká, aby stanice odvysílala minimálně celou první řadu, a hlavně aby na konci nebyl cliffhanger, protože zrovna tady by mě opravdu naštvalo, kdybych se nedočkala žádných odpovědí. Tento seriál si o nějaké solidní zakončení přímo říká.

+ styl seriálu – střídání současnosti a minulosti
+ postavy, které vám nepolezou na nervy
+ serializovaná záhada
+ spousta zvratů

- nevím, u mě zatím vše dobrý, těším se na pokračování :)

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Fruiko

I když jsme začátek už víeméně viděli v traileru, tak je pořád dostatečně dobrý včetně představovaní docela velkého množství postav. Narozdíl od Heroes se mi je tady podařilo všechny na poprvé pobrat v celku bez problémů.

Priyanku Chopru všude opěvují za její herecký výkon, ale podle mě byl velice slabý. Ostatně je to i poznat na konci epizody v brečící scéně v dodávce, která je dost k smíchu. Jinak jsem neměl s obsazením vážnější problémy.

Zpracování zápletky je jako vystřižené z How to Get Away with Murder, až jsem měl místy pocit, jestli se omylem nekoukám třeba na druhou řadu. Jak jsou teď v módě antologie, tak bych se tomu moc nedivil. Osobně se mi mnohem víc líbilo to, co se odehrávalo v minulosti, přítomná (na konci akčnější) stránka mi moc nesedla. Podle upoutávky na další epizodu se trochu bojím, aby do přítomnosti tvůrci moc nezabředli, protože už teď se jim to tam konspiračně trochu začíná vymykat. Obzvlášť mě pobavilo, že v podstatě jednu z hlavních podezřelých si hnedle odvedou do místnosti s důkazy.

Quantico je rozhodně jedna z letošních lepších novinek a musím se přiznat, že mě příjemně překvapila.

+ červený pistolky
+ představovačka postav
+ super výběr podkresových skladeb

- příliš příběhů
- trochu moc tlačí na stereotypnost postav
- Priyanka Chopra

Moje hodnocení pilotu: 70 %

Zaujalo vás Quantico natolik, že si jej pustíte? Nebo jde tato novinka zcela mimo vás?

Další díly seriálu
Magnetky na kliknutí. 
lukascoolarik

lukascoolarik

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
ševča

ševča

Celkově mě seriál baví, ale spíš ty části v minulosti, to po atentátu... Dala bych přednost, kdyby ta...
před 251 týdny
dmarianf

dmarianf

Presne tak.
před 249 týdny
ševča

ševča

A po třech dílech jsem si potvrdila, že jsem to odhadla. Co se vztahů týče, už víme teď, že se splní každé...
před 249 týdny
Další články k tématu