Facebook Twitter E-mail
20. května 2015

Trailery na novinky FOX 2015/2016

Další den, další stanice. Tentokrát se mrkneme na trailery od FOXu, zhodnotíme, rozložíme, oznámkujeme. Kdo podle nás má šanci přežít v džungli ostatních seriálů a kdo je odepsaný už na začátku?

Upfronts za námi a na nás tu čeká spousta trailerů. Stejně jako v minulých letech, tak i letos organizujeme velkou tipovačku KDO PŘEŽIJE. Všichni, kdo se v minulých kolech zúčastnili, musí uznat, že to minimálně všechno to rušení a obnovování zpestřilo. Vyhodnocení se nám trochu zaseklo, protože ještě není úplně znám osud všech seriálů, ale to nám nebrání pustit se do rozboru osudů těch nových.

Tipněte si kdo přežije

V první tipovačce hrálo téměř 400 lidí. Předloni jich bylo již téměř třikrát tolik – 1120. Loni se číslo vyšplhalo téměř k 1700. Nikdo netrefil vše.

Pokud vám bylo loni líto, že jste prospali start, tak letos máte šanci tuto osudovou chybu napravit.

Tipněte si KDO PŘEŽIJE a ukažte, že máte lepší odhad než SerialZone a vaši soupeři…

Jít na tipovačku →

Letos s námi, nebo spíš proti nám, budou opět tipovat stejné týmy: Gorilla.cz, CWzone.cz, HBO a Edna. Doufejme, že tímto velkým kláním opět zpestříme někdy bolestivé rušení seriálů. Pravidla zůstávají stejná jako v minulých letech, ale to už se dočtete přímo na stránkách tipovačky. Po uzavření (na konci léta) opět zveřejníme tipy všech týmů + vaše zprůměrované tipy, jako hlas lidu. Uvidíme, kdo letos svoji křišťálovou kouli vyleštil nejlépe.

FOX si letos objednal 10 nových seriálů. No… nových. Jeden z nich je animák Bordertown, který figuroval již v loňských plánech, ale nějak se na něj nedostalo a pak tu máme oživené Akta X. Ale i kdyby se tyhle dva seriály nepočítaly (z tipovačky jsme je vyřadili), tak to je pořádná kupa novinek. A k sedmi z nich už je k dispozici i trailer. V našem výběru jsou 2 komedie a 5 dramat.
ragelly

ragelly: Myslím, že letos budu ve svých tipech asi možná až přehnaně optimistická. Fakt ale je, že tady střihači udělali extra dobrou práci. Druhou možností totiž je, že stanice objednala komedii, která je vtipná, zábavná a roztomilá v jednom! A tomu se mi teda věřit nechce :-) John Stamos je sexy, miluju ho už od Glee. Role je mu psaná na míru a ostatní obsazení ho skvěle doplňuje (a zdaleka nezastiňuje). Dokonce ani ta malá holka mi tam nevadila!

Tip: Grandfathered a Grinder jsou pro mě s přehledem dvě nejlepší nové komedie. I když moc nevěřím v zázraky, musím tipovat prodloužení.

Fruiko

Fruiko: Já žasnu. FOX má druhou komedii (trailer na The Grinder jsem viděl první), kde nikdo nikoho neuráží, kde nejsou laciný vtipy. No prostě, kde všechno vypadá normálně, že by to snad i mohlo fungovat. Jsem úplně u vytržení.

Tip: Poslat dvě komedie dál je velké riziko, ale tahle je snad ještě lepší než ta první.

Seraphine313

Seraphine313: Trailer začíná zajímavě, sarkastický machosexuál vede restauraci, nehledí na nikoho kolem sebe… jé, dítě, tak zase nic, zase jsme zabili další komedii. A je úplně jedno, co bude následovat.

Tip: Zrušení. Nehledě na cokoliv jiného (dobrá, tak kdo by chtěl důvod – stejný jako u The Grinder – timeslot).

ragelly

ragelly: John Stamos A Rob Lowe? Jsem v sedmém nebi! U traileru jsem se královsky bavila, řezala jsem se smíchy od začátku do konce. Perfektní trailer a hodně slibný námět seriálu. Hodně se bojím toho, že obě komedie nemají žádného známého předskokana a začínají celý úterní večer, navíc konkurence bude vysoká. Ale lidi, sakryš, na tohle se přece musí Američani koukat, ne? Nemůžou donekonečna sledovat jen kriminálky!

Tip: Viz Grandfathered, takže prodloužení.

Fruiko

Fruiko: Po dlouhé době musím říct, že se mi trailer na komedii líbil a to jsem se ani nesmál. Možná to bude tím, že to trochu vypadá jako drama s komediálními prvky. Uvidíme, jak tomu bude sedět dvacetiminutový formát, ale zatím se mi to líbí.

Tip: Budu tentokrát věřit, že se zadaří. Přeci jen Fox by nějakou pořádnou komedii potřebovala.

Seraphine313

Seraphine313: Yaaay, další herec, co hrál v právnickém dramatu, a stal se právníkem… jak dlouho jsme tohle téma neviděli? Seriál mně svým zpracováním nejvíc připomíná loňský Rake, i když je to jiný žánr. Že by se mi to líbilo? Trochu i jo, ale že bych nějak toužil po tom se na to pravidelně dívat, to ne. Ne, že bych měl něco proti hercům, zpracování, postavám nebo vtipům… mně to prostě nepřijde zajímavé.

Tip: Ve svém timeslotu bude The Grinder bojovat proti Fresh Off the Boat, NCIS, The Voice a The Flash. Konkurence to není lehká a já předpokládám, že tohle společně s nezájmem diváků zajistí seriálu zrušení.

ragelly

ragelly: Po nadšení z dalších foxovských komedií pro mě přichází trošku zchlazení. Přemýšlím, jestli je horší People Are Talking na NBC nebo tahle volovina. O několik tříd horší než Grinder nebo Grandfathered. Bez vtipu, bez šance.

Tip: Zruší.

Fruiko

Fruiko: Co ten FOX vyvádí. Tři komedie a všechny vypadají koukatelně. Tohle mi asi nejvíc připomíná filmy ze série Hangover. Dokonce to vypadá, že si to i vysloužilo dobrou kameru a nevypadá to úplně lacině. Dokonce i otravný černoch se dá překousnout.

Tip: Něco zrušit musím, ale nechce se mi. Fakt si FOX letos za komedie zaslouží pochvalu.

Seraphine313

Seraphine313: Televizní seriál, jehož valná většina pojednává o televizi… to prostě mluví za všechno. Hodí se tu přirovnání k filmové sérii Hangover, která zdegradovala právě do tohoto. Absolutní nezájem diváků o trailer pak značí výsledek seriálu v hlavní sezóně.

Tip: Zrušení.

ragelly

ragelly: Teda, letos se Fox vyšvihl! Třetí trailer, který jsem dosledovala, a třetí nadšení. Peter z White Collar a nádherná Rebecca z Greeku? Casting na jedničku! Podle traileru vypadá příběh serializovaný, což je super, i když si stejně myslím, že z toho nakonec udělají epizodní věc. Ale po traileru jsem hodně zvědavá, co se z toho vyklube, rozhodně to vypadá dobře.

Tip: S Frankensteinem a Luciferem mám těžké rozhodování. Midseason není moc dobré místo pro začátky, ale viděli jsme, co se letos na jaře stalo s Empire. Prozatím tomu ale moc nevěřím, tipuju zrušení.

Fruiko

Fruiko: I přes počáteční nezájem mě to hodně zaujalo a to bych tam nepotřeboval tu linku s rakovinou. Na druhou stranu, mně to něčím přijde divný. Nedokážu přesně popsat, co dělá ten eh moment, ale prostě tam je. Ale zápletka vypadá nadějně.

Tip: Asi mi to podstrkuje intuice, ale něco mě nutí napsat, že to zruší.

Seraphine313

Seraphine313: Tenhle příběh patří do úplně jiného seriálu. Já v tom vidím Black Mirror a rozhodně jsem zvědavý, jak budou američtí diváci na tohle zpracování reagovat. Na to, že letos ABC zrušila Forever s v podstatě totožným tématem, bude potřeba, aby Fox vybalila něco jiného než jen pohádku o zmrtvýchvstání. Bude to tohle?

Tip: Bez znalosti timeslotu těžko říct, ale svým zpracováním to šanci má. Přesto tipuji zrušení.

ragelly

ragelly: Zatím to nejlepší, co jsem z nových trailerů viděla! Kombinace humoru, akce, krimi, temnoty, přehnaná gesta, křídla, sex, šarm hlavního hrdiny. Ulala! Vím, že to bude epizodní kriminálka, ale všechny ty doprovodné aspekty a k tomu bezchybné herecké obsazení dělají z Lucifera seriál, na který se budu těšit asi nejvíc ze všech! Sakryš, letos jsem nějaká optimistická, ta tipovačka dopadne špatně :-D

Tip: Midseason zavání průserem, bude hodně záležet na časovém slotu. Zatím ale tipuju prodloužení.

Fruiko

Fruiko: Vemte skvělou předlohu, vykastrujte ji. Přidejte nějaké další prvky a dostanete… CSI s nadpřirozenem, tj. démony, anděly a tak. I tak to pořád vypadá ještě docela dobře, i když s předlohou to má společného opravdu jen málo. To já jen říkám, až zas někdo bude nadávat, jak komiksy stojí za prd. Komiksy ne, ale ti scenáristi, co je přepisují na seriály, rozhodně ano.

Tip: Ale jo, možná bych i chtěl vidět víc jak jednu řadu. To nasazení v midseason tomu teda moc nepřeje, ale budu věřit, že se Američani nechají nachytat na CSI look.

Seraphine313

Seraphine313: Seriál by se mi líbil mnohem víc, kdyby se soustředil jen na Lucifera samotného a nemotal se okolo policie a vůbec kriminálky. Vždyť to vůbec není potřeba! Kdyby se soustředil na boj Lucifera s nadpřirozenými silami, které se ho snaží vrátit zpět do pekla, rozhodně by hned šel do mého watchlistu. Takhle… je to jen další kriminálka, i když nadpřirozená. Můj watchlist je rok od roku plnější, a tak o každém dalším seriálu víc a víc přemýšlím… obávám se, že tady se podívám jen na pilot.

Musím ale přiznat, že samotný trailer byla docela legrace. Objevilo se tu i pár nečekaných zvratů a pokud bude seriál laděn do podobného tónu, rozhodně si diváky najde. Aktuálně jde ale o midseason kriminálku, u které bude záležet, kam ji stanice hodí. Může se totiž stát, že skončí na pátku a vyhoří.

Tip: U Jerryho Bruckheimera sice existuje několik seriálů, které se mu nepovedly, tady si ale snad pohlídá kvalitu a seriál projde do dalšího roku.

ragelly

ragelly: Vidím tady stejný potenciál jako u Almost Human. To mě ale trošku strachuje. Všichni víme, jak to dopadlo posledně. Minority Report ale na druhou stranu pojede po Gothamu, takže by to nemuselo dopadnout úplně stejně. Navíc, když je seriál spojený s tak slavnou značkou; film je celosvětově známý. Natáčení ale vypadá nákladně, takže průměrná sledovanost k obnovení stačit nebude. Těžká tipovací volba.

Tip: Přemýšlím a přemýšlím a pořád prostě nevím. Ale tak teoreticky se poučí z hejtů ke zrušení Almost Human a tomuto dají druhou řadu i přes průměrnou sledovanost. Takže zatím jsem pro prodloužení.

Fruiko

Fruiko: Tohle je něco přesně podle mého gusta. A taky bohužel něco, co každý rok pravidelně na Foxu zruší pro nezájem diváků, nebo proto, že se z toho stane obyčejné case-of-the-week se sci-fi prvky. Tady se budou snažit nalákat na jméno, i když s filmem to nebude mít moc společného. Rozhodně trailer má super hudbu.

Tip: Zruší, ale mně se to moc líbí a těch 13 dílů (víc jich nejspíš nebude) si pěkně užiju.

Seraphine313

Seraphine313: Film Minority Report miluji. Přestože si myslím, že převedení tohoto tématu do televize není špatný nápad, s filmem bude seriál pojit asi jen jeho název. Toho, co dělá film filmem – jeho až komorně potemnělá atmosféra, futuristické prostředí, které je futuristické jen navenek, ale uvnitř je špinavější než odpadkový koš, společnost, která se za každou cenu snaží udržet dojem bezpečnosti, přitom je nebezpečná sama sobě – ne, to zde pravděpodobně nebude. Pravděpodobně půjde o kriminálku, levnější případ Almost Human (kupodivu ale za těmito seriály stojí dva různé produkční týmy).

Tip: Osobně bych Minority Report přál úspěch, ale diváci jsou minimálně z traileru poměrně rozčarovaní – já se jim nedivím, trailer nenabízí v podstatě nic navíc a je jen obyčejnou kriminálkou, i když zasazenou do budoucnosti. Konkurenci to nemá jednoduchou, proto věřím jen v jednu sezónu.

ragelly

ragelly: Připadá to tak jen mně, nebo Rosewood vypadá úplně jako Mentalista? Drsná policistka, chytrý chlap, který tam je jen proto, aby vyřešil případy a stál opodál s virgin drinkem (/s hrníčkem čaje)? Ale to neříkám vůbec ve zlém. Trailer mě hodně zaujal. Ženská moc sympatická není, ale to úplně vynahrazuje Morris Chestnut v hlavní roli, z něhož charisma teče proudem. Časový slot je zabijácký, seriál asi nepřežije. Snad se alespoň dočkáme kvalitní jednosezónní podívané.

Tip: Mně se to líbí, ale myslím, že americké diváky to nechá vesměs chladnými. Tipuju zrušení.

Fruiko

Fruiko: Ale jo. To by šlo. Tenhle typ procedurálek je potřeba na odreagování. A tahle vypadá, jako mírná kopie Forever, jen bez toho nadpřirozena a s na první pohled o dost sympatičtějšími postavami.

Tip: Věřím, že tohle vyjde a budeme tu mít zase nějaké to drama, co s námi vydrží víc, jak 5 sezón.

Seraphine313

Seraphine313: Sherlockovi v Elementary jsem to věřil. Patricku Janeovi v Mentalistovi, Alexi O'Connorovi v Allegiance, Walteru O'Brienovi ve Scorpionovi, těm všem jsem to taky věřil. Backstromovi… no dejme tomu, že jsem to vzal na vědomí. Ale tady, Beaumonte Rosewoode, tobě nevěřím ani nos mezi očima. Ty jsi ta nejnepravděpo­dobnější postava, která by mohla být géniem. Prostě ne. A nepomáhá tomu ani miamské nablýskané prostředí plné slunce a drahých aut. Tahle CSI prostě nemůže fungovat.

Tip: Jenže co lidem záleží na tom, zda to funguje. Chtějí se bavit. Tady sice o trailer byl zájem pramalý, ale to přičítám hlavně nezajímavému názvu seriálu. Konkurenci to ve svém timeslotu skoro nemá, takže si myslím, že tady by se o prodloužení mluvit dalo.

ragelly

ragelly: Po zhlédnutí traileru mám podobné pocity jako loni u Galavanta. Vypadá to tak neuvěřitelně šíleně, že to buď bude naprosto geniální, nebo největší propadák sezóny. U Galavanta to loni vyšlo a byla z toho pecka, takže budu věřit, že to samé se bude dít i u Scream Queens. Připomíná mi to zvrácenou kombinaci Greek, Pravé blondýnky a Vřískotu, což jsou všechno moje oblíbené seriály/filmy. Hvězdné obsazení je taky fajn, stejně jako antologický děj, takže se můžeme těšit na jeden velký příběh přes celou sérii. Opět jednou vkládám velkou důvěru do Ryana Murphyho, snad si udrží tradici, kdy všechny jeho seriály jsou v první řadě naprosto geniální.

Tip: Prostě prodlouží. A basta.

Fruiko

Fruiko: Scream Queens se mi líbí už od prvních teaserů. Trailer mě trochu zchladil, protože některé postavy vypadají až moc jako by utekly z Glee. Ale jinak mám pořád v projekt důvěru. Kdo by nevěřil tak krásně posekanému trávníku.

Tip: Ty varovný znamení se nedají přehlédnout. Na MTV konkurenční Scream a vůbec hororově trochu přetlak v posledních letech. A všichni si pamatujeme, jak před lety dopadl Harper's Island. Ale i tak mě pořád něco nutí napsat prodloužení.

Seraphine313

Seraphine313: PLL meets AHS meets Greek. Smíchejte tyhle tři seriály, naházejte tam známá jména včetně herečky, která už je deset let v hereckém důchodu, a známé zpěvačky a máte perfektní mix mystery teen dramatu, který v podstatě jen náhodou kopíruje Vřískot.

Osobně si myslím, že tady půjde o případ, kdy trailer naláká hodně lidí na sledování pilotu, ale v průběhu sezóny sledovanost hodně klesne. Nestalo by se to, zvlášť v případě Foxu, poprvé. Vzpomeňte na Touch, Almost Human nebo The Following.

Tip: Konkurenci to nijak zvlášť velkou nemá, takže si myslím, že tady se Fox trefí a minimálně jednu další sezónu tomu nadělí.

Jak to vypadá celkově

 
ragelly
Fruiko
Seraphine313
Výsledek
The Grandfathered
The Grinder
The Guide to Surviving Life
The Frankenstein Code
Lucifer
Minority Report
Rosewood
Scream Queens
Celkem
5 prošlo
3 neprošly

Letos jsme velice optimističtí. Z 8 novinek předpovídáme úspěch u 5, což je snad poprvé, kdy si myslíme, že do další sezóny projde nadpoloviční počet novinek. Tentokrát jsme zůstali jednotní jen u 4 novinek, oproti loňskému shodnému hodnocení u 7 seriálů. Taky doufáme ve větší úspěch než loni, kdy jsme trefili pouze 4 seriály.

O roli největšího kruťáka se postaral Seraphine313, věří jen 3 seriálům. Zbylí dva ho přehlasovali a shodně věří 5 novinkám.

Jít na tipovačku →


Jak se vám líbí trailery? Souhlasíte s našimi tipy? A už máte odtipováno?

Další díly seriálu

Trailery na novinky ABC 2015/2016 (17. 5. 2015)
Trailery na novinky CBS 2015/2016 (18. 5. 2015)
Trailery na novinky CW 2015/2016 (19. 5. 2015)
Trailery na novinky FOX 2015/2016 (právě čteš)
Trailery na novinky NBC 2015/2016 (21. 5. 2015)

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

liskulka.lida
před 126 týdny
Lucifer a Rosewood vypadají hodně drsně! Fandím, aby se dostaly přes první...
ragelly
před 122 týdny
Akorát si dávám pauzu od učení a k večeři sjíždím Nurse Jackie, kde...
dagsoftware
před 118 týdny
Jedine ak tak Grandfathered a Rosewood. Zvyšok foxovská nuda.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY