Facebook Twitter E-mail
21. května 2015

Trailery na novinky NBC 2015/2016

Další den, další stanice. Tentokrát se mrkneme na trailery od NBC, zhodnotíme, rozložíme, oznámkujeme. Kdo podle nás má šanci přežít v džungli ostatních seriálů a kdo je odepsaný už na začátku?

Upfronts za námi a na nás tu čeká spousta trailerů. Stejně jako v minulých letech, tak i letos organizujeme velkou tipovačku KDO PŘEŽIJE. Všichni, kdo se v minulých kolech zúčastnili, musí uznat, že to minimálně všechno to rušení a obnovování zpestřilo. Vyhodnocení se nám trochu zaseklo, protože ještě není úplně znám osud všech seriálů, ale to nám nebrání pustit se do rozboru osudů těch nových.

Tipněte si kdo přežije

V první tipovačce hrálo téměř 400 lidí. Předloni jich bylo již téměř třikrát tolik – 1120. Loni se číslo vyšplhalo téměř k 1700. Nikdo netrefil vše.

Pokud vám bylo loni líto, že jste prospali start, tak letos máte šanci tuto osudovou chybu napravit.

Tipněte si KDO PŘEŽIJE a ukažte, že máte lepší odhad než SerialZone a vaši soupeři…

Jít na tipovačku →

Letos s námi, nebo spíš proti nám, budou opět tipovat stejné týmy: Gorilla.cz, CWzone.cz, HBO a Edna. Doufejme, že tímto velkým kláním opět zpestříme někdy bolestivé rušení seriálů. Pravidla zůstávají stejná jako v minulých letech, ale to už se dočtete přímo na stránkách tipovačky. Po uzavření (na konci léta) opět zveřejníme tipy všech týmů + vaše zprůměrované tipy, jako hlas lidu. Uvidíme, kdo letos svoji křišťálovou kouli vyleštil nejlépe.

NBC má na letošek objednáno velkorysých 13 novinek. K tomu ještě oživené Heroes (ty v tipovačce nemáme a ani k nim kromě teaseru zatím není pořádné video). S trailery už to tak velkorysé není. Zatím jsme měli možnost vidět jen čtyři. Mezi nimi je jen jediná komedie, která poběží v pátek. Skoro by se dalo napsat, že s ní ani nemáte ztrácet čas, protože všichni víme, jak se daří novinkám v pátečním slotu.
ragelly

ragelly: NBC vkládá veškeré své naděje do novinky Blindspot a já musím říct, že tentokrát jsem s ní zajedno. Příběh až nápadně připomíná The Blacklist, ale to mi rozhodně nevadí. Trailer je nabitý mysterióznem i akcí, seriál si zcela jistě časem začne hrát na vztahovku, protože oba hrdinové jsou, přiznejme si, k sežrání. Nasazení po The Voice je sázka na jistotu, tohle bude nový hit sezóny.

Tip: Silný slot, podobná historie jako Blacklist, takže prodlouží.

Fruiko

Fruiko: Kdopak čekal, že z té tašky vyleze mimozemšťan? Podle traileru to zatím vypadá jako kombinace The Following a The Blacklist říznutá trochu Prison Breakem (to kvůli tomu tetování). Každopádně to vypadá pěkně i slečna má své kouzlo, obzlášť když někoho bije.

Tip: Celkem slušný trailer, ještě lepší slot po The Voice, tady by snad mělo přijít prodloužení.

Seraphine313

Seraphine313: Tenhle blacklistovský look já můžu. Sice myšlenka seriálu je vycucaná z pěti jiných, společně to ale nevypadá špatně. Ze všech podzimních novinek jde pravděpodobně o nejsilnější seriál, a to jak příběhově, tak sledovanostně. Ve svém timeslotu totiž následuje po The Voice (stejný timeslot, který si loni vychutnával The Blacklist) a jede jen proti letos slaboučké NCIS: LA a podobně slabému Castlovi.

Tip: Jestli něco letos NBC obnoví, bude to tohle. Uvidíme, jak bude reagovat druhá strana barikády – castlovští fanoušci asi nebudou moc nadšení.

ragelly

ragelly: Hrdinka mi trošku připomíná doktora Coxe ze Scrubs. Přesto takové křehké krasotince nevěřím, že dokáže ustát každodenní stres, který přináší nejen její práce, ale i vysoká funkce v nemocnici. Neříkám, že není sympatická, herečku Melissu George znám již z dřívějška, rozhodně v sobě něco má. Úterní časový slot po The Voice je velmi slibný, ale… Je tu Dave Annable, který měl v seriálech naposled štěstí u Brothers & Sisters, což už je pět let, od té doby účinkuje ve „třináctkách“ (po 13 epizodách zrušeno). Zatím jsem pro obnovení, ale je to 51:49.

Tip: Dobrý slot, ale slabší příběh. Zatím prodlouží, ale asi to do uzavření tipovačky ještě změním.

Fruiko

Fruiko: Buch, buch, buch. Né, to nejsou údery srdce, to je zvuk toho jak moje hlava opakovaně naráží na stůl. To vše doplněné úpěnlivým skučením. Proč proboha někdo tohle vymýšlí. A pro to proboha někdo točí? To mu někdo za to slíbil náhradní srdce nebo co?

Tip: Trhá mi to srdce, ale má to cekem nadějný slot a mám dojem, že Američani podobné ždímačky emocí mají celkem rádi. Takže jo, dostane to druhou řadu.

Seraphine313

Seraphine313: Prvoplánové dialogy, prvoplánové vtipy, nucená romantika, to všechno natáčené v něčem, co vypadá jako studio z německého teleshoppingu, grafika jak z Ordinace. Ne, tomuhle seriálu nevěřím vůbec nic. Na YouTube trailer téměř polovina lidí ohodnotila jako „nelíbí“, a to se nestává zrovna často.

V timeslotu to bude mít konkurenci asi jen v NCIS: NO a Scream Queens. Nasazení po The Voice sice vypadá pěkně, ale v úterý jedou rozhodovací epizody, které takový rating jako pondělní nemají. Pravda, je to sice pořád silný předskokan, Heartbreaker ale nevypadá jako seriál, co by si tyhle diváky dokázal udržet celou sezónu.

Tip: Dost možná si tímhle NBC připravuje timeslot pro Chicago Med. Příští rok se ale s Heartbreakerem už nesetkáme.

ragelly

ragelly: Komedie v pátek? Nejen, že tady umře Undateable, ale tahle věc, kdy jsem se u traileru mimochodem ani jednou nezasmála, nemá sebemenší šanci. Předpokládám, že se nedožije ani 13 epizod. Stanice si nechává spoustu půlhodinovek v záloze na midseason, ale mám takový pocit, že je z šuplíku vytáhne už mnohem, mnohem dříve.

Tip: Zruší. Rychle.

Fruiko

Fruiko: Tohle se moc nepovedlo. Ale co taky čekat od NBC a jejich komedií v posledních několika letech. Prostě na odpis. Trapnost převažuje nad vtipností a ani postavy vám na první pohled nepřirostou k srdci.

Tip: Jak už bylo řečeno. Opět na odpis.

Seraphine313

Seraphine313: Teoreticky by to lidi mohlo oslovit, i když já na tom neshledávám nic zajímavého (a kvůli jedný hezký holce na to koukat nebudu). Diváci jsou u tohoto traileru tak trochu rozpolcení – jedněm to připadá jako fajn seriál, druhým jako odpad.

Tip: Páteční slot, jo? Tady o tomhle lidi mluvit nebudou. Zrušení.

ragelly

ragelly: Miluju, když se v seriálu spojí akce a humor/sarkasmus (pokud nejde o The Mysteries of Laura). Hlavní hrdina je rozhodně sympaťák, kterému nechybí pořádná dávka sarkasmu. Eso v rukávu je pak Wesley Snipes, který si každou scénu bezkonkurenčně krade pro sebe. Nasazení po Blacklistu je logické, i když se bojím, že bez Voicu oba seriály budou zažívat těžké chvíle. Přesto jsem optimistická a tipuju, že tato novinka přežije.

Tip: Vypadá to nadějně, ale bojím se, aby to nedopadlo stejně jako u State of Affairs. Nicméně jsem optimistická a věřím v prodloužení.

Fruiko

Fruiko: Z ďábelského střihu jsme málem dostal epileptický záchvat, ale úderné nadpisy, byly krásně barevné, takže se to docela srovnalo. Pan Johnson je charimatický, ale přeci jen všichni chceme vidět, jak Wesley Snipes láme ruce a vazy a ne rozdává moudra v obleku. Jinak to tedy vypadá správně akčně, ale všichni víme, že si většinou vystřílí všechno už v traileru a pak je výplň docela nuda.

Tip: Tohle je velice těžké rozhodnutí. Velké jméno za seriálem, předskokan Blacklist, ale i tak mě něco nutí říct, že to zaříznou. Do uzavření tipování o tom budu hodně přemýšlet.

Seraphine313

Seraphine313: Neprůstřelná lednice, nahej chlápek, co ho srazí auto, chvílema vizuál jak z F&F7… co jsem to viděl? V podstatě klasickou kriminálku s boží kamerou a poměrně neotřelou zápletkou.

Většinu seriálů si NBC schovala do midseason. Tipovat prodloužení/zrušení u tohoto kousku je poměrně těžké – sice jede až v deset večer a po Blacklistu (který se letos ke konci začal propadat, takže příští rok bude jako předskokan houby platný), ale v timeslotu zas tak velkou konkurenci nemá – jen How To Get Away with Murder na ABC.

Tip: Zatím je to 50:50, ale lehce převažuje zrušení.

Jak to vypadá celkově

 
ragelly
Fruiko
Seraphine313
Výsledek
Blindspot
Heartbreaker
People Are Talking
The Player
Celkem
2 prošly
2 neprošly

Letos nám NBC moc novinek nenabídla, ale přesto věříme, že některé dostanou druhou sezónu. Z 4 novinek předpovídáme úspěch u 2, což je pořád víc než loni, kdy jsme tipovali prodloužení jen u 1 novinky ze 6. Jednotní jsme zůstali také u dvou – loni jsme shodně hodnotili u 3 novinek. Loni jsme trefili 4 seriály ze 6, letos bychom mohli úspěch minimálně zopakovat.

O roli největšího kruťáka se postaral Seraphine313, věří jen 1 seriálu. Oproti tomu ragelly si letos nalepí nad postel logo NBC, věří 3 novinkám ze 4.

Jít na tipovačku →


Jak se vám líbí trailery? Souhlasíte s našimi tipy? A už máte odtipováno?

Další díly seriálu

Trailery na novinky ABC 2015/2016 (17. 5. 2015)
Trailery na novinky CBS 2015/2016 (18. 5. 2015)
Trailery na novinky CW 2015/2016 (19. 5. 2015)
Trailery na novinky FOX 2015/2016 (20. 5. 2015)
Trailery na novinky NBC 2015/2016 (právě čteš)

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ragelly
před 130 týdny
Hmm, vůbec, Hunted neznám :D
anjoa
před 130 týdny
Takže parťáci ze Strike Back se rozutekli na NBC. To mám hned dvě novinky ve...
liskulka.lida
před 130 týdny
Zdá se to jenom mi nebo (nejen NBC) vpálilo plno seriálů ze zdravotnického...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY