23. 9. 2015

Novinka pod lupou: Limitless

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

CBS představuje novou kriminálku s velmi poutavou zápletkou s názvem Limitless, která vychází ze stejnojmenné filmové předlohy.

Základní údaje

Název: Limitless
Žánr: drama / krimi / mysteriózní
Stanice: CBS
Premiéra: 22. 9. 2015
Vysílání: úterý, 22:00
Předskokan: NCIS: New Orleans
Konkurence: Wicked City, Chicago Fire, Best Time Ever with Neil Patrick Harris
Tipovačka: Všechny týmy věří v prodloužení. Lid souhlasí se 76 % hlasů.

Kdo?

Tvůrci:
Herci: Jake McDorman, Jennifer Carpenter, Mary Elizabeth Mastrantonio, Hill Harper

O čem to je?

Brian Finch objeví sílu záhadné drogy zvané NZT, která způsobí, že uživatel může využít 100 % svého mozku. Finch se rozhodne, že se o tuto schopnost podělí s FBI a pomůže s vyšetřováním různých zločinů. Spojí tedy síly se zvláštním agentem Rebeccou Harrisovou s tajemnou minulostí a zvláštním agentem Boylem, bývalým členem armády a blízkým přítelem agenta Harrisové. Všichni tři se zodpovídají velícímu agentovi Nasreenu Pouranovi, který ovládá rovnováhu moci.

Finch má zároveň tajemný vztah se senátorem Edwardem Morrou, který má s Finchem své vlastní plány. Díky síle NZT se tak Finch stává tím nejcennějším zdrojem, který kdy FBI měla, a zároveň noční můrou všech pachatelů zločinu.

Podobné seriály

Blindspot
Elementary
Person of Interest
The Mentalist

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

ragelly

Po traileru a přes celé léto jsem byla na opačné straně většiny. Trailer k Limitless mě vůbec nezaujal, film neznám a koncept mě absolutně nenadchnul. Po zhlédnutí traileru se mé pocity trošku zvedly, ale nadšením určitě neskáču.

Pravděpodobně půjde o lepší počin této sezóny. Herci jsou sympatičtí, ale pořád mi z toho hlasitě křičí obyčejná kriminálka. Hrdinka-policajtka je až moc důvěřivá a hodná, samozřejmě jako jediná stojí na straně hrdiny. Ten na první pohled vypadá provinile, ale pak se ukáže, že mu jde vlastně o dobrou věc… Tohle jsme už viděli tisíckrát.

Líbila se mi práce se světlem. Jak se v jednotlivých záběrech střídaly normální barvy s krásnými plnobarevnými obrazy, které byly v úhlu pohledu zdrogovaného hlavního hrdiny. To je asi tak nejlepší na celém seriálu, takové jemné detaily.

Samotný případ byla klasická kriminálka, jediným rozdílem bylo, že hrdina oběť osobně znal, bylo tam tudíž propojení s jeho osobním životem. Je ale jasné, že seriál založený na případu týdne se hned od dalšího dílu stane další kopií z nekonečné řady kriminálek. Někdy má hrdina přirozenou inteligenci, někdy je holt jeho IQ níže a musí si pomoct drogami…

Limitless nebude můj favorit, ale pro ty, kteří mají rádi kriminálky, to bude jistě příjemná podívaná zpestřená lehkým zapojením vizuálních efektů.

Jo a ještě jedna věc! Seriál se občas snaží odlehčit situaci nějakou rádoby vtipnou hláškou hrdiny. Obecně tohle u seriálů velmi vítám, ale tady nevím proč, ale vůbec se mi to sem nehodí a spíš mi to přišlo jako mínus.

+ hra s barvami

- další z řady průměrných kriminálek
- rádoby vtipný hláškující hrdina

Moje hodnocení pilotu: 60 %
Seraphine313

V podstatě jsem nadšený. Nečekal jsem, že to bude až tak dobré, a proto možná mě to tak nadchlo. Sice si myslím, že možnosti NZT by mohly být dalekosáhlejší, ale pro první díl to stačí.

Na celém seriálu mi vadí dvě věci. Jednak Jennifer Carpenter, nemám tuto herečku rád. Druhá věc je, že doteď, ani po zhlédnutí pilotu, pořád nevím, jestli půjde o procedurální kriminálku, nebo zde bude i nějaký další příběh. První díl to neřekne. Snad to CBS nebude tlačit směrem k procedurálním kriminálkám dvojic (Castle, Bones, Elementary), když už zde musí být FBI. Osobně by mi to vůbec nevadilo.

Co se mi líbí, to je práce s kamerou. Nejsou to sice vizuální orgie, ale je zde vidět, že si tvůrci vyhráli. Průlety městem, zvizualizované myšlenky, záběry, to všechno je skvělé. Skoro mi to připomíná loňský Gotham. Přechodů mezi Brianovým reálným a nadpřirozeným světem si skoro ani nevšimnete – všimnete si ale chytrých střihů, které se s tím pojí.

Závěr je sice trochu uspěchaný, kolem dokola se ale jedná o poměrně silné želízko v ohni. Čekal jsem, že zklame, ale nezklamalo.

+ Brianův svět
+ kamera a střih

- Jennifer Carpenter
- pravděpodobná procedurálka

Moje hodnocení pilotu: 80 %

Zaujal vás Limitless? Zhlédnete alespoň pilotní díl, nebo jde toto téma zcela mimo váš zájem?

Další díly seriálu
Úderná hláška pro podporu sdílení. 
lukascoolarik

lukascoolarik

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
teraxa

teraxa

Pilot parádní. Film mám ráda, tak jsem si říkala, co s tím asi tak udělají. Obsazení se z mého...
před 255 týdny
ragelly

ragelly

Ještě že ty (moje/naše) názory nikdo nečte, protože co píšu tady a co pak napíšu u Scream Queens... asi...
před 254 týdny
lukascoolarik

lukascoolarik

Druhý díl teda trošku slabší. Očividně to tíhne ke klasické procedurálce, což by tolik nevadilo, kdyby si...
před 254 týdny
Další články k tématu