Facebook Twitter E-mail
24. května 2015

Count Arthur Strong dostává třetí sérii

Britská komedie Count Arthur Strong se kolegům ve Velké Británii zjevně líbí, protože jí po nedávné premiéře druhé řady uděluje obnovení pro další, v pořadí již třetí, sérii. Té se dočkáme v roce 2016, opět na BBC One.

Count Arthurt Strong se poprvé objevil na obrazovkách BBC Two v červenci roku 2013, kde se následně dočkal objednávky druhé řady. BBC se ovšem rozhodla představit seriál širšímu publiku, a tak seriál umístila na svůj hlavní kanál, tedy BBC One, kde byl poměrně vřele přijat a nedávno bylo potvrzeno, že se s ním diváci ještě nebudou muset loučit.

Tento sitcom není v našich končinách příliš známý, hodilo by se tedy možná menší představení. Steve Delaney v seriálu hraje roli Arthura Stronga, výstředního postaršího chlapíka, který se vždy domníval, že je jakousi komediální legendou, byť tomu tak vůbec není. Jeho šílenost okusí i Rory Kinnear jakožto Michael Baker, který po smrti svého otce Maxe dostává za úkol sepsat jeho biografii, a protože Max kdysi s Arthurem pracoval, jeví se jako nejlepší zdroj cenných informací pro jeho knihu. Bude ovšem muset skousknout jeho nanejvýš bláznivé chování a každodenní výstřelky, které lezou na nervy snad všem v jeho okolí.

Zajímavostí je, že postava Arthura Stronga má mnohem delší historii mimo televizní obrazovky, ve Velké Británii patří Arthur mezi oblíbené rádiové komiky. Od roku 2005 se na BBC Radio 4 vysílá jeho rádiová show s více než výstižným názvem Count Arthur Strong's Radio Show!. Samotnou postavu vytvořil její představitel Steve Delaney a u verze pro televizi spojil síly s Grahamem Linehanem, který má na svědomí kultovní britské sitcomy jako jsou IT Crowd či Black Books.


Sledujete Arthura Stronga a jeho televizní vylomeniny? Potěšilo vás obnovení?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
lukascoolarik
Vášnivý fanoušek seriálů, překladatel titulků, nadšenec do světa IT a občasný autor bleskovek. Na seriály si najde čas, i když ho nemá.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

lukascoolarik
před 133 týdny
Já jsem rozhodně nadšený. :-) Ke druhé řadě jsem se zatím nedostal, ale ta...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY