Facebook Twitter E-mail
30. května 2015

V Německu vznikne seriálový Vinnetou

Německá televizní stanice RTL hodlá převést úspěšnou filmovou westernovou sérii Vinnetou do seriálové podoby. Potvrdila, že vyvíjí seriál na motivy úspěšných knih od Karla Maye.

Příběhy o spravedlivém a odvážném náčelníkovi Vinnetou a jeho krví spřízněném bratrovi Old Shatterhandovi patří mezi nejznámější díla německé literatury. Knih se celosvětově prodalo přes sto milionů kusů. Pocty se Vinnetou dočkal také od Quentina Tarantina, který ve filmu Inglourious Basterds přidal narážku na hlavního hrdinu.

Filmy, které vznikly v 60. letech, se do dnešní doby vysílají. Herci v čele s Francouzem Pierrem Bricem a Američanem Lexem Barkerem pomohli obrátit tradiční smýšlení ohledně kovbojů a Indiánů. Vinnetou zde totiž byl poprvé zobrazován jako hrdina, zatímco bílí osadníci představovali zloduchy.

Do role nového Old Shatterhanda byl obsazen úspěšný německý herec Wotan Wilke Möhring (Tatort). Herci Milan Peschel, Fahri Yardim a Jürgen Vogel se zde také objeví. Prozatím nebylo oznámeno, kdo ztvární hlavní postavu Vinettoua, tato otázka prozatím zůstává horkým tématem v německých médiích.

Německý magazín Bild zveřejnil, že stanice již začala natáčet tři devadesátiminutové filmové adaptace, které plánuje odvysílat letos během vánočních svátků.


Máte rádi tyto slavné příběhy, ať už v knižní, nebo v seriálové podobě? Dívali byste se také na seriál?

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

kripolik
před 125 týdny
Tak teď se cítím trochu blbě. Všichni tu píšou o filmech a já jsem snad...
sandokan555
před 125 týdny
Wotan Wilke Möhring ... to vyzera ako zly vtip. odvazny, charizmaticky, silny,...
IrmaVep
před 124 týdny
Já německé herce (seriálové) vůbec neznám, ale dala bych tomu šanci. Ani nevím...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY