Facebook Twitter E-mail
4. června 2015

Na co koukat v létě, 2. díl

Nevybrali jste si v pondělním a úterním menu? Máme pro vás další nášup v druhém dílu přehledu letních seriálů.

Letní sezóna začíná, některým seriálům dokonce už začala v květnu. Letos pokračuje Velká pětka v loňském trendu a nasazuje pořádnou dávku svých původních seriálů, přesto však stále televiznímu programu v létě s převahou dominují kabelovky. Pojďme se nyní podívat na to, co nás v létě čeká. Již tradičně si to rozebereme po jednotlivých dnech v týdnu. Novinky jsou označeny tučně a trailery k většině z nich najdete v přehledu Letní novinky a jejich trailery (2015).

V našem výčtu se soustředíme pouze na skriptové seriály, tedy dramata a komedie. Obecně jsou letní měsíce plné různých her, soutěží a reality shows. Pro větší přehlednost a všeobecně nižší zájem o tyto pořady v našich končinách ale zmíněné nevypisujeme.

Středa

ABC Family
Melissa & Joey a Baby Daddy už jsou na ABC Family zaběhnutou středeční zábavou. Už včera se oba seriály vrátily s novými epizodami druhé poloviny 4. série. Pro Melissu se jedná o poslední epizody vůbec, finále série v polovině srpna bude totiž posledním dílem celého seriálu. Po skončení Melissy a Baby Daddy místo v programu zaujme pokračování druhé série Young & Hungry a novinka Kevin from Work. Oba seriály začnou 12. srpna.

CBS
Loni patřil Extant mezi nejočekávanější letní seriály. Výsledné provedení fanoušky ale nakonec spíše zklamalo. Tvůrci u druhé sezóny slibují kompletní proměnu dynamiky seriálu, tak třeba vyjdou divákům vstříc. O tom, jak jejich snahy dopadly, se dozvíme 1. července.

Letní středy

Přes léto se můžeme ve středu těšit na 10 seriálů. Z toho jsou 4 novinky.

Novými středečními seriály jsou Mr. Robot, Mr. Robinson, The Carmichael Show a Kevin from Work.

Cinemax
Strike Back včera vstoupil do své poslední sezóny. Tento seriál od Cinemaxu patří v našich končinách k těm přehlíženějším, jak ale věrní fanoušci potvrdí, jde o jeden z nejlepších současných akčňáků.

NBC
Další seriál, který byl posunutý z hlavní sezóny na léto, a kvůli kterému tak stagnuje naše tipovačka. Mr. Robinson se začne ucházet o přízeň diváků 5. srpna. Do hodiny ho doplní další novinka, která byla objednaná až letos na jaře – The Carmichael Show. Ani o jednom seriálu se téměř nemluví, pravděpodobně na ně stanice nehodlá vynaložit žádné extra finance k propagaci, jedná se pravděpodobně jen o krátkodobou výplň programu.

USA Network
Také fanoušci USA Netowrk se ve středu nudit nebudou. V tento den poběží dva seriály. Prvním je právnická dramedy Suits, která premiéruje 24. června se svou pátou řadu. Ve stejný den začíná očekávaná novinka Mr. Robot, ve které se mladý geniální programátor pokusí ve spolupráci s tajemným anarchistou Mr. Robotem sesadit korporátní prostředí v Americe.

Středa      
3.6. Melissa & Joey Baby Daddy Strike Back
24.6. Suits Mr. Robot  
1.7. Extant    
5.8. Mr. Robinson The Carmichael Show  
12.8. Young & Hungry Kevin from Work  

Čtvrtek

ABC
Ve čtvrtek 18. června nabídne stanice ABC jednu novinku a jednu stálici. Se třetí řadou se vrátí drama Mistresses, na které čekají velké změny v obsazení poté, co se Alyssa Milano rozhodla seriál opustit. Druhým seriálem je novinka The Astronaut Wives Club, která se dostává na obrazovky po dlouhé době čekání. Seriál byl objednán v únoru 2014 k premiéře v červenci téhož roku. Nakonec však byl odložen na jaro 2015 s tím, že se v něm musí udělat nějaké změny. Z jara se stalo téměř léto s přesným datem 18. června.

CBS
Stanice CBS se naplno vrhla do letní seriálové hry v roce 2013, kdy nasadila nejnovější televizní adaptaci jednoho z románů Stephena Kinga – Under the Dome. Ze seriálu se ihned stal velký hit, na jehož třetí řadu se nyní těší miliony fanoušků po celém světě. Nové epizody se budou vysílat od 25. června.

CW
Beauty and the Beast se měl vrátit již v květnu, ale stanice CW nakonec premiéru posunula až na 11. června. Fanoušci ale o brzkou premiéru přece jen nepřišli, protože v Kanadě seriál běžel dle původního plánu. Navzdory téměř nulovým ratingům se seriál dočkal obnovení na třetí řadu a přesunu na léto, později bylo oznámeno, že se vrátí dokonce i se 4. sérií, takže nás čeká spousta nových dílů.

Letní čtvrtky

Čtvrtek přinese 14 seriálů. Z toho bude 5 novinek.

Novinkami jsou: Between, Aquarius, The Astronaut Wives Club, Complications a Sex&Drugs&Roc­k&Roll.

FX
FX nabídne fanouškům 16. července dva seriály. Married běžel loni v létě s You're the Worst, který se ale od letoška přesouvá na FXX. Společně s Married bude tedy letos spárovaná jiná novinka – hudební komedie Sex&Drugs&Roc­k&Roll o zestárlém rockerovi, který se po 25 letech snaží dát svou starou kapelu zpátky dohromady.

Global
Letní čtvrtky startují také v Kanadě, a to s veteránem Rookie Blue. Seriál od 21. května fanouškům nabízí nové epizody, tentokrát již ze šesté série.

NBC
Na minisérii Aquarius jsme vás lákali už v Nejočekávanějších seriálech května. Stejně tak Hannibal si vysloužil místo v Top 5 nejočekávanějších seriálů, tentokrát těch červnových. Retro Aquarius vyšetřující případ jednoho z nejslavnějších sériových vrahů v USA začal na stanici 28. května. Hannibal Lecter se začne na motorce prohánět Francií již dnes, tedy 4. června.

Netflix
Už 21. května začal Netflix vysílat novinku Between. Pokud se těšíte na podzimní Containment na CW, pak můžete sledovat obsahově téměř shodný Between už nyní.

Sundance
Rectify, potažmo celý Sundance Channel, u nás příliš seriálových fanoušků nezná. Přesto bude mít 9. července premiéru už třetí řada tohoto seriálu sledujícího návrat muže do společnosti po devatenácti letech ve vězení, kam byl neprávem odsouzen za znásilnění a vraždu mladé dívky.

Syfy
Ve čtvrtek na Syfy pojede pouze jediný seriál – Dominion. Loňská novinka se rychle dostala do zájmového pole fanoušků a vysloužila si objednávku na druhou řadu, která začíná 9. července. Dominion tentokrát nepojede ve společnosti Defiance. Ten se letos přesunuje na páteční večery.

USA Network
V polovině června se na USA Network představí očekávané nové drama Complications od tvůrce Burn Notice Matta Nixe. Seriál byl objednán už loni v březnu společně s Rush. Rush premiéroval loni v létě, ale neuchytil se a byl zrušen po první sérii. Také Complications je lékařské drama, doufejme tedy, že si povede lépe. O týden později (25. června) začne 3. série Graceland.

Čtvrtek      
21.5. Rookie Blue Between  
28.5. Aquarius    
4.6. Hannibal    
11.6. Beauty and the Beast    
18.6. The Astronaut Wives Club Mistresses Complications
25.6. Under the Dome Graceland  
9.7. Rectify Dominion  
16.7. Married Sex&Drugs&Roc­k&Roll  

Které seriály ze středy a čtvrtka máte přichystané ve watchlistu? Zaujala vás některá z novinek? Líbí se vám takto nabité léto?

Miluješ seriály a SerialZone? Chceš být součástí rozrůstajícího se týmu redaktorů, kteří přispívají ke každodennímu chodu webu? Máš zájem o psaní článků? Nebo by tě bavilo doplňovat obsahy epizod? Láká tě třeba kontrola, korekce a schvalování seriálových zajímavostí a zajímavostí k osobnostem? Pokud umíš výborně česky (u psaní článků nutná také pokročilejší znalost angličtiny) a máš zájem o kredity navíc, napiš na redakce@serialzone.cz a řekni nám, pod jakou přezdívkou na SZ vystupuješ a na čem se chceš podílet!

Další díly seriálu

Na co koukat v létě, 1. díl (3. 6. 2015)
Na co koukat v létě, 2. díl (právě čteš)
Na co koukat v létě, 3. díl (5. 6. 2015)

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Lola_L
před 128 týdny
Baby Daddy a Suits.
alesanko
před 128 týdny
Konečne začína 3. séria Under the Dome, na ktorú sa fakt teším. Z noviniek som...
Kik68
před 128 týdny
Tak u mě jasně ve čtvrtek Aquarius a Hannibal. Trochu těch děsivých krimi...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY