3. 6. 2015

Prison Break se pomalu probouzí k životu

Prison Break se pomalu probouzí k životu

Už několik měsíců se spekuluje o tom, zda se na televizní obrazovky vrátí v první řadě legendární, následné tři roky však postupně upadající drama Prison Break (Útěk z vězení). Pro fanoušky seriálu máme dobré zprávy. Vypadá to, že se oživení skutečně dočkáme.

Projekt ve formě limitované série, který vyvíjí stanice Fox, pomalu začíná nabírat konkrétní obrysy. Prozatím se nevedla žádná oficiální jednání, ale tvůrce a výkonný producent Paul Scheuring projevil zájem a přišel i s nápadem, čeho by se nová kapitola seriálu mohla týkat. Právě kreativní nápad se považuje za klíčový v případech oživování kultovních dramat ve formě minisérií. Proto také za všemi aktuálními zmrtvýchvstání stojí původní tvůrci těchto seriálů – Chris Carter (X Files, The), Tim Kring (Heroes), David Lynch (Twin Peaks).

Hvězdy Wentworth Miller, který se díky roli Michaela proslavil, a Dominic Purcell oba veřejně uvedli, že by se k seriálu rádi vrátili, zvlášť pokud půjde o limitovanou sérii. S oběma se tedy počítá, pokud seriál opravdu vyjde.

Příběh bude inspirován první sérií Prison Break, s největší pravděpodobností bude sledovat další útěk z vězení. Možná si Michael a Lincoln tentokrát vymění role, nebo je doplní třetí hlavní postava. Podle zdroje je v plánu přivést zpět co největší množství herců z původního seriálu, kteří by si zopakovali své role minimálně formou hostování.

Minisérii hraje do karet i to, že oba hlavní pánové mají sjednocené pracovní rozvrhy. Na rozdíl od The X Files (Akta X), kdy David Duchovny a Gillian Anderson pracují oba na jiných projektech, Miller a Purcell spolu budou v následujícím roce zářit v nejočekávanější novince sezóny – Legends of Tomorrow.

Vzkříšení Prison Break spolu s X-Files je u ředitelů Foxu Dany Walden a Garyho Newmana na předních příčkách důležitosti. Pod jejich vedením se v současnosti také rýsuje druhá limitovaná série 24 (24 hodin), která však bude spíše spin-offem a bude mít nového hlavního hrdinu. Každopádně všechny seriály byly v minulosti pro Fox zdrojem velmi lukrativních příjmů z celosvětového prodeje, takže se očekává, že jejich znovunasazení do programu přinese stanici taktéž nezanedbatelné finance.


Líbí se vám trend oživování již ukončených seriálů ve formě minisérie? Jste zvědaví na Prison Break? Jste rádi, že se vrátí oba hlavní hrdinové? Koho byste v příběhu ještě rádi viděli?

Fungujeme na liky! Motivuj nás! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře16zobraz všech 16 příspěvků
Marwin

Marwin

Akokoľvek upadajúci charakter to malo, aj tak si to každý fanúšik vychutná od začiatku do konca :D
před 245 týdny
minion93

minion93

Bude zaujímavé ako oživia Michaela, ale však nechajme saa prekvapiť.Tento seriál som milovala :)
před 245 týdny
slunik

slunik

TO jsem tedy žádostiv... ;-))))...
před 219 týdny
Další články k tématu