Facebook Twitter E-mail
5. června 2015

Na co koukat v létě, 3. díl

Poslední díl velkého letního přehledu! Na co se můžeme těšit v posledních třech dnech týdne? Rozhodně toho není málo, přesvědčte se sami!

Letní sezóna začíná, některým seriálům dokonce už začala v květnu. Letos pokračuje Velká pětka v loňském trendu a nasazuje pořádnou dávku svých původních seriálů, přesto však stále televiznímu programu v létě s převahou dominují kabelovky. Pojďme se nyní podívat na to, co nás v létě čeká. Již tradičně si to rozebereme po jednotlivých dnech v týdnu. Novinky jsou označeny tučně a trailery k většině z nich najdete v přehledu Letní novinky a jejich trailery (2015).

V našem výčtu se soustředíme pouze na skriptové seriály, tedy dramata a komedie. Obecně jsou letní měsíce plné různých her, soutěží a reality shows. Pro větší přehlednost a všeobecně nižší zájem o tyto pořady v našich končinách ale zmíněné nevypisujeme.

Pátek

Letní pátky

V pátek se bude vysílat 8 seriálů, z toho 5 bude nových.

Mezi nováčky patří Grace and Frankie, Sense8, Dark Matter, Killjoys a Wet Hot American Summer.

Netflix
Letní pátky budou výhradně ve znamení dvou stanic. Netflix představí hned pět seriálů! Už 8. května byla vypuštěna první série Grace and Frankie a seriál byl nedávno prodlouženo pro druhou sérii. Už dnes se představí další novinka – očekávané drama Sense8. Aby těch celých sérií nebylo málo, hned následující týden (12. června) vyjde celá třetí řada Orange Is the New Black. Poté si měsíc vydechneme. Až 17. července bude nasazena nová řada animáku BoJack Horseman. Ve stejný den se také vypustí retro komedie Wet Hot American Summer: First Day of Camp, která snad už více hvězdné obsazení mít nemůže!

Syfy
Stanice Syfy se vrací ke kořenům ve snaze nasadit nové sci-fi, které by se časem mohlo stát kultovním. Přichází s nově vytvořeným tříhodinovým pátečním blokem, který obsahuje jednu stálici a dvě novinky. 12. června začíná třetí řada Defiance. Ve stejný den se představí první novinka – Dark Matter, pilotní epizoda bude dvouhodinová. O týden později (19. června), až se Dark Matter smrskne do své klasické hodiny, pak večer uzavře Killjoys.

Pátek      
8.5. Grace and Frankie    
5.6. Sense8    
12.6. Orange Is the New Black Defiance Dark Matter
19.6. Killjoys    
17.7. Wet Hot American Summer BoJack Horseman  

Sobota

Letní soboty

Sobota přinese 4 seriály. Z toho jeden patří mezi letošní novinky.

Novinka: Blunt Talk

AMC
První část poslední série Hell on Wheels začíná! Tedy ne hned, ale 18. července. Fanoušci ale nemusí smutnit, protože jak už je u AMC zvykem, poslední série bude rozdělená do dvou let, se seriálem se tedy rozloučíme až v roce 2016.

Starz
Starz už nám několik let dokazuje, že kvalitní zábava rozhodně může být v televizi i v sobotu večer. Tento trend na stanici pokračuje i nadále. Během léta se představí v sobotu večer tři seriály. S druhou sérií se 6. června vrací Power. Dalšími seriály jsou dvě komedie, na ty si ale budeme muset počkat až do 22. srpna. Blunt Talk je novinka s Patrickem Stewartem v hlavní roli věčně opilého a sjetého televizního moderátora. Kromě toho se na obrazovky ve stejný den vrací komedie Survivor's Re­morse, která odvysílá drhou řadu.

Sobota    
6.6. Power  
18.7. Hell on Wheels  
22.8. Blunt Talk Survivor's Re­morse

Neděle

AMC
Už na konci května začala na AMC druhá série u nás zatím příliš nerozšířeného seriálu Halt and Catch Fire, který se odehrává v době rozmachu počítačů a moderních technologií. Seriál ale nebude na obrazovkách osamocený. Stejná stanice spojila síly s britskou stanicí Channel 4 a společně vytvořily novinku Humans. Chtěli byste svět, ve kterém roboti pomáhají v domácnostech lidí a celkově ve společnosti? A může takový systém fungovat, nebo se zákonitě musí něco pokazit? Dozvíte se už 14. června, kdy seriál začíná vysílání ve Velké Británii. V USA se představí o dva týdny později, tedy 28. června.

FX
The Strain se stal loni na FX okamžitým hitem. Upíří, kteří nejsou roztomilí, nevinní a sladcí, ale naopak pěkně nechutní a strašidelní? To nám na obrazovkách chybělo! Nová série začíná 12. července.

HBO
Jeden z nejočekávanějších seriálů roku je zde. Antologie True Detective s novým příběhem a novými hereckými hvězdami (a že jich není málo!) začíná na HBO 21. června. Ve stejný den se představí dvě komediální novinky – Ballers a The Brink. Jeden z prostředí amerického fotbalu, druhý z prostředí vysoké politiky. Co se tak může pokazit? :-)

Letní neděle

Neděle jsou nejštědřejší. Vysílat se bude 12 seriálů. Z toho jsou 4 novinky (loni bylo 8).

Z nových seriálů se můžete těšit na Humans, Ballers, The Brink a Tut.

Showtime
Penny Dreadful už nás baví s druhou řadou od 3. května. Ta tradiční letní Showtime zábava začne ale 12. července, kdy se vrací se třetí sérií drsný Ir Ray Donovan a jeho velké rodinné problémy. Kromě toho ve stejný den začíná třetí řada sexy retro dramatu Masters of Sex.

Spike TV
Celkově ne příliš profláknutá stanice, která letos na jaře zažila velký boost díky velmi kladnému přijetí novinky Lip Sinc Battle. V létě zde poběží pouze jediný seriál, respektive minisérie. Tut z doby nadvlády faraonů na nás čeká 19. července.

TNT
Dlouho očekávaný loňský hit The Last Ship se vrací na nedělní večery. Druhá řada začíná na stanici TNT 21. června a podle prvních ukázek a promo plakátu to vypadá opět na pořádnou jízdu. O týden později, tedy 28. června, začíná závěrečná série Falling Skies. Jste zvědaví, jak celý seriál skončí? Máte vlastní teorie?

Neděle        
3.5. Penny Dreadful      
31.5. Halt and Catch Fire      
14.6. Humans      
21.6. True Detective Ballers The Brink The Last Ship
28.6. Falling Skies      
12.7. The Strain Ray Donovan Masters of Sex  
19.7. Tut      

Na které seriály z konce týdne se těšíte nejvíce? Jste zvědaví na novinky? Plníte watchlisty?

Miluješ seriály a SerialZone? Chceš být součástí rozrůstajícího se týmu redaktorů, kteří přispívají ke každodennímu chodu webu? Máš zájem o psaní článků? Nebo by tě bavilo doplňovat obsahy epizod? Láká tě třeba kontrola, korekce a schvalování seriálových zajímavostí a zajímavostí k osobnostem? Pokud umíš výborně česky (u psaní článků nutná také pokročilejší znalost angličtiny) a máš zájem o kredity navíc, napiš na redakce@serialzone.cz a řekni nám, pod jakou přezdívkou na SZ vystupuješ a na čem se chceš podílet!

Další díly seriálu

Na co koukat v létě, 1. díl (3. 6. 2015)
Na co koukat v létě, 2. díl (4. 6. 2015)
Na co koukat v létě, 3. díl (právě čteš)

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

alesanko
před 163 týdny
Tak víkend vyzerá byť pekne nabitý :) Z noviniek som mal už vo watchliste Dark...
samio
před 163 týdny
Díky za článek, začínám plnit watchlist...už se těšim
Kik68
před 162 týdny
Tak tady je to úplně jasné - Defiance - best seriál. Úplně mě pohltil. A...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY