Facebook Twitter E-mail
6. června 2015

Zemřel Pierre Brice, představitel legendárního Vinnetoua

Je tomu pouze několik dní, co jsme vás informovali o chystané seriálové verzi legendárních westernových příběhů z pera spisovatele Karla Maye o náčelníkovi Apačů a jeho přátelích. Vinnetou se stal celosvětově úspěšný nejen v knižní podobě, ale také v té filmové. Dnes bohužel pro fanoušky přinášíme smutné zprávy.

Francouzský herec Pierre Brice, který se v 60. letech ujal role titulní postavy ve všech filmech ze slavné série, dnes zemřel ve věku 86 let. V nemocnici nedaleko Paříže skonal na zápal plic.

Ačkoliv byl Brice celý život známý díky roli Vinnetoua, účinkoval i v několika seriálech. Na obrazovkách se pravidelně objevoval až do roku 2009. Mezi jeho dvě výraznější role patří Adam ve Star Maidens (1976) a André v Ein Schloß am Wörthersee (1991–1993).


R.I.P., Pierre!

Miluješ seriály a SerialZone? Chceš být součástí rozrůstajícího se týmu redaktorů, kteří přispívají ke každodennímu chodu webu? Máš zájem o psaní článků? Nebo by tě bavilo doplňovat obsahy epizod? Láká tě třeba kontrola, korekce a schvalování seriálových zajímavostí a zajímavostí k osobnostem? Pokud umíš výborně česky (u psaní článků nutná také pokročilejší znalost angličtiny) a máš zájem o kredity navíc, napiš na redakce@serialzone.cz a řekni nám, pod jakou přezdívkou na SZ vystupuješ a na čem se chceš podílet!

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Luisa
před 180 týdny
:'( :'( :'( bude se mi po něm stýskat :( byl to výborný herec a na jeho počest...
samio
před 180 týdny
Tak už i on je ve věčných lovištích na nekonečných prériích... R.I.P.
justynajohnson
před 180 týdny
R.I.P. :(

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY