Facebook Twitter E-mail
7. června 2015

The Big Bang Theory nabídne studentům stipendium

Seriál The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) zpopulárnil práci mnoha vědců. Teď se jeho tvůrce a producent Chuck Lorre spolu s ostatními představiteli rozhodl podpořit nové generace vědců finanční pomocí. Byla proto speciálně vytvořena nadace The Big Bang Theory Scholarship Endowment. Pomoc je prozatím určená dvaceti vysokoškolským studentům z Kalifornské univerzity v Los Angeles, kteří by si školné nemohli dovolit a mají zájem o studiu v oblasti přírodních věd, technologie, strojírenství nebo matematiky. K těmto studentům v příštím roce (a ve všech následujících letech) přibude pět dalších mladých géniů.

Za pomoci Lorreho rodinné nadace a lidí spojených s tímto seriálem včetně hlavních představitelů již byly vybrány 4 milióny dolarů. Podle Lorreho je stipendium přirozeným vývojem jejich práce na seriálu. „Když jsme o tom poprvé mluvili, uvědomili jsme si, že když se seriál začal vysílat, těmto studentům bylo deset let. Někteří z nich na tomto seriálu vyrůstali a to možná mělo vliv na jejich výběr budoucích studií. Není to úžasné jim teď pomoci?“

Proč právě Kalifornská univerzita?
Logickou volbou by se mohl zdát Kalifornský technický institut, kde se TBBT natáčí, ale Kalifornská univerzita potřebovala peníze víc, uvedl Lorre. Technický institut je menší, soukromější a nemá tak velké náklady. Ale jsou tu i další spojitosti, proč byla vybrána právě uvedená univerzita. Jeden z jejích profesorů fyziky a astronomie, Ph.D. David Saltzberg, pracuje mimo jiné jako odborný konzultant seriálu. Druhou souvislostí a zajímavostí je to, že představitelka Amy (Mayim Bialik) zde získala svůj doktorát z neurobiologie.

Podle Lorreho je toto ale jen začátek. Přemýšlejí nad tím, rozšířit tyto stipendia do dalších školských institucí, včetně například Kalifornského technického institutu. Rádi by, aby to bylo v oblasti Kalifornie, aby se se studenty mohli osobně setkat. Tuto příležitost bude mít prvních dvacet studentů tento rok na podzim, kdy se seznámí se štábem, producenty a herci formou účasti na natáčení.


Jaký je váš názor na tento vstřícný krok? Myslíte, že mohli poskytnout více?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
aisym
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Maarti
před 128 týdny
To je od Lorreho a spol chválihodné :) Víc takových!
ragelly
před 128 týdny
Souhlas. Seriálem jsem (zatím) nepolíbená, ale tento krok se mi moc líbí!...
corine
před 128 týdny
Hodně dobrej marketingovej tah. Akorát kdyby chtěl opravdu odpořit vědu a...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY