Facebook Twitter E-mail
8. června 2015

Zašel GoT poslední smrtí až příliš daleko?

Varování: Následující text obsahuje spoilery (nejen) ze včera odvysílané epizody Game of Thrones. Pokud si nechcete zkazit překvapení, článku se vyhněte!

Fantasy drama Game of Thrones (Hra o trůny) včera večer zažilo jednu z nejtěžších smrtí ve své historii. Ta se – jako již tradičně – neobešla bez bouřlivých reakcí fanoušků na sociálních sítích.

Stannis (Stephen Dillane) poručil upálit svou mladou dceru Shireen (Kerry Ingram) a nehnul ani brvou (natož, aby ukázal nějaké slitování), když dívka prosila o smilování a křičela směrem ke svému otci o pomoc. Scéna byla pro diváky o to bolestnější, že v posledních sezónách se ze Shireen stala jedna z mála postav, jejichž nevinnost jim zůstala i přes všechny katastrofy kolem zachována.

Shireen trpěla šedým lupusem, měla rodiče, kteří se k ní chovali odtažitě a byla zavřená ve věži. Na rozdíl od dětí Starkových nebo dětí krále Tommena ale její rodina nebyla vyvražděná. Měla se relativně dobře a stále v ní zůstávala mírně dětinská láska pro pohádkové příběhy. Dokonce si vytvořila vztah s oblíbencem fanoušků Davosem, kterého učila, jak číst.

To všechno se ale včera změnilo. Seriál už dříve pokoušel diváckou trpělivost, která definitivně vyprchala ruku v ruce s kontroverzní scénou, kdy Ramsay znásilnil Sansu během jejich svatební noci. Tato scéna se v knihách nestala, čímž bylo pobouření diváků ještě znásobeno. Ačkoliv upálení Shireen se v knihách také nestalo, showrunner David Benioff se po odvysílání epizody vyjádřil v tom smyslu, že tato událost byla nápadem George R.R. Martina. To naznačuje, že by se událost mohla objevit v nadcházejícím románu.

Kromě smrti Shireen se v nedělní epizodě objevila další zneklidňující scéna, kdy rytíř Ser Meryn Trant poručil majiteli bordelu, aby mu dal dívku, která nevypadala starší než 12 let, a dodal, že bude požadovat „čerstvou dívku“ téhož věku i pro příští večer.

I přes velkou kritiku mnozí ocenili velkou scénu Daenerys, která konečně letěla na drakovi.

Nejlepší reakce na Twitteru:
Pardon, COŽE?! S*át na to, fandím Bílým chodcům.
Game of Thrones: seriál, který dostal do módy draky, znásilnění a dětskou prostituci. Jen tak dál, HBO.
Tento seriál ukazuje horší rodičovství než realitky na TLC.
Běží pátá série Game of Thrones a uvnitř mě už nezbyly vůbec žádné city na prožívání. Konečně jsem uvnitř mrtvá. :')
Myslím, že omylem odvysílali speciál Dne otců o týden dřív.
Brečel jsem a už mi nezbyly žádné nehty k okousání. Díky, Game of Thrones.
Tahle epizoda mě zlomila. #proč
Nic co se v této sérii dosud stalo se ani zdánlivě nepřibližuje té hrůze, co bylo dnes. Jste blázni, pokud nesouhlasíte.
Cítím se, jako by mě právě zneužil televizní seriál.
K naštvání, epické, depresivní, úžasné: Prostě tradiční mix emocí u Game of Thrones.


Co říkáte na včerejší epizodu? Můžou tvůrci vůbec ještě v budoucnu přijít s něčím více šokujícím a překvapujícím? Nebo už jsme opravdu byli svědky všeho?

Miluješ seriály a SerialZone? Chceš být součástí rozrůstajícího se týmu redaktorů, kteří přispívají ke každodennímu chodu webu? Máš zájem o psaní článků? Nebo by tě bavilo doplňovat obsahy epizod? Láká tě třeba kontrola, korekce a schvalování seriálových zajímavostí a zajímavostí k osobnostem? Pokud umíš výborně česky (u psaní článků nutná také pokročilejší znalost angličtiny) a máš zájem o kredity navíc, napiš na redakce@serialzone.cz a řekni nám, pod jakou přezdívkou na SZ vystupuješ a na čem se chceš podílet!

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Blondie92
před 161 týdny
Já tedy také nějak nechápu, proč všichni tolik řeší Sansu. Viděla jsem ve...
La.Volpe
před 161 týdny
Hehe, jen počkejte po dnešním díle. To bude počteníčko :D
Locke
před 161 týdny
Přemýšlím, co by se tam tak mohlo stát, aby mě to šokovalo. Pokud tam Meryn...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY