Facebook Twitter E-mail
10. června 2015

Marvel chce další fázi seriálů na Netflixu. Koho se dočkáme?

Stanice Netflix těží ze své spolupráce s Marvelem a vypadá to, že o budoucnost spolupráce bude postaráno. Množí se totiž spekulace a nepotvrzené zprávy o tom, že původně plánovaná minisérie The Defenders, která měla završit čtyři předchozí marvelovské seriály, pravděpodobně nebude seriálem posledním.

Marvel totiž pro své seriály plánuje něco podobného, jako udělal se svými filmy – posune je do další fáze. A v této fázi se údajně můžeme těšit na další známé postavy z marvelovského univerza.

Aktuálně nás čeká seriál AKA Jessica Jones (který byl nedávno přejmenován na Marvel's Jessica Jones), ve kterém by se mělo objevit i několik postav z kritiky opěvovaného a divácky úspěšného Daredevila. Po něm má přijít Luke Cage a Iron Fist a vše má završit minisérie The Defenders. Jenže do netflixovské Phase II se posouvá seriál The Defenders, který se tak na obrazovkách neobjeví dříve než v roce 2017. Netflix totiž plánuje ročně dvě až tři řady marvelovských seriálů – včetně těch, co už běží. Druhou řadu Daredevila ale prý nějakou dobu neuvidíme – i když se začínají množit zprávy o účinkování známých superhrdinských jmen – minimálně se zde objeví Elektra, u které se už jen čeká na oficiální potvrzení.

V druhé fázi prý bude Disney ve spolupráci s Netflixem sázet na postavy, které do marvelovského universa patří, ale nejsou natolik silné, aby si zasloužily vlastní film. Řeč je o Punisherovi, Bladeovi a Ghost Riderovi. Netflix tak teď bude v obtížné pozici – bude muset přinést seriály, které se mu produkčně vyplatí (zvlášť v případě Ghost Ridera půjde po trikové stránce o nákladnější dílo) a které zapadnou do celkového universa. Zároveň se bude muset snažit zaujmout diváky, které na méně známé postavy půjde hůř nalákat. Zmíněné postavy se prý minimálně ukážou v některém z plánovaných seriálů, aby se pomocí camea nebo backdoor pilotu mohly uvést a propojit svůj seriál s ostatními.

Co bude problém, je míra násilí v seriálech. Disney chce u Defenders udržet označení PG-13, což pro Netflix, který do seriálu pravděpodobně přidá i výše zmíněné postavy, bude velká výzva. V případě vlastních seriálů Bladea, Punishera a Ghost Ridera, kterým by více slušelo R, zase může jít o faktor, který projekt (společně s CGI náročností) stopne.

Je pravděpodobné, že se postavy objeví už v ohlášených seriálech, podobně jako tomu bylo v případě Arrowa a Flashe. Marvel prý dokonce chce nalákat do seriálů filmové herce – aktuálně se snaží například dostat do Defenders Benedicta Cumberbatche, který by se zde ukázal (případně uvedl ještě před filmovou premiérou) jako Dr. Strange.

Mimo Netflix jsou, co se týče Marvelu aktuální zvěsti pouze o seriálech Cloak & Dagger, Ms. Marvel a prequelu k Hulkovi. Minisérii Ms. Marvel má mít pod palcem ABC, která k ní přizvala scenáristu Johna Ridleyho (12 Years A Slave). Tato zpráva ale přišla společně se zvěstí o zrušení American Crimu, která se nakonec ukázala jako nepravdivé, takže ji berte s rezervou – i kdyby projekt byl v pohybu, ještě si na něj pár let počkáme. Seriál Cloak & Dagger byl zase vyvíjen pro ABC Family, ale bližší zprávy o tomto projektu nejsou. Prequel k Hulkovi vyvíjel už dříve Guillermo del Toro, ale z projektu sešlo. Aktuálně se po tomto tématu ohlíží ABC, ale ani tady není nic oficiálně potvrzené. Není ani jisté, zda přebere starší del Torův projekt nebo bude investovat do vlastního.


Miluješ seriály a SerialZone? Chceš být součástí rozrůstajícího se týmu redaktorů, kteří přispívají ke každodennímu chodu webu? Máš zájem o psaní článků? Nebo by tě bavilo doplňovat obsahy epizod? Láká tě třeba kontrola, korekce a schvalování seriálových zajímavostí a zajímavostí k osobnostem? Pokud umíš výborně česky (u psaní článků nutná také pokročilejší znalost angličtiny) a máš zájem o kredity navíc, napiš na redakce@serialzone.cz a řekni nám, pod jakou přezdívkou na SZ vystupuješ a na čem se chceš podílet!

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

TyfuZ
před 131 týdny
Kamalu Khan nikam nepřizvali, protože to je civilní jméno nové Ms. Marvel:)
Seraphine313
před 131 týdny
Pardon, popletl jsem s Nahnatchkou Khan :)
EmKo
před 131 týdny
Taky mi to nejde do hlavy. Hlavně jestli budou i ostatní seriály TV-MA...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY