Facebook Twitter E-mail
8. června 2015

Scream: Zabiják se bude maskovat různě

Stanice MTV si na letošní léto připravila hororový seriál Scream, který je předělávkou stejnojmenné filmové série od Kevina Williamsona. Vrátí se tedy záhadný vrah v masce, tentokrát na televizní obrazovky. A právě maska se v poslední době stala velice diskutovaným tématem.

„Víme, že otázka ohledně vzhledu masky se stala velice častou, a tak bychom na ni rádi odpověděli v rámci naší kampaně,“ prozradila Tina Exarhos, výkonná kreativní ředitelka stanice. „Scream je postaven na více znacích. Sebevědomý hlas, vyděšení až do morku kostí a vzrušení z maskovaného vraha. Tón jeho hlasu je výsměšný, stejně tak jako jeho maska. Nový vývoj masky pro náš seriál nám umožnil rozpoutat diskuzi. Ať se vám to líbí nebo ne, stejně vás to zabije. Maska je pro nás klíčovou záležitostí, bude naším hlavním vzorem pro propagační materiály. Ale důležitější než jakýkoliv obrázek je pro nás poslání mít atmosféru Screamu ve všem, co děláme.“

Podle koproducentky Jill Blotevogel se seriál bude spíše snažit vytvořit si kolem nové masky bohatou mytologii, než aby navazoval a vysvětloval masku Ghostface. „Naše maska je podobná pooperační chirurgické masce, kterou nosil ztracený zuřivý teenager o dvě desetiletí dříve. Snažili jsme se vytvořit vzhled, který by se alespoň trochu podobal původní masce Ghostface, ale zároveň byl propojen s naším tajemstvím, které se ponese celým seriálem. Náš zabiják rád hraje hry a maskuje se různými způsoby, třeba i s využitím technologií, a stává se takovým chameleonem.“

Dále je jasné, že neuvidíme žádné postavy ani situace z předcházejících filmů. Objeví se maskovaný vrah, ale nebude to jen krvežíznivá osoba. Vrah bude velkou částí mytologie a jedno z největších tajemství v seriálu.

Seriál začne vraždou na Lakewoodské střední škole. Smrt Niny Patterson (Bella Thorne) je zjevným zločinem z vášně. Vražda odhaluje, jak vnitřně funguje městská sociální hierarchie. Poté, co je mladá samotářka Audrey (Bex Taylor-Klaus) skrze kyberšikanu odhalena, dokáže s pomocí svého kamaráda Noaha (John Karna) a se svojí kamarádkou ze základní školy Emmou (Willa Fitzgerald) zůstat nad věcí. Emmina matka a místní soudní lékařka Maggie (Tracy Middendorf) se mezitím společně s šerifem Clarkem (Jason Wiles) snaží vyřešit vraždu a určit, jestli tato smrt má nějakou souvislost s temnou minulostí města.


Těšíte se na novou masku? Je dobře, že seriál půjde vlastní cestou, nebo byste si přáli propojení s filmy?

Miluješ seriály a SerialZone? Chceš být součástí rozrůstajícího se týmu redaktorů, kteří přispívají ke každodennímu chodu webu? Máš zájem o psaní článků? Nebo by tě bavilo doplňovat obsahy epizod? Láká tě třeba kontrola, korekce a schvalování seriálových zajímavostí a zajímavostí k osobnostem? Pokud umíš výborně česky (u psaní článků nutná také pokročilejší znalost angličtiny) a máš zájem o kredity navíc, napiš na redakce@serialzone.cz a řekni nám, pod jakou přezdívkou na SZ vystupuješ a na čem se chceš podílet!

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
aisym
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

justynajohnson
před 123 týdny
Tajemství a záhady to je přesně můj šálek kávy,hrozně se těším,maska bude snad...
ufonka
před 123 týdny
Jsem na to hrozně zvědavá a třeba se budu konečně i bát, ale nevím - po...
truelovevlasticka
před 123 týdny
já tomu rozhodně dám šanci jen si řikám bud mě to zklame a nebo mile překvapí,...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY