Facebook Twitter E-mail
12. června 2015

Syfy bude adaptovat další knižní bestseller

Kabelovka Syfy oznámila, že hodlá spojit síly s na Oscara nominovaným producentem Bradleym Cooperem (American Sniper), oscarovým vítězem Grahamem Kingem (Argo) a Todem Philipsem (The Hangover). Ti společně začnou pracovat na seriálové verzi knižního bestselleru Hyperion od autora Dana Simmonse.

Všichni tři pánové se ujmou postu výkonného producenta. Scénáře se chopí Itamar Moses (Boardwalk Empire). Projekt bude vyvíjen pod záštitou studia Universal Cable Productions.

Děj se odehrává v době, kdy se celý svět ocitá na pokraji Armagedonu a celá galaxie je ve válce. Hyperion vypráví příběh sedmi poutníků, kteří se vydají na cestu k hledání odpovědí na nevyřešené hádanky jejich životů. Každý z nich sebou vláčí zoufalou touhu, ale i hrozivé tajemství. Jeden z nich navíc na svých bedrech dost možná nese osud celého lidstva.

„Je to velká pocta, vstoupit do světa vytvořeného Danem Simmonsem. Jde o jedno z nejlepších děl v oblasti science fiction a pro nás je čest zpracovat ho do televizní podoby,“ uvedl v oficiálním vyjádření Cooper.

Hyperion se tak přidává k řadě vysoce profilovaných skriptových projektů, na kterých stanice pracuje. V těch je zahrnuta i nedávná objednávka seriálu The Magicians na motivy bestsellerových knih Leva Grossmana (psali jsme v květnu), dále desetidílná série The Expanse (info zde), minisérie Arthura C. Clarka Childhood's End (info zde), televizní předělávka románu Brave New World od Aldouse Huxleyho, třináctidílný seriál Hunters pod taktovkou Gale Anne Hurd, Goyerův supermanovský prequel Krypton (info zde) a Incorporated, futuristické špionážní drama od Matt Damon a Ben Affleck (info zde).


Znáte knihu? Dokážete si příběh představit v televizi pod taktovkou Syfy? Dali byste si potenciální seriál do watchlistu?

Miluješ seriály a SerialZone? Chceš být součástí rozrůstajícího se týmu redaktorů, kteří přispívají ke každodennímu chodu webu? Máš zájem o psaní článků? Nebo by tě bavilo doplňovat obsahy epizod? Láká tě třeba kontrola, korekce a schvalování seriálových zajímavostí a zajímavostí k osobnostem? Pokud umíš výborně česky (u psaní článků nutná také pokročilejší znalost angličtiny) a máš zájem o kredity navíc, napiš na redakce@serialzone.cz a řekni nám, pod jakou přezdívkou na SZ vystupuješ a na čem se chceš podílet!

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Lumo
před 123 týdny
asi pred mesiacom som tu alebo na inom portáli čítal komentár tiež...
Shppen
před 123 týdny
No tak na tohle sem zvedavy. Cetl sem vsechny dily Hyperionu a tak nejak si...
ševča
před 74 týdny
Zas armagedon? Představte si, jak psychicky blbě na tom musí diváci být, když...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY