Facebook Twitter E-mail
13. června 2015

Sherlock: Co dosud víme o čtvrté řadě?

Nejlépe hodnocený seriál u nás na SerialZone, a jak naschvál zrovna u něj musí fanoušci čekat nekonečně dlouhou dobu, než se BBC uráží naplánovat, natočit a odvysílat skromné tři epizody. Nejnovější dávku Sherlocka jsme dostali v lednu 2014 a vypadá to, že na další řadu si budeme muset počkat až do roku 2017.

Mezi sériemi tři a čtyři je tedy tříletá mezera. To je prozatím nejdelší doba, během které jsme na novou řadu museli čekat. Nyní nám ale tento nekonečný čas zkrátí alespoň speciál, který by se mohl na obrazovkách objevit někdy během letošních vánočních svátků… snad… možná.

Kdy 4. řada poběží?
Prozatím nebylo potvrzeno žádné přesné datum, a pravděpodobně se oficiálně bude vědět až pár týdnů před samotným začátkem vysílání. Pokud ale máme brát v potaz předchozí vysílací data, první epizoda čtvrté řady poběží 1. ledna 2017, další dva díly budou následovat 8. a 15. ledna.

Steven Moffat již v květnu oznámil, že se série začne natáčet na jaře 2016. Dá se očekávat, že se tato část produkce protáhne až do léta, tedy podobně jako u druhé a třetí řady.

Jaké budou zápletky?
Prozatím se neví. Tradičně vypustí Moffat a Gatiss trojici slovních hádanek v létě před začátkem natáčení, které se poté stanou základem názvů jednotlivých epizod. U druhé řady šlo o slova Woman/Hound/Fall, u třetí řady Rat/Wedding/Bow.

Pokud se tento vzorec bude opakovat, můžeme očekávat nová klíčová slova buď v červenci během Comic-Conu, nebo v srpnu na televizním festivalu v Edinburghu.

Společné téma všeho, co jsme dosud viděli, je „temno“. S tím kontrastovala odlehčenější třetí řada, nicméně čtvrtá série je popisována jako devastující emotivní otřes, který se bude soustředit na Sherlocka a Johna. Ti budou nuceni čelit následkům. „Kuřátka se vrací domů. Místy je to hodně temné. Samozřejmě je to hlavně velká sranda, ale některé věci se vrátí zpátky, aby vás kously do zadku,“ láká Moffat. Tvůrce navíc dodává, že po poslední minutě čtvrté řady budou fanoušci zoufale toužit po páté sérii!

Bude skok v čase?
Jednotlivé série se většinou neodehrávají ihned po událostech z předchozí řady. Nicméně je těžké si představit, že by se v premiéře čtvrté řady alespoň chvíli nezabývali událostmi z konce epizody His Last Vow.

Půjde o poslední sérii?
S největší pravděpodobností ne. I když se fanoušci neustále budou bát o osud seriálu, zvlášť vzhledem neuvěřitelně nabitým rozvrhům obou hlavních představitelů. Nicméně oba dva herci se již dříve vyjádřili, že chtějí být seriálu upsaní na co nejdelší dobu.

Za to můžeme být vděční tomu, že a) Moffat a Gatiss velmi tvrdě pracují na tom, aby seriál udělali pro oba herce neodolatelným prospektem, a b) tříepizodní struktura je poměrně volná, herci se tedy v celku bez problémů můžou věnovat dalším projektům.

Co se ví o speciálu?
Bude se odehrávat v roce 1895. Již dříve bylo oznámeno, že děj bude zasazen do viktoriánské éry, ale až nyní se přišlo s pevným datem. Vrátí se Benedict Cumberbatch a Martin Freeman, ale půjde o samotně stojící epizodu z minulosti, která nebude dějově propojena s příběhem jednotlivých sérií.


Miluješ seriály a SerialZone? Chceš být součástí rozrůstajícího se týmu redaktorů, kteří přispívají ke každodennímu chodu webu? Máš zájem o psaní článků? Nebo by tě bavilo doplňovat obsahy epizod? Láká tě třeba kontrola, korekce a schvalování seriálových zajímavostí a zajímavostí k osobnostem? Pokud umíš výborně česky (u psaní článků nutná také pokročilejší znalost angličtiny) a máš zájem o kredity navíc, napiš na redakce@serialzone.cz a řekni nám, pod jakou přezdívkou na SZ vystupuješ a na čem se chceš podílet!

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

helsl
před 122 týdny
Přesně, Allien, bereš mi to z pusy (klávesnice), taky by to pro mě byl...
Allien.9
před 122 týdny
Vím, že jsem tu hatera, ale po 3. sérii, která byla popisována jako série...
Vxxx
před 120 týdny
Pecka, když se to tak spočítá... 12 epizod za 7 let. To je jedna epizoda na To...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY