Facebook Twitter E-mail
15. června 2015

GoT zodpověděl cliffhanger z knih

Upozornění: Článek obsahuje spoilery z finálové epizody páté série Game of Thrones.

Fantasy Game of Thrones (Hra o trůny) včera nabídlo divákům finále tak bolestivé, že by se epizoda dala téměř přirovnat k událostem z Rudé svatby. To, o čem téměř celou pátou řadu fanoušci spekulovali, se skutečně naplnilo.

Život Jona Snowa uhasl, když byl hrdina zrazen Noční hlídkou. Její členové Jona popravili ve stylu Julia Caesara, když ho každý z nich bodl se slovy „pro Hlídku“. Nejbolestivější rána přišla v okamžiku, kdy se svou troškou do mlýna přispěl i Olly.

Epizoda tak zodpověděla významnou otázku, nad kterou tápali čtenáři knih: Je Jon opravdu mrtvý? V poslední knize je hrdina sice napaden a vypadá to, že je smrtelně raněn, nicméně není přímo řečeno, zda přežije, či zemře. Fanoušci vášnivě debatovali, jestli Jon přežije. Jedna z populárních teorií byla, že se před svou smrtí přemění ve svého zlovlka Ducha. Seriál sice ustanovil Brana jako jediného potomka Starků, který schopnost ovládat zvířata má, nicméně v knihách tuto moc ovládal také Jon.

Pokud stále nejste přesvědčení, zda Jon opravdu zemřel, pak přichází další argument. Sám hrdinův představitel, herec Kit Harington, v rozhovoru uvedl, že se do seriálu již nevrátí: „Řekli mi, že jsem mrtvý. Takže jsem mrtvý.“

Herec prozradil, že jeho poslední den na place vypadal jako rozlučková párty, na kterou ale vůbec neměl náladu. Prý měl slzy na krajíčku a byl víc dojatý a emotivní, než si předtím hodlal připustit.


Jak jste s finálovou epizodou spokojení? Čekali jste toto vyústění? Nebo jste měli jiné teorie? Mrzí vás smrt Jona, nebo jste rádi?

Miluješ seriály a SerialZone? Chceš být součástí rozrůstajícího se týmu redaktorů, kteří přispívají ke každodennímu chodu webu? Máš zájem o psaní článků? Nebo by tě bavilo doplňovat obsahy epizod? Láká tě třeba kontrola, korekce a schvalování seriálových zajímavostí a zajímavostí k osobnostem? Pokud umíš výborně česky (u psaní článků nutná také pokročilejší znalost angličtiny) a máš zájem o kredity navíc, napiš na redakce@serialzone.cz a řekni nám, pod jakou přezdívkou na SZ vystupuješ a na čem se chceš podílet!

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

moogris
před 127 týdny
Mě napadlo, jestli spíš ti frajeři nejsou z khalasaru, kterej má něco...
Vxxx
před 127 týdny
:-O Taky možnost. Krucinál... :D
martinol
před 127 týdny
Musím říct že jak šla Cersei nahá, tak mi jí bylo líto. Kdyby byl králem pořád...

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY