Facebook Twitter E-mail
17. června 2015

Black Mirror se přesune na Netflix?

Od roku 2011, kdy se začal vysílat kriticky hodně ceněný britský seriál Black Mirror, vzniklo pouhých sedm epizod. Poslední byl vánoční speciál, který sice přišel před půl rokem, měl ale být jen ochutnávkou třetí řady, která je pořád oficiálně „ve výrobě“ – už dva a čtvrt roku.

Poslední zpráva ale ukazuje, že by kolem seriálu mohlo být ještě poměrně horko. Seriál prý měl přilákat pozornost Netflixu, který se ho bude snažit vytáhnout z pod křídel britské stanice Channel 4. Netflix totiž na přelomu prosince 2014 a ledna 2015 odkoupil syndikační práva a seriál vysílal, což rozhodně to neuniklo pozornosti médií. Netflix samotný se podle zákulisních informací měl rozhodnout, že další epizody Black Mirror natočí sám. Podle zdrojů na Channel 4 se ale prý Netflix aktuálně snaží odkoupit tolik budoucích epizod, kolik to jen bude možné, a Channel 4 si chce práva pro seriál ponechat. Možná domluva nakonec bude v tom, že Channel 4 bude pro Netflix produkovat epizody, které bude Netflix premiérově vysílat. V každém případě se ale Netflix snaží trochu pohnout s produkcí seriálu, která by mu vhodně doplňovala vánoční pauzu mezi kritiky dobře přijímané seriály Daredevil, Orange Is the New Black a House of Cards. Mimochodem – Netflix si už letos stihl jeden podobný seriál střihnout – třídílnou minisérii ResidueIwanem Rheonem a Natalií Tenou v hlavních rolích.

Společně s premiérou Black Mirror v USA ale přišla i zpráva, že se produkční společnost Endemol Shine rozhodla vytvořit vlastní americkou verzi tohoto seriálu. O úspěch se prý bát nemusí – dokonce tvůrce seriálu Charlie Brooker měl říct, že jakákoliv americká verze seriálu bude jedině pod jeho taktovkou. Endemol Shine v současné době produkuje seriály Hell On Wheels, Kingdom, MasterChef, The Biggest Loser a Big Brother. Americkou verzi Black Mirror by společnost ráda viděla (paradoxně) na některé ze streamovacích služeb – Amazon, Hulu nebo právě Netflix.

Black Mirror je seriál o nástrahách moderní společnosti. Ukazuje, kam až nás může zavést užívání technologií, jak snadno může zdegenerovat lidská společnost a lidské svědomí. Každá epizoda s sebou nese svůj vlastní příběh se známými britskými herci.


Miluješ seriály a SerialZone? Chceš být součástí rozrůstajícího se týmu redaktorů, kteří přispívají ke každodennímu chodu webu? Máš zájem o psaní článků? Nebo by tě bavilo doplňovat obsahy epizod? Láká tě třeba kontrola, korekce a schvalování seriálových zajímavostí a zajímavostí k osobnostem? Pokud umíš výborně česky (u psaní článků nutná také pokročilejší znalost angličtiny) a máš zájem o kredity navíc, napiš na redakce@serialzone.cz a řekni nám, pod jakou přezdívkou na SZ vystupuješ a na čem se chceš podílet!

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ragelly
před 130 týdny
Tento seriál jako jeden z mála britských mám ve chci vidět. Koukám, že si...
zajicd32
před 130 týdny
Black Mirror je jedna z mála věcí,které jsem nevymazal po zhlédnutí. Je to...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY