Facebook Twitter E-mail
23. června 2015

Hannibal začíná hledat nový domov

Skupinové zoufalství fanoušků z celého světa včera večer zasáhlo úderem sociální sítě. #SaveHannibal. Hashtag, který je aktuálně jedním z nejužívanějších, poprvé použil tvůrce Bryan Fuller, když se vyjádřil ke zrušení svého tříletého dítka Hannibala. Výkonná producentka Martha De Laurentiis o několik hodin později potvrdila, že aktuálně dochází ke zkoumání různých možností s novými potenciálními partnery. Zároveň vyzvala fanoušky, aby ukázali svou aktivitu a pomohli tak zaujmout jiné stanice.

Zpráva o zrušení je pouze několik hodin stará, nicméně už se začíná hovořit o tom, že různé strany jeví o tento seriál výrazný zájem. Nejlogičtější by bylo pokračování na streamovací službě Amazon, která má zakoupena vysílací práva k prvním třem sériím v rámci čtyřleté smlouvy na pět seriálů se studiem NBC Universal. Tato smlouva je aktuálně v polovině doby své platnosti. Její neblížící se konec však paradoxně komplikuje potenciální jednání s jinými stanicemi a službami, např. s Netflixem.

Za zmínku stojí také to, že Fuller má smlouvu pouze do konce třetí série. Autor před několika málo dny získal pozici showrunnera ve vysokokonceptové novince American Gods na kabelové stanici Starz. Nicméně tvůrce k Hannibalovi chová vášeň a vyjádřil se v tom smyslu, že by našel způsob, jak zůstat do seriálu zapojen, kdyby pokračoval.

Nalezení nového domova rozhodně není jednoduché, na druhou stranu však ani nemožné. Posledním seriálem, který přežil svou smrt, byla komedie Community, která čelila stejnému osudu na stejné stanici loni na jaře. Seriál byl o několik týdnů později obnoven streamovací službou Yahoo, která nedávno dovysílala šestou sérii. Ve prospěch Hannibala svědčí také fakt, že je seriál stále ještě v programu. Zbývá odvysílat deset epizod, takže potenciální kupci můžou brát v potaz i to, že seriál je stále čerstvě zarytý v myslích diváků.

Výrazné plus je pak pro Hannibala účast na letošním Comic-Conu v San Diegu, kde seriál dostal od NBC svůj panel. Fuller potvrdil, že i přes zrušení se seriál na Conu objeví, takže fanoušci můžou udělat další velký poprask a naplnit sál k prasknutí.


Myslíte si, že bude Hannibal jeden z mála seriálů, kterým se podaří najít novou stanici? Přáli byste si pokračování, nebo máte zato, že tři řady pro tak jedinečný seriál jsou tak akorát a že hrozí, že se příběh začne opakovat?

Miluješ seriály a SerialZone? Chceš být součástí rozrůstajícího se týmu redaktorů, kteří přispívají ke každodennímu chodu webu? Máš zájem o psaní článků? Nebo by tě bavilo doplňovat obsahy epizod? Láká tě třeba kontrola, korekce a schvalování seriálových zajímavostí a zajímavostí k osobnostem? Pokud umíš výborně česky (u psaní článků nutná také pokročilejší znalost angličtiny) a máš zájem o kredity navíc, napiš na redakce@serialzone.cz a řekni nám, pod jakou přezdívkou na SZ vystupuješ a na čem se chceš podílet!

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Nighters
před 121 týdny
A co teprve petice na Jeremyho Clarksona - 1 milión a stejně to zrušili.
Motna
před 121 týdny
Doufám, že to vyjde. Hannibal má ještě co nabídnout.
lukascoolarik
před 121 týdny
Top Gear technicky vzato nezrušili, jen vyměnili moderátory. :-D

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY