Facebook Twitter E-mail
30. srpna 2015

Vrátí se Dovolená v Protektorátu?

Zcela jistě si vzpomínáte na reality show Dovolená v protektorátu. Ta pojednávala o rodině ze současnosti, která se vrátila v čase a převtělila se do rodiny žijící na české samotě v době 2. světové války. Pořad vyvolával kontroverze ještě předtím, než se odvysílala první epizoda. O České televizi se psalo v zahraničí, ne však v příliš dobrém slova smyslu. K tomuto, avšak i dalším věcem se vyjádřil pro server Novinky.cz ředitel vývoje pořadů a programových formátů ČT, Jan Maxa.

Ten potvrdil, že je spokojen s tím, že pořad splnil co chtěl – přilákal diváky k tématu Protektorátu a oživil o něj zájem. Z výzkumů prý vyplývá, že pořad přitáhl i diváky, kteří se normálně na historické pořady nebo dokumenty nedívají.

K negativním reakcím Maxa uvedl, že se domnívá, že je spustila souhra okolností, kdy se na webových stránkách ČT objevilo, že pořad bude reality show, místo přesnějšího dokureality nebo nejpřesnějšího living history. Navíc se první díl jmenoval Vítejte v pekle. Po odvysílání pořadu se však situace změnila, pořad byl vybrán mezi dvacet nejzajímavějších formátů, které vznikly v evropských televizích roku 2015 a bude představen na Creative Forum v Berlíně. Zájem o formát byl prý zaznamenán od nizozemských televizí.

Maxa se nakonec zmínil, že o pokračování Dovolené v protektorátu se uvažuje. Téma se ještě neví, nejprve prý musí přijít na řadu porady s odborníky, historiky a sociology, s nimiž vyberou vhodné téma, které se nějakým způsobem může vztahovat i k dnešku. Tato část je prý stěžejní. Kdy by měla další série být, nebylo řečeno.


Líbila se vám Dovolená v protektorátu? Chtěli byste další sérii? Jaké téma by vás zajímalo?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Esgalnor
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Valada06
před 112 týdny
No nevím, myslím, že takový typ pořadu nemá moc co nabídnout…
Ozzel
před 112 týdny
Valada06, ja si myslím, že práve tento typ programu (living history), má čo...
ševča
před 49 týdny
Já ještě chápu, když podobné pořady dělají Briti, kteří tam strčí historiky,...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY