Facebook Twitter E-mail
20. července 2015

Xena, princezna bojovnice opět na scéně

Aktualizováno 20. srpna 2017 Stanice NBC zrušila plány na vývoj rebootu Xeny, nový seriál nevznikne.

Dvacet let poté, co se slavná princezna bojovnice objevila ve vlastním seriálu, by se nyní hrdinka mohla vrátit zpátky na televizní obrazovky. Objevila se zpráva, že stanice NBC chystá reboot slavného akčního seriálu Xena: Warrior Princess (Xena), který proslavil herečku Lucy Lawless. Projekt je prozatím v těch nejranějších fázích – hledá se hlavní scenárista. Původní výkonní producenti Rob Tapert a Sam Raimi jsou také připojeni k projektu, který je charakterizován jako moderní předělávka.

Prozatím není jasné, jakou roli (jestli vůbec nějakou) by v potenciálním seriálu ztvárnila Lawless. Zdroje nicméně uvádí, že lidé, kteří jsou do projektu zapojení, by herečku rádi viděli jak před kamerou, tak i mimo ni. Pokud vše půjde, jak má, drama by se na obrazovkách mohlo objevit již v roce 2016. Zatím je velmi brzy na spekulace o tom, zda by šlo o limitovanou sérii po vzoru 24: Live Another Day, nebo jestli by seriál dostal klasickou dlouhou sezónu. Zde se ale opět ozvaly původní zdroje, které by si přály klasický dlouhodobý seriál.

Nová Xena by měla mít charisma a šarm původní herečky a k tomu chytrost Katniss z The Hunger Games. Producenti hledají sofistikovanou a chytrou hrdinku, která osloví novou generaci diváků.

Zajímavostí je, že původní Xena neměla vlastní stanici. Podobně jako její kolega Herkules, jehož je spin-offem, vznikala výhradně pro syndikaci, kde se vysílala během šesti sezón v letech 1995–2001. Seriál se později prodal do více než stovky zemí světa. Stal se z něj kultovní kousek a ratingový hit – každá série se držela v Top 5 syndikovaných programů.

Na NBC by potenciální novinka mohla být vhodným společníkem pro nadpřirozeného Grimma. Stanice se v posledních letech snažila najít k dramatu vhodného společníka, žádná z pátečních novinek (Constantine, Crossbones, Dracula) se však druhé série nedočkala.


Je asi zbytečné se ptát, jestli Xenu znáte. Sledovali jste seriál pravidelně? Líbil se vám? Chtěli byste vidět jeho moderní verzi? Kdo by se hodil do hlavní role neohrožené princezny bojovnice?

Miluješ seriály a SerialZone? Chceš být součástí rozrůstajícího se týmu redaktorů, kteří přispívají ke každodennímu chodu webu? Máš zájem o psaní článků? Nebo by tě bavilo doplňovat obsahy epizod? Láká tě třeba kontrola, korekce a schvalování seriálových zajímavostí a zajímavostí k osobnostem? Pokud umíš výborně česky (u psaní článků nutná také pokročilejší znalost angličtiny) a máš zájem o kredity navíc, napiš na redakce@serialzone.cz a řekni nám, pod jakou přezdívkou na SZ vystupuješ a na čem se chceš podílet!

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

andromache
před 8 týdny
Odkud máš info? Nemůžu než souhlasit s oběma částmi :D.
ragelly
před 8 týdny
První byl Hollywood Reporter, ale přidávají se už i další.
andromache
před 8 týdny
díky ;). A jak vidno, NBC pochopila, že dupat po takové legendě nemá cenu :D.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY