18. 8. 2015

Seriálové osudy: Haven zrušen!

Seriálové osudy: Haven zrušen!

Tak dnes to štípne. Kabelovka Syfy oznámila, že po pěti letech ruší své sci-fi drama Haven (Městečko Haven). Nadcházejících třináct epizod, které zbývají do konce páté série, bude posledních. Rozhodnutí přichází přesně rok poté, co se seriál dočkal mega prodloužení pro 26 nových epizod.

Kabelovka odvysílala první polovinu série v roce 2014, ta druhá je v plánu od října letošního roku. Showrunnerka Gabrielle Stanton prozradila, že ačkoliv rozhodnutí o zrušení přišlo až po dokončení páté série, tvůrčí tým byl na konec připraven.

„Jakožto velká televizní divačka vím, že není nic hroznějšího, než když seriál tuší, že se blíží ke konci, ale nic s tím neudělá a nevymyslí uspokojující závěr. My jsme na těchto 13 epizod pohlíželi jako na příležitost, jak pro Haven vytvořit ten nejlepší konec, jaký jen může být.“

Rozhodnutí o zrušení není velkým překvapením. Ačkoliv je seriál jednou ze stálic stanice, jeho sledovanost v posledních letech značně upadla. Už během vysílání čtvrté řady byli fanoušci jako na trní, jestli se vůbec prodloužení dočkají. Nyní už je vše rozhodnuto. Útěchou divákům může být jen fakt, že se můžou těšit na konec, který si seriál zaslouží, a můžou za to děkovat důvtipným tvůrcům.


Sledujete Haven? Čekali jste zrušení, nebo jste stále trošku doufali, že se dočkáme šesté řady? Těšíte se na druhou polovinu páté řady a především na finále? Jak by podle vás seriál měl skončit?

Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře17zobraz všech 17 příspěvků
Katehrine

Katehrine

Ohledně krásného konce máme asi rozdílné představy - hlavně proto, že já jsem fandila jinému páru...
před 247 týdny
Micuda98

Micuda98

Taky jsem ten článek očekával. :(
před 247 týdny
Pajky

Pajky

Bohužel na rozlučkový článek nebyl dostatek času, tedy alespoň u mě. Psát rozlučkový článek je...
před 247 týdny
Další články k tématu