Facebook Twitter E-mail
28. července 2015

Castle: Stana Katic, její nová funkce a osmá série

Kanadská herečka Stana Katic zahájila včera svůj první natáčecí den již osmé série populárního dramatu Castle (Castle na zabití). Své tříměsíční volno si patřičně užila, i když bylo spíše pracovního rázu. Stihla během této pauzy natočit dva nezávislé filmy, The Rendezvous a Sister Cities, propagovat ATP (svůj projekt alternativní dopravy), a ještě si našla čas, aby se provdala za svého dlouholetého přítele Krise Brkljace. Kromě toho všeho na sebe převzala ještě další zodpovědnost v podobě nové funkce. Stana je nyní novou producentkou seriálu Castle.

V následujícím rozhovoru vypráví o svém rozhodnutí pokračovat v Castleovi, prozradí něco málo o následující sérii, kterou mají nyní na starosti showrunneři Alexi Hawley a Terence Paul Winter, a zmiňuje se o svých plánech do budoucna.

Fanoušci Castlea si na jaře prožili několik krušných okamžiků, když čekali na zprávy týkající se prodlužování smluv hlavních herců. Nathan Fillion, představitel Castlea, smlouvu podepsal jako první, poté se čekalo už jen na Stanu, která ji nakonec podepsala až za pět minut dvanáct. Ve skutečnosti to ale tak dramatické nebylo. „Mně to nepřišlo jako na poslední chvíli,“ uvedla. „Začala jsem to řešit po ukončení natáčení sedmé série. Většina diskuzí probíhala během mého natáčení filmu The Rendezvous, tak jsem to nechala na svých agentech, aby se o to postarali. Nakonec to šlo docela rychle.“

Pro Katic bylo podepsání smlouvy na další sérii mnohem víc než jen praktické rozhodnutí. „Na mé rozhodnutí, zda se upsat na další rok nebo ne, mělo vliv i to, jak bude nová série vypadat,“ řekla. To způsobila i skutečnost, že tvůrce seriálu Andrew W. Marlowe se rozhodl odejít. „Podílel se na vzniku mé postavy a na tom, kam až se dostala. Měli jsme i rozhovor o tom, jak vytvořit silnou hrdinku.“

Novými showrunnery byli nakonec zvoleni zkušení scenáristé a výkonní producenti seriálu. „Začala jsem mít pocit, že se v této následující kapitole Castlea o svou postavu nemusím bát. Vím jistě, že znají seriálovou zápletku i mou postavu. Terence v seriálu pracuje od úplného začátku a jedny z mých nejzajímavějších dějových linek byly napsány Alexim. I když chtějí trochu zamíchat kartami a dali si za cíl představit náročnější příběhy, nezmění podstatu mé postavy.“

A jak tedy zamíchají kartami? „Nastanou nějaké změny,“ uvedla záhadně, aby neprozradila k osmé sérii něco bližšího. První dvě epizody jsou prý jako sourozenci (pozn.: epizody nesou název XY a XX). Každá z nich představí Castleův a Beckettin pohled na událost, která sérii rozproudí a připraví vše pro následujících dvacet epizod. „Na této sérii se mi líbí mimo jiné i způsob, jakým si Alexi a Terence představují kosmickou verzi toho, proč se tihle dva lidé (Castle a Beckettová) setkali, co je svedlo dohromady. Budou se věnovat Rickově zmizení a ztrátě paměti, ale i tomu, co Beckettovou přimělo, aby se stala policistkou,“ sdělila Katic.

Bude pro herečku osmá série poslední? Na to se prý zatím odpovědět nedá. „Zatím nevím, co s Castlem bude, jelikož jsme teprve na začátku série,“ uvedla. „Ale pokud jako herci můžeme vyprávět příběhy, které jsou nápadité, tak své postavy moc rádi prohlubujeme,“ dodala.

Kromě herectví by si Katic také ráda rozšířila obzory v oblasti režie a vyhledávání projektů, které by mohla vytvářet. Jedná se prý pro herce o přirozený vývoj, zvláště pro ženy. Upozornila na skutečnost, že spousta hereček vyhrála Oscara za díla, která pomáhala vytvořit nebo produkovat. „Jde mi o to, abych našla skvělé kousky a příběhy, kterých můžu být součástí.“


Těšíte se na novou série Castlea? Jste rádi, že byl seriál prodloužen? Sledujete kariéru Stany Katic?

Miluješ seriály a SerialZone? Chceš být součástí rozrůstajícího se týmu redaktorů, kteří přispívají ke každodennímu chodu webu? Máš zájem o psaní článků? Nebo by tě bavilo doplňovat obsahy epizod? Láká tě třeba kontrola, korekce a schvalování seriálových zajímavostí a zajímavostí k osobnostem? Pokud umíš výborně česky (u psaní článků nutná také pokročilejší znalost angličtiny) a máš zájem o kredity navíc, napiš na redakce@serialzone.cz a řekni nám, pod jakou přezdívkou na SZ vystupuješ a na čem se chceš podílet!

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

phoboska
před 121 týdny
Wow, toto som nečakala. Teším sa, že bude mať takúto dôležitú funkciu.
tele
před 121 týdny
Skvělá příležitost. Moc jí fandím. Seriál úžasný!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY