8. 10. 2015

Seriálové osudy: Tyrant se vrátí!

Seriálové osudy: Tyrant se vrátí!

S dobrými zprávami dnes nekončíme! Nejen fanoušci Halt and Catch Fire se můžou radovat. Prodlužování naděluje také kabelovka FX. Ta oznámila, že se její letní drama Tyrant dočká v příštím roce třetí série.

Drama odehrávající se na Středním východě se vrátí v létě 2016 s deseti novými epizodami. To je oproti druhé řadě, která nedávno odvysílala své finále, pokles o dva díly. Seriál si během letošní série získal v průměru 2,5 milionu diváků týdně, z čehož milion patří do skupiny 18–49 let.

Seriál se od počátku musí potýkat s nestálostí za scénou. Měnili se režiséři a především natáčecí lokace. Natáčení první série se přesunulo z Maroka do Izraele a ve druhé řadě z Izraele do Budapešti. Seriál navíc opustil tvůrce Gideon Raff.

Ještě před samotným vysíláním musel seriál snášet vlnu negativních ohlasů, které kritizovaly především jeho ožehavé téma. Nicméně hned po prvních epizodách si dokázal na svou stranu získat kritiky, kteří opěvovali jeho mimořádné televizní kvality.

K prodloužení pro třetí řadu přispěl fakt, že seriál vlastní sesterská produkční společnost Fox 21. John Landgraf, ředitel FX, se dříve v rozhovoru vyjádřil o tom, co u něj při volbě o prodloužení a rušení rozhoduje: „Já a můj tým máme jeden hlas, kritici a další experti mají jeden hlas a diváci mají jeden hlas. Dva hlasy znamenají prodloužení, ale my přehlasováváme další dva hlasy, když jdou proti nám 2:1, pokud věříme, že buď publikum, nebo experti v dohledné době změní názor, což bude založeno na kvalitě seriálu.“

Seriál se přidává k řadě stálic stanice, mezi kterými nechybí Fargo, American Horror Story, The Strain a další. Novinka The Bastard Executioner si ještě na svůj ortel musí chvíli počkat.


Oblíbili jste si drama Tyrant? Jste rádi, že se vrátí s novou řadou? Věřili jste v prodloužení, nebo jste už byli smíření s tím, že druhá řada bude poslední? :-)

Další díly seriálu
Kdo nelikuje není SerialZoňák! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
skael

skael

Tyrant je vyborny a kvalitni serial, jsem moc rada, ze je prodlouzen. Plne doporucuji ke zhlednuti
před 259 týdny
La.Volpe

La.Volpe

Skvělá zpráva, jelikož na konci 2. řady je cliffhanger jak prasátko :D Jinak souhlasím, že je to výborný...
před 259 týdny
buddyholy8656

buddyholy8656

seriál je výborný.
před 259 týdny
Další články k tématu