Facebook Twitter E-mail
12. srpna 2011

Co má společného Haven a Twitter?

Městečko Haven se stane prvním seriálem v historii, který vytvoří dějovou linii na twitteru. Poprvé to bude již dnes večer/zítra ráno během vysílání páté epizody druhé série. Linie bude trvat po sedm týdnů. „Scénáristé a producenti seriálu Haven udělali dobrou práci, když vytvořili příběhovou linii, která se plynule pohybuje mezi seriálem a twitterem,“ řekl Craig Engler, generální ředitel stanice Syfy. „I když bylo jednoduché propojení již dříve, nikdo se plně nezačleněnil do struktury twitteru tím způsobem, jakým to Haven dělá. Pokud se budete dívat na Haven a používat twitter, bude to skvělé.“ Více info uvnitř novinky… [KONEC] V příběhu se Vince (Richard Donat) a Dave (John Dunsworth), kteří vedou noviny v Havenu, připojili na twitter. Diváci, kteří tyto postavy ‚sledují‘ na twitteru (@VinceHaven, @DaveHaven) uvidí jejich vzájemnou komunikaci s tajemným uživatelem (@ColdInHaven), který ví více zajímavostí a informací o Havenu než Vince a Dave a kdokoliv jiný.

Výkonný producent Lloyd Segan dále řekl: „Přestože twitter v televizi již ‚vystupoval‘, u Haven je to poprvé, kdy je děj z televizního seriálu plně integrován s populární online službou. Příběh byl vytvořen tak, že diváci, kteří nesledují postavy na twitteru, si i tak stále mohou seriál plně vychutnat. Pro ty, kteří ty postavy následují, to bude znamenat zajímavé vysvětlení událostí v Havenu během těchto sedmi epizod.“ Diváci mohou sledovat příběh na twitteru s hashtagem #HavenNews i na stránkách Syfy.com/Haven. Vyústění ‚twitterového‘ příběhu bude odhaleno při finále druhé série.

K této akci bude poté vytvořena podrobná případová studie, ve které pak budou sepsány nejlepší postupy v integraci s diváky prostřednictvím sociálních sítí. Takže se časem možná dočkáme i dalších seriálů…

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
Furiant
Autor by se dal charakterizovat jako seriálový maniak, tvůrce několika seriálových webů, dlouholetý redaktor SerialZone.cz, příležitostný časovač titulků, fanoušek metalu a věčný student.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

kacka.irena
hodně dávno
hmm, to abych zas začala twitter používat :-D
Frozen99
hodně dávno
hmm, jestli to budou dělat i jiný seriály, to abych si založil Twitter xD

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY