Facebook Twitter E-mail
6. srpna 2015

X-Meni na Foxu jsou reálnější, než se zdálo

Ještě před několika málo týdny se zpráva zdála málo pravděpodobná, nicméně situace se rychle mění. Vypadá to, že objednávka hraného seriálu z prostředí universa X-Menů je pouze otázkou času. Během TCA bylo oznámeno, že jednání s Marvelem aktuálně probíhají.

„V současnosti jednáme s Marvelem. Velmi doufáme, že brzy budeme muset něco konkrétního oznámit. Prozatím jsme neuzavřeli žádnou smlouvu, ale právě smlouva je něco, za čím rozhodně jdeme,“ uvedla k tématu Dana Walden, ředitelka Foxu.

Již dříve bylo oznámeno, že scénář k potenciálnímu seriálu tvoří duo z filmu Star Trek 3, Patrick McKay a J.D. Payne. Oba pánové budou sdílet tvůrčí kredit s Evanem Katzem a Mannym Cotou, kteří zároveň budou pracovat jako showrunneři.

Fox a 20th Century Fox vlastní práva na filmovou sérii, ze které již bylo natočeno sedm filmů a osmý je v dohlednu. Ačkoliv probíhají diskuze o přesunu značky do televize, podle zdroje je konkrétní podoba smlouvy prozatím nejasná. Stále navíc chybí podpis Marvelu, který vlastní práva ke komiksům. Převážná většina komiksových příběhů je nyní u Disneyho, kam spadají i seriály od ABC Agents of S.H.I.E.L.D. a Agent Carter.

„Postavy ze série X-Menů jsou u filmů v právech Foxu, takže nebudeme zahrnovat marvelovské postavy, které jsou na ABC u Disneyho,“ řekla Walden ohledně toho, jak bude smlouva s Marvelem koncipována. „Půjde o exkluzivní sérii tak, jak již na Foxu existuje.“

Podle ředitelky je cílem vytvořit dlouholetý seriál, nepočítá se tedy s formou minisérie či limitované série.


Chtěli byste vidět seriálové X-Meny? Myslíte si, že seriál skutečně vznikne a bude slavit úspěchy i bez jiných marvelovských postav?

Miluješ seriály a SerialZone? Chceš být součástí rozrůstajícího se týmu redaktorů, kteří přispívají ke každodennímu chodu webu? Máš zájem o psaní článků? Nebo by tě bavilo doplňovat obsahy epizod? Láká tě třeba kontrola, korekce a schvalování seriálových zajímavostí a zajímavostí k osobnostem? Pokud umíš výborně česky (u psaní článků nutná také pokročilejší znalost angličtiny) a máš zájem o kredity navíc, napiš na redakce@serialzone.cz a řekni nám, pod jakou přezdívkou na SZ vystupuješ a na čem se chceš podílet!

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Cherry :-*
před 119 týdny
No tak jestli to vyjde, budu nejšťastnější človíček na zemi! X-meny zbožňuji a...
Luteka
před 119 týdny
Pro mě by to byl splněný sen :) X-meni u mě jednoznačně vedou jako komiks,...
Butcher
před 119 týdny
X-meni jako seriál ? Sem s tím :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY