Facebook Twitter E-mail
7. srpna 2015

Castle: Osud Beckettové, nečekaný návrat a nová tvář

Článek obsahuje spoilery. Pokud si nechcete kazit překvapení, dál nečtěte.

Ve finále sedmé série kriminálního seriálu Castle (Castle na zabití) se detektiv Kate Beckett (Stana Katic) ocitla na rozcestí své kariéry. Přijme nabídku kandidatury na senátorku města, nebo půjde za svým snem a stane se kapitánem policejního okrsku? Nad touto otázkou už si hlavu lámat nemusíte. Zodpovězena byla během úterní tiskové konference, na které nechyběli ani noví showrunneři seriálu, Alexi Hawley a Terence Paul Winter.

Beckettová si v práci bude muset zvykat na nové oslovení. Bude totiž povýšena na kapitána!

„Nakonec jsme k tomuto rozhodnutí došli, abychom trochu zamíchali kartami,“ prozradil Hawley. „Seriál si vede sám o sobě skvěle, ale nyní se nám naskytla příležitost přidat k tomu trochu energie.“ To zařídí částečně změnou Beckettiny pracovní pozice, ale také příchodem nových postav.

Winter uvedl, že Beckettinu kandidaturu také zvažovali a rozhodně tuto možnost úplně nezamítli, i když se tím v dohledné době zaobírat nebudou. „Uvědomili jsme si, že seriálové příběhy vyprávíme nejlépe prostřednictvím Castla a jeho vyšetřováním zajímavých a zábavných případů. A to by bez Beckettové na okrsku tak dobře nešlo,“ uvedl Winter.

Zároveň se však nabízí otázka, zda povýšení Beckettové bude znamenat, že už jako kapitánka nebude s Castlem pracovat na případech přímo v terénu. To by mohlo mít neblahý vliv na dynamiku mezi touto dvojicí, kterou si fanoušci oblíbili. „Je důležité zmínit, že seriál vždycky byl a vždycky bude o jejich milostném vztahu,“ sdělil Hawley. „Ale chceme to trochu zdramatizovat, přidat tomu jiskru. Užijeme si to. Občas to bude emocionální, romantické… Od každého něco.“

A když už je řeč o emocionálních záležitostech, v plánu je také návrat jednoho z největších padouchů, který je s Beckettovou osobně spjatý. V jedné z epizod osmé série se znovu objeví bývalý senátor William Bracken v podání herce Jacka Colemana (Heroes Reborn). Winter uvedl, že jeho návrat bude velmi překvapující. Bracken se v seriálu naposledy objevil během předposlední epizody šesté série, kdy ho spravedlnost konečně dohnala a on tak skončil za mřížemi.

Během druhé epizody osmé série se představí herečka Ann Cusack, kterou si můžete pamatovat například ze seriálu Private Practice a spousty dalších. V Castlovi ztvární Ritu, vedoucí tajné organizace, která se v životě Beckettové zjeví se speciálním nadáním… a nečekanou spojitostí s Castlem.

Pokud se chcete o osmé sérii dozvědět více, můžete si přečíst rozhovor se Stanou Katic z minulého týdne.


Co říkáte na nové informace? Jste rádi, že Beckettová bude nová kapitánka? Nebo jste jí přáli jiný osud?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

janitko
před 149 týdny
Ačkoliv jsem velký fanoušek seriálu, 8.série mě překvapila. Poslední díl...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY