Facebook Twitter E-mail
17. srpna 2011

Kolikpak kdo bere v Mentalistovi

Pamatujete, jak jsme přibližně před třičtvrtě rokem řešili, kolikpak kdo bere v Big Bangu? Článek měl dostatečný ohlas na to, abychom měli chuť podívat se na platy herců v dalším seriálu. Tentokrát se nám na mušku dostal Mentalista, ať máme pro změnu zástupce dramatického žánru.

Hlavní hvězda seriálu Simon Baker si na své přišla už loni, když se podařila uzavřít dohoda, zaručující že dostane nejméně 30 miliónů dolarů za svůj kontrakt v Mentalistovi. Zároveň se mu podařilo tento kontrakt prodloužit o další rok, takže se o svoje platové podmínky nemusí bát až do konce 7. řady (momentálně se točí a na podzim se začne vysílat 4. řada). Díky tomu je aktuální Simonův plat cca. 350 000 dolarů za jednu epizodu s tím, že mu budou číslíčka na šecích postupně růst.

To bylo ještě minulý rok a tento týden se konečně k producentskému prasátku dostali i další členové štábu. Robin Tunney, která aktuálně bere okolo 75 000 dolarů za každou epizodu, si letos polepší a přehoupne se přes částku 100 000 dolarů. A to není všechno. V další sérii už by se měla blížit dokonce hranici 200 000 dolarů za epizodu. To už je solidní navýšení platu, co říkáte?

Ale ani ostatní na tom nejsou špatně. Amanda Righetti, Tim Kang a Owain Yeoman aktuálně berou 40 000 – 50 000 dolarů za epizodu si letos polepší a na výplatní pásce naleznou 70 000 dolarů. A pokud se dočkáme 6. řady, tak navíc rozšíří řady herců, jejichž výplatní šek má na sobě šest číslic – kulatých 100 000 dolarů. A co víc, když dojde i na sedmou sérii, plat se jim opět zvedne a to až na 150 000 dolarů za epizodu.

Nám nezbývá než držet Mentalistovi palce, aby se k té sedmé sezóně vůbec prokousal. Poslední dobou je totiž děsně módní ukončovat zavedené seriály a Mentalista s postupně rostoucími náklady nemusí zůstat mimo radar dlouho…

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

AnnaZ.
hodně dávno
Ne, že bych nefandila mentalistovi, ale nerada bych, aby na konci nebyla...
dejf
hodně dávno
House od ctvrte rady nekoukatelny? 6. i 7. rada je pro me luxusni, porad...
AnnaZ.
hodně dávno
Sorry, jestli jsem urazila... to je prostě můj názor. Podle mě byly nejlepší...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY