Facebook Twitter E-mail
9. srpna 2015

Show Me a Hero: HBO se vydává cestou minisérií

True Detective již dnes večer končí, o pravidelnou dávku dramatu ze strany HBO však diváci rozhodně nepřijdou. Už příští týden, tedy 16. srpna 2015, má na stanici premiéru nová minisérie s názvem Show Me a Hero.

Jak politik pozná, že koná dobro? Vymstí se mu to.

Příběh se inspiruje skutečnými událostmi a odehrává se v 60. letech minulého století. Hlavní postavou je mladý starosta v podání Oscara Isaaca, který se ujme úřadu newyorského Yonkers v době, kdy je město zmítáno rasovými nepokoji. Ty ohrožují nejen starostovu budoucnost, ale také podkopávají jeho politické ambice. Starosta stojí před rozhodnutím, zda uposlechnout příkaz a vystavět několik nízkonákladových bytových jednotek v tamních bělošských čtvrtích. Tento čin však jde proti jeho volebním slibům a ohrozí nejen jeho politickou kariéru, ale znesváří i celé město a ochromí tamní samosprávu.

Šestidílnou minisérii vytvořil David Simon, který stojí za HBO seriály Treme a The Wire. Show Me a Hero se inspiruje stejnojmennou faktografickou knihou od Lisy Belkin, jejíž hlavními tématy jsou domov, rasa a společenství.

Show Me a Hero bude dostupný na HBO a HBO GO.


Zaujal vás námět minisérie? Dáte seriálu šanci?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nic nenapsal. Buď první a napiš, co si myslíš!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY