Facebook Twitter E-mail
22. srpna 2015

Dowton Abbey nemá v plánu šťastný konec pro všechny

Letos na podzim se rozloučí jedna z britských klasik – dobová ságaDownton Abbey (Panství Downton). Fanoušci jsou již s koncem smíření a těší se, jak to všechno dopadne. Podle výkonného producenta Garetha Neamea ale nečeká šťastný konec na všechny postavy.

V jednom z rozhovorů producent uvedl, že ačkoliv ne všechny příběhy budou pozitivně zakončeny, celkově je finále „nesmírně pozitivní“. Neame prohlásil, že by fanoušci neměli očekávat velmi dramatický konec, třeba nějaké přírodní neštěstí nebo zánik panství.

„Seriál se soustředil na konec jedné éry. Na úmrtí světla. Vzdálený pocit zakončení. Downton netáhne žádné mosty, blesky ho nezničí,“ uvedl Neame a dodal: „Kamera se bude vzdalovat,“ než se naposledy objeví závěrečné titulky. „Nemusíme mít šťastný konec ve všech směrech,“ dodal producent. „Ale publikum ví, že celý seriál je spíše pozitivní, i když je melancholický.“

Pokud tajně doufáte, že Lady Mary konečně najde lásku, vypadá to, že budete od seriálu odcházet spokojení. Neame prozradil, že toto téma je jednou z hlavních dějových linií posledních epizod.

Prozatím nejsou v plánu žádné doprovodné filmy Downton Abbey, producent však nevyloučil, že v budoucnu nějaké vzniknout můžou.

Downton Abbey se vrátí na ITV se závěrečnou řadou v září, finálová epizoda ve formě vánočního speciálu bude odvysílána mezi svátky.

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nic nenapsal. Buď první a napiš, co si myslíš!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY