Facebook Twitter E-mail
10. července 2008

SZ novinka: Hodnocení názorů

Vytvořili jsme novou funkcionalitu, která by měla zlepšit obsah v sekci s vašimi názory. V tomto článečku si ji krátce představíme.

Proč hodnocení názorů?

Většina z vás si přála něco jako recenze na seriály, ale to nám přišlo zbytečné, vždyť někteří z vás píší skvělé názory na seriály, které se mohou recenzím rovnat, jen je potřeba tyto jedince zviditelnit. A k tomu by právě mělo sloužit hodnocení názorů. Ty lepší se logicky budou zobrazovat nahoře a ty horší dole, ty nejhorší se budou automaticky mazat, čímž se docílí toho, že se zbavíme nic neříkajících výkřiků do prázdna, které nebaví nikoho číst.

Jak to funguje?

Každý, kdo napsal alespoň jeden názor a jehož názory mají celkové hodnocení v plusu (a už tu s námi nějakou dobu je), může hodnotit názory cizí. Tato omezení musela vzniknout jako obrana proti různým „chytrákům“, kteří by měli tendenci systém nějak obcházet.

Pokud tedy můžete názory hodnotit, vidíte u každého názoru hodnotící formulář. V tomto formuláři si vyberete, jestli se vám názor zdá kvalitní (to jsou ty zmiňované z úvodu, které připomínají recenze) a zda s jeho obsahem souhlasíte – může jít o kvalitní názor, který haní například váš oblíbený seriál, ale to mu snad na kvalitě nic neubírá, jen prostě s názorem nejste za jedno. Stejně tak obráceně, výkřik typu: „Je to boží.“ moc kvality nepobral, ale u vašeho oblíbeného seriálu s ním určitě budete souhlasit. Díky tomu časem půjdou dělat přehledy uživatelů, se kterými nejčastěji souhlasíte apod.

Určitě se v dohledné době u kvalitních autorů názorů a vysoce aktivních hodnotičů objeví na profilech nové ikonky. Takže se máte na co těšit a teď už jen zbývá hodnotit jako o život…

Edit: Ikonky jsou již aktivní…

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Fruiko
hodně dávno
50% kvalitních názorů na počtu hlasů nezáleží.
Nera
hodně dávno
Díky
konz
hodně dávno
Já to rozhodně chválím. Podle mě je to fajn. Že se tady parta lidí snaží aby...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY