Facebook Twitter E-mail
23. srpna 2015

Česká televize chystá spin-off Cirkusu Bukowsky

Česká televize udělala s temným dramatem Cirkus Bukowsky před lety krok správným směrem a nyní se chystá v onom směru pokračovat. Nedávno totiž začalo natáčení volného pokračování tohoto úspěšného seriálu s názvem Rapl, a sice v hlavní roli s jednou z ústředních postav, detektivem Kunešem (Hynek Čermák).

Rapl je třináctidílné krimi, které ovšem na rozdíl od Cirkusu Bukowsky bude natáčeno ve formátu case-a-week, tedy co jeden díl, to nový případ. Zajímavým faktem je, že půjde o historicky první spin-off v rámci veřejnoprávních televizí u nás, nikoliv ovšem u těch komerčních. Nejznámějším případem jsou nejspíš Doktoři z Počátků na Nově, kteří vznikli z původní Ordinace v růžové zahradě 2. Kromě Čermáka v roli Kuneše se v zatím neznámých rolích objeví Alexander Pyško nebo třeba Miroslav Etzler.

Josef Viewegh, jeden z producentů a členů tvůrčího týmu, se připravovaného Rapla rozhodl lehce přiblížit. „Detektiv Kuneš má zase jednou problém. Zmlátí přítele své bývalé ženy, nevypadá to s ním vůbec dobře, možná bude muset odejít od policie. Vysoce postavená nadřízená má pro něj řešení – uklidí ho na stáž do zapadlého pohraničí. Má to jen jeden háček. Jeho skutečným posláním je objasnit dva roky starou vraždu, jejíž vyšetřování uvízlo na mrtvém bodě. Kriminalita v pohraničí je jedna z nejvyšších v republice – pašování, výroba drog, pytláctví, prostituce, vraždy. Kuneš musí řešit jeden obtížný případ za druhým a k tomu, proč do kraje přišel, se dostává až po čase a vlastně náhodou.“

Po Vieweghovi se rozpovídal i Jan Pachl, režisér a scenárista seriálu, který vyzdvihl především různé kouty republiky, které Kuneš při vyšetřování navštíví. Dočkáme se prostředí Krušných hor, ale také se vydáme do Německa, což s sebou přináší i tamější herce. Rapl je naplánován na rok 2016.


Sledovali jste Cirkus Bukowsky? Dáte šanci i Raplovi?

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
lukascoolarik
Vášnivý fanoušek seriálů, překladatel titulků, nadšenec do světa IT a občasný autor bleskovek. Na seriály si najde čas, i když ho nemá.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Vojta Bany
před 117 týdny
Tak tohle bude určitě dobrý , teda pokud se to ponese v podobném duchu...
lukascoolarik
před 117 týdny
Osobně tomu šanci dám. Sice mě lehce zklamalo to case-a-week schéma, ale...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY