27. 8. 2015

Seriálové osudy: American Dad prodloužen!

Seriálové osudy: American Dad prodloužen!

American Dad! zůstává v rodince na TBS. Kabelovka dnes oznámila, že tento dlouholetý animák prodlužuje hned pro dvě nové sezóny, každou na 22 epizod. Seriál se tak dočká 12. a 13. řady a na TBS se bude vysílat minimálně do roku 2018.

Na TBS jde již o druhou objednávku nových epizod tomuto seriálu. American Dad se prvních devět sérií vysílal na komerční stanici Fox, na podzim 2014 se odtud přesunul právě na TBS. V listopadu stanice oznámila, že objednává desátou řadu, která se začne vysílat na začátku roku 2016.

Rozhodnutí není nikterak překvapivé. Pro stanici jde o nejlepší seriál, když vyhrává svůj pondělní časový slot v rámci základních kabelovek u dospělých 18–34 let a v ratingu 18–49 let je na druhém místě. Průměrně každou epizodu sledují čtyři miliony diváků, a to včetně opakování na sesterské Adult Swim a online streamování.

„American Dad již od svého přesunu na TBS vzkvétá,“ uvedla Deborah Bradley, výkonná viceprezidentka společnosti Turner Broadcasting. „Jsme rádi, že si tu šílenou, leč milovanou rodinku Smithů můžeme ještě dlouho užívat.“

Pro animáky je dlouhodobé obnovení většinou nutnou záležitostí. Proces výroby jednotlivých epizod je totiž mnohem náročnější než u klasických hraných seriálů. Prodloužení přichází v době, kdy si TBS plánuje během následujících dvou let zvýšit svou původní tvorbu na 15 seriálů.

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
Martin_W

Martin_W

Býval to můj nejoblíbenější animák. Po těch x sériích sice značně ztratil na kvalitě, ale po přesunu na TBS...
před 258 týdny
Další články k tématu