1. 10. 2015

Novinka pod lupou: Grandfathered

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Pokud máte v plánu obohatit své watchlisty o nějakou tu komedii, máme dnes pro vás tip na seriál Grandfathered v hlavní roli s Johnem Stamosem.

Základní údaje

Název: Grandfathered
Žánr: Komedie / Rodinný
Stanice: Fox
Premiéra: 29. 9. 2015
Vysílání: úterý od 20:00
Předskokan: -
Konkurence: The Muppets (ABC), NCIS (CBS), The Voice (NBC), The Flash (The CW)
Tipovačka: CW Zone, NeXtweek, HBO a Edna tipují zrušení, Serialzone a Gorilla tipují prodloužení. Lid věří ve zrušení s převahou 52 % hlasů.

Kdo?

Tvůrce: Danny Chun
Herci: John Stamos, Josh Peck, Paget Brewster, Christina Milian, Kelly Jenrette, Ravi Patel

O čem to je?

Jimmy Martino je úspěšný majitel vyhlášené restaurace. Zakládá si na svém vzhledu a svobodě a díky svému charismatu si dokáže podmatit téměř každého. Života si úžívá plnými doušky. Všechno se však změní v momentě, kdy ho dožene minulost. Zjistí totiž, že má dospělého syna Geralda. A aby toho nebylo málo, Gerald Jimmymu oznámí, že je dokonce dědečkem jeho dcery Edie. Jimmy se teď musí odnaučit všem svým sobeckým zlozvykům a přijmout skutečnost, že se mu během zlomku sekundy změnil celý život. Začne teď na něj dohlížet jeho bývalá přítelkyně Sara, Geraldova matka. Bojí se totiž, že skloubení rodinného a pracovního života pro něj bude značný problém.

Dokáže Jimmy naučit Geralda pár vlastních triků, aby mu pomohl získat srdce Vanessy, matky malé Edie? Zamiluje se Jimmy opět do Sary, navzdory tomu, že s ženami svého věku nikdy nechodí? A kdo dá Jimmymu více zabrat? Jeho syn nebo vnučka?

Podobné seriály

Baby Daddy
Full House (Plný dům)
Guys with Kids
Raising Hope (Vychovávat Hope)

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

ragelly

Většinu už jsme vlastně viděli v traileru. Seriál se mi líbí hodně, i když o trošku méně než Grinder. Ale John Stamos je obrovský charizmaťák, který celou show bez problémů utáhne sám. Vlastně mu ani nic jiného nezbývá, protože to celé je jen o něm a o jeho dynamice s nemluvnětem. Dospělý synek je jen nemastný neslaný člověčí výplach, u kterého nemůžu uvěřit, že nějaká taková kreatura si ho dokázala vyndat z kalhot, natož oplodnit holku, která o něj očividně nejeví vůbec žádný zájem…

To zní ale škaredě, přitom můj dojem ze seriálu je pozitivní. Budu hodnotit jen Stamose a jeho výkon, protože to bohatě stačí. Herec má styl – hraje pořád dokola stejný typ postavy, ale to vůbec nevadí. Tito chlapíci jsou mu přímo ušití na míru, naprosto mu je žeru a užívám si sledování. Vtípky jsou fajn, nejsilnější je pro mě přesto prvních pár minut, dokud je to opravdu stoprocentní svobodný mládenec, dokud ještě neví, jaká koule u nohy ho brzy potká.

Po seznámení se svou novou rodinkou už je z něj velký podpantoflák, i když i dál v díle mě bavilo, jak nedokázal vyslovit, že je dědeček :) Ale na první pohled šlo vidět, jak se do vnučky zamiloval a vůbec se nezdráhal s ní pomáhat, takže nečekejte nic ve stylu „ty plínky smrdí, k tomu se nepřiblížím“, ba naopak, dokonce se zde budou přebalovat dobrovolně i cizí děti :D

Je tu šance, že seriál rychle ztratí dech a zabředne do stálých kolejí. Prozatím na mě ale působí roztomile a svěže a i přes nedostatky ve formě ostatních postav proto hodnotím vysoko.

+ Stamos a jeho šarm
+ Stamos a jeho přirozený komický talent
+ příležitostně se dobře pobavíte

- spoustu prostoru dostává nemluvně, které není až tak roztomilé
- hrdina si na svou novou roli zvykl až moc snadno a rychle

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Fruiko

Máme tu Raising Hope 2, jen s normálnějšími postavami s o trochu méně ztřeštěným chováním. Hlavní je, že to stále funguje. A to i přesto, že na scéně je dítě.

Hlavním problémem pilotu je, že se na krátkém časovém úseku nedokáže vymanit ze škatulky rodinných komedií na FOXu, i když je v náznacích poznat, že má rozhodně ambice na to být něčím lepším.

Seriál táhne především John Stamos. Hlavně díky tomu, že nechybí ani v jedné scéně to neuvěřitelně odsýpá a celou dobu se něco zábavného děje. I když tady jsem se na rozdíl od Grindera ani jednou nahlas nezasmál, měl jsem pocit, že jsem se bavil celou dobu. Proto mi z dvojice FOXáckých komedií přijde lepší (ale jen o fous)

+ pořád se něco děje
+ chemie mezi Johnem Stamosem a Paget Brewster

- všichni jsou hned kamarádi (ex, syn, tátoděda)
- pár sentimentálních momentů

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Seraphine313

Sice jsem ze začátku říkal, že to musí bt pitomost, pak jsem se ale začal na Grandfathered těšit. A opravdu, až na poučný závěr jde o skvělou zábavu. Sice jste polovinu z toho viděli v traileru, ale druhá půlka je stejně dobrá. Což většina komediálních novinek v letošní sezóně říct nemůže.

Jediná vada, kterou na seriálu vidím, je ta, že by měl být spíš koncipovaný jako film. Rodinná komedie na toto téma by se stala klasikou. Seriálu totiž nesmí dojít dech, nesmí si vyčerpat témata (jak se to děje u spousty jiných). Bojím se, že tady to nebude výjimka.

John Stamos v hlavní roli září a vypadá, jako by mu byla psaná přímo na tělo. Ostatní herci jsou spíš průměrní, naštěstí ale nejsou trapní. Jediná postava, která mi vyloženě nebyla po chuti, byla Kelly Jenrette, jejíž první výstup byl vtipný, další přístup ale byl na pěst.

+ John Stamos
+ opravdu vtipné

- restaurace nemá zadní východ
- Kelly Jenrette

Moje hodnocení pilotu: 70 %

Plánujete dát šanci Grandfathered? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
verunkabrožová

verunkabrožová

Toto je můj šálek kávy,určitě se mi bude líbit :)
před 260 týdny
allyska

allyska

Pilot s mi líbil,ale jsem zvědavá,co bude dál,jelikož ty nej scény byly v traileru.
před 260 týdny
Lill

Lill

Takže pozreté, prvá epizóda celkom fajn, zatiaľ by som hodnotila na takých 70%, uvidím, ako sa to vyvinie...
před 260 týdny
Další články k tématu