29. 10. 2015

Novinka pod lupou: Wicked City

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Dnes má na ABC premiéru nové antologické drama Wicked City zasazené do 80. let minulého století, které bylo natočeno podle skutečných událostí.

Základní údaje

Název: Wicked City
Žánr: Antologie / Drama / Krimi / Thriller
Stanice: ABC
Premiéra: 27. 10. 2015
Vysílání: úterý od 22:00
Předskokan: Agents of S.H.I.E.L.D.
Konkurence: Limitless (CBS), Chicago Fire (NBC)
Tipovačka: SerialZone, CW Zone, Gorilla a HBO tipují zrušení, NeXtweek a Edna tipují prodloužení. Lid věří v prodloužení s převahou 63 % hlasů.

Kdo?

Tvůrce: Steven Baigelman
Herci: Ed Westwick, Jeremy Sisto, Erika Christensen, Taissa Farmiga, Gabriel Luna, Karolina Wydra, Evan Ross, Holley Fain, Anne Winters

O čem to je?

Wicked City je antologické drama zasazené do Los Angeles roku 1982, kdy ve městě řádí sériový vrah, který způsobuje nepokoje na Sunset Strip. Legendární Sunset Strip je v této době epicentrem sexu, drog a rock and rollu. Lidé z celého města se schází v místním klubu, kde mohou uspokojit své nejdivočejší touhy. Do klubu zamíří i Emily, která má zálusk na nějakého zbohatlíka, se kterým by si mohla užít. Z klubu odejde s pravidelným zákazníkem Kentem Graingerem, který však bude jejím posledním úlovkem. Emily je zavražděna a na druhý den se o její vraždě píše ve všech novinách.

Případu se ujímá detektiv Jack Roth a jeho nový partner Paco Contreras. Již na počátku svého vyšetřování začnou mít podezření, že se nejedná o jednorázový případ a tuší, že narazili na sériového vraha. Stejné tušení má i začínající reportérka Karen McClaren, která se snaží prorazit ve světě žurnalistiky. Rozhodne se spolupracovat s Diverem Hawkesem, fotografem z místa činu, aby se svému snu přiblížila.

Kent si mezitím vyhlédne svou další oběť. Jedná se o nic netušící Betty, která je k jeho úděsu matkou dvou malých dětí. Tato skutečnost jí zachrání život a nakonec mezi ní a Kentem vznikne spojenectví. Stanou se partnery ve stylu Bonnie a Clyda a společně budou lovit nevinné ženy v ulicích Los Angeles.

Příběh se nechal inspirovat životy skutečných sériových vrahů Douga Clarka a Carol M. Bundy.

Podobné seriály

Aquarius
Criminal Minds (Myšlenky zločince)
Dexter
Secrets & Lies (Tajnosti a lži)
The Following (Stoupenci zla)

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

ragelly

Asi je to moje chyba, protože jsem se rozhodla pilot sledovat v den, kdy jsem měla opravdu hodně práce, takže jsem si ho musela kouskovat. Výsledek mě ale nezaujal zdaleka tolik, jak jsem si po traileru myslela. Na druhou stranu ale nesdílím ani názor zahraničních médií, které seriál bez zábran odsuzují.

Wicked City může být dobrá oddychovka, pokud seriál budete brát s rezervou. Jde o antologii, příběh se bude postupně posouvat dál a podobně jako u Aquaria, i zde budete zvědaví, jak to nakonec dopadne.

Retro doba mi moc nevyhovuje. Seriálu by podle mého více slušelo, kdyby se odehrával v současnosti. Takto mi to až moc evokuje právě Aquarius. Ale hlavnímu hrdinovi role záporáka sluší. Gossip Girl jsem neviděla, ale myslím, že fanoušci s přechodem od teen rebela k dospělému chladnému zabijákovi nebudou mít problém.

Úplně jsem nepobrala ten konec pilotu – znamená to, že to bude jeho komplic? Jak jste to pochopili vy?

+ hrdinovi role sedí
+ příběh dobře plyne

- oba policajti na pěst
- retro

Moje hodnocení pilotu: 60 %
Fruiko

Většinou na retra nadávám, ale tohle se mi celkem líbilo. Hlavní vražedný antihrdina má správné charisma a skvěle táhne všechny svoje scény. To se o jeho detektivním protějšku říct nedá, takže scény, kde se vyšetřuje jsou docela nudné.

Seriálu by mnohem více slušela nějaká kabelovka, protože především v sexuálních scénách, kterých tu je docela dost, je vidět, že se tvůrci museli dost krotit. Všichni jsou neustále nepřirozeně pod peřinou, nebo mimo záběr, aby se na seriál asi mohli koukat i puberťáci. Naopak useknuté hlavy a jiné násilnosti nechybí.

+ super záporák
+ hudba

- přiškrcené sexuální scény
- nudný detektiv

Moje hodnocení pilotu: 70 %

Plánujete dát šanci Wicked City? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kliknutím aktivuješ úžasnost! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
MountainLionet

MountainLionet

ragelly: Bonnie a Clyde, Betty a Brent. Už z toho, jak tomu chudákovi pacientovi přímo vytrhávala...
před 249 týdny
Gabik.029

Gabik.029

Píšu to i v článku :) Jinak mně se pilot líbil, ale souhlasím, že ta doba mi k tomu moc...
před 249 týdny
MountainLionet

MountainLionet

Vzhledem k tomu, že vím, o čem to je a právě proto jsem si to vybrala, tak jsem horní část...
před 249 týdny
Další články k tématu