Facebook Twitter E-mail
5. září 2015

NBC si dvoří Draculovy nevěsty

Co by se stalo, kdyby Van Helsing nezabil tři Draculovy nevěsty? Co kdyby mezi lidmi žily již několik století a přežily by až do moderní doby, kdy by bydlely v New Yorku? To je nápad nového projektu Brides.

Brides je gotické soap drama, které vyvíjí Roberto Aguirre-Sacasa a producent Greg Berlanti. Projekt zaujal stanici NBC, která mu nadělila předobjednávku pilotu (pilot production commitment). Pokud vás zajímá, co konkrétně to znamená, zde je definice. Stanice se zavázala k vytvoření pilotu, oficiální pilotová objednávka je pouze formalita. Nicméně stanice se může kdykoliv rozhodnout, že projekt utne a pilot nenatočí, v tom případě zaplatí pokutu. Ta je sice vysoká, ale ne tak vysoká, jako finance vynaložené do natočení celé pilotní epizody.

Drama je popisováno jako svůdná předělávka příběhu o Draculovi, jako rodinné drama o trojici silných a rozličných hlavních hrdinek, pořad o silných ženách a věcech, které dělají pro to, aby si udržely své bohatství, prestiž a odkaz… a také svou netradiční rodinu.

V populární kultuře jsou tyto dámy známé jako Draculovy nevěsty. Poprvé se představily v klasickém románu od Brama Stokera jako nádherné a mocné upírské sestry, které sídlí s hrabětem Draculou v jeho zámku v Transylvánii. Zde využívají svůj šarm ke svádění a očarovávání mužů předtím, než se stanou jejich kořistí. Tato kouzla nejprve omámí i Van Helsinga, který je ale nakonec dokáže přemoct a zabít.

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

_karel_
před 115 týdny
Upírky a "...rodinné drama..."? No nevím, nevím.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY